تغییر دکوراسیون در فصل بهار

با رسیدن بهار طبیعت از نو زنده شده است و خیلی از ما دوست داریم که خانه مان مثل طبیعت تازه شود. بهتر است دکوراسیون خانه را شاد و پرانرژی انتخاب کنیم تا شوق و امیدِ فصل تازه در خانه هامان حفظ شود.

اولین کار انتخاب رنگ است. نارنجی یا قرمز پررنگ، زرد تند، بنفش روشن، زرد و سبز رنگ های شادی هستند که می توانید در دکوراسیون خانه از آنها استفاده کنید. نارنجی پررنگ رنگی شاد و پرانرژی است که در کنار صورتی ترکیب رنگی جذاب به وجود می آورد. آبی سیر و فیروزه ای رنگ هایی هستند که مدتی فراموش شده بودند اما دوباره می توانند به عنوان رنگ هایی جذاب مورد استفاده قرار گیرند.

بهترین ویژگی آبی فیروزه ای این است که هم ته مایه سرد دارد هم ته مایه گرم، و بنابراین می تواند در همه ی ترکیب های رنگ به کار برود. یک بالش، قالیچه و یا حتی یک لامپ فیروزه ای روح تازه ای دراتاقتان به وجود می آورد و آن را از حالت یکنواختی خارج می کند.

اَشکالی که می توانید به همراه این رنگ ها استفاده کنید شامل زیگزاگ، راه راه، چهارخانه، مارپیچ، گلدار وغیره است. پارچه هایی با این طرح و رنگ را می توانید به راحتی در بازار پیدا کنید و مورد استفاده قرار دهید.

اگر رنگ های روشن را دوست ندارید می توانید از رنگ های خنثی تر مانند خردلی، خاکستری مایل به زرد، بژ، مسی، سربی، وانیلی و صورتی صدفی و پارچه هایی با طرح های کندومانند، برگ شکل و ابروبادی استفاده کنید.

رنگ کردن دوباره دیوارها هم می تواند راهی برای ایجاد تنوع و تازگی باشد. اما اگر آمادگی تغییرات عمده را ندارید، می توانید جزییات اتاق را عوض کنید. مثلاً رنگ دیوارها را کاملاًتمیز کنید، پرده ها یا فرش را عوض کنید یا چند وسیله جدیدبرای اتاق بخرید.

برای ایجاد تنوع بیشتر می توانید وسایل آشپزخانه را هم عوض کنید مثلاً وسایل جدیدی به رنگ قرمز بخرید. به یاد داشته باشید که قرمز رنگی انرژی زا است و استفاده از آن در آشپزخانه می تواند به رفع خستگی‌تان کمک کند. همین طور می توانید از رنگ زرد استفاده کنید که القا کننده یک روز گرم و آفتابی است.

منبع: برترین ها

امتیاز دهید: post
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.