عجیب ترین سنت های مذهبی جهان

0
(0)

رسم و رسومات همیشه با فرهنگ های مختلف عجیب بوده اند، اما بعضی از این رسم ها آنقدر عجیبند که نمی‌توانید تصور کنید و از دیدنشان شوکه می‌شود؛ خصوصا اگر بدانید این رسم ها جزو آئین مذهبی یک ملت هستند.

۱. آب دهان انداختن در قبیله ماسای
قبیله ماسای در بخش هایی از تانزانیا و کنیا زندگی می‌کنند. آنها سنت عجیبی دارند که مربوط به مذهبشان می‌شود؛ آنها در تعطیلات مذهبی ‌شان روی بدن یکدیگر آب دهان می‌اندازند. طبق این رسم مردان قبیله یک نوزاد تازه به دنیا آمده را درمیان بازوهایشان می‌گیرند و مرتب رویش آب دهان می‌اندازند! آنها اعتقاد دارند اگر این کار را با بچه نکنند تا آخر عمرش بدشانسی خواهد آورد.

۲. آئین Iyomante
مردم اهل Ainu این آئین را انجام می‌دهند. آنها خرس هایی که در خواب زمستانی هستند را به طرز فجیعی می‌کشند و سپس برای جبران کارشان توله های خرس را گرفته و بزرگ می‌کنند. بعد از گذشت چند سال بچه های خرس را به همان شکل می‌کشند. آنها اعتقاد دارند خرس ها مخلوقاتی شبیه به خدا هستند که در میان انسان ها قدم گذاشته اند!

۳. خاکستر خوری مردم Yanomamö
قبیله Yanomam در بخش هایی از برزیل و ونزوئلا زندگی می کنند. آنها از زندگی مدرن به دورند و به رسم و رسومات قدیمی خود چسبیده اند.در یکی از این رسم های عجیب وقتی یکی از اعضای فامیل می میرد، آنها بدن مرده را سوزانده و خاکستر آن را می خورند!

۴. غذا دادن به مرده ها
رومی ها در قدیم این رسم عجیب را داشتند که به مومیایی های افرادی که دوست داشتند غذا می دادند. آنها یک نی را به بدن مرده وصل می کردند و از طریق آن به آن فرد غذا، عسل و شراب می دادند.

۵. خوردن مرده
این رسمی مربوط به مردم Aghoris است؛ آنها زمین را می کنند و مرده ها را می خورند. آنها در مناطقی که مرده سوزی می شود زندگی می کنند و این مرده ها را هدیه ای به خودشان می دانند.

۶. آیین تشریفاتی Satere-Mawe
مردان میانسال این قبیله از پسرهای جوان می خواهند که یک دستکش دستشان کنند. این دستکش ها قبلا با مورچه هایی که نیش های گزنده دارند پر شده اند. پسرها فقط بعد از ۱۰ دقیقه می توانند دستکش ها را دربیاورند و مجبورند هر سال این آئین را اجرا کنند تا موقعی که افراد فامیلشان ازشان بخواهند آن را متوقف کنند.

۷. زندگی با مرده
یک گروه قومی در اندونزی به این آئین اعتقاد دارند. آنها جسد فرد مرده را بلافاصله بعد از مرگش قنداق کرده و با خودشان به خانه می برند. آنها اعتقاد دارند که این آئین روح فرد که در بدنش باقی مانده را تا زمانیکه آنرا دفن کنند حفظ می کند. در تصویر زیر می توانید خانواده ای در اندونزی را ببینید که سنت مشابهی را اجرا کرده و جسد زن مرده را برای مدت زمان زیادی نگه داشته اند تا روحش را حفظ کنند.

۸. پرت کردن بچه
خانواده هایی که در Sholapur هندوستان زندگی می کنند آنها بچه هایشان را از تراس برج ۵۰ فوتی به پایین پرت می کنند. البته مردمی در پایین برج می نشینند و پارچه هایی را نگه می دارند، آنها وظیفه دارند که بچه را سالم بگیرند.

۹. آویزان کردن تابوت ها
مردم Torajan و مردم چین این آیین را اجرا می دهند. آنها افراد فامیلشان را در تابوت گذاشته و آنها را در صخره ها آویزان می کنند. در این قسمت وقتی که زیر صخره ها بایستید نقطه های قهوه ای و سیاهی را می ببینید که از نزدیک متوجه می شوید تابوت هستند. آنها از این آئین پیروی می کنند خصوصا وقتی فرد نخبه یا یک بچه ای می میرد.

این پست چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی یک ستاره کلیک کنید!

امتیاز مطلب 0 / 5. تعداد رای دهندگان: 0

تاکنون کسی رأی نداده است! اولین کسی باشید که به این مطلب رای می‌دهید

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.