چند ایده جذاب برای دکوراسیون فضای ورودی

فضای ورودی اولین فضایی است که در بدو ورود در معرض دید دوستان و آشنایان قرار می‌گیرد و با دیدن ورودی خانه ذهنیت آنها شکل می‌گیرد. از این رو اهمیت دکوراسیون فضای ورودی بسیار زیاد است. در این مطلب قصد داریم ایده‌هایی برای دکوراسیون فضای ورودی برایتان مطرح کنیم تا بتوانید آن را هر چه زیباتر و چشم‌گیرتر بیارایید.

جاذبه‌های دیواری
استفاده از کاغذ دیواری یا دیگر پوشش‌های دکوراتیو برای دیوار ورودی ایده مناسبی است. همچنین اگر فضای ورودی شما در نزدیکی فضای نشیمن است، کاغذ دیواری ابزار بسیار مناسبی برای تفکیک این دو فضا از یکدیگر و تعریف دو فضاست. کاغذ دیواری را می‌توانید خودتان نصب کنید یا از فروشگاه‌های عرضه کاغذ دیواری بخواهید این کار را برایتان انجام دهند. البته برای تفکیک دو فضا روش‌های دیگری نیز وجود دارد. برای مثال استفاده از قفسه کتابخانه ایستاده بین دو فضا.

هماهنگ سازی رنگ دکوراسیون ورودی با دکوراسیون دیگر فضاهای خانه
یکی دیگر از ایده‌های زیبا برای دکوراسیون فضای ورودی استفاده از رنگ‌هایی هماهنگ با رنگ‌های موجود در دکوراسیون دیگر قسمت‌های خانه، در این فضاست. برای ایجاد تمایز شما می‌توانید از رنگ‌های اصلی کار شده در فضا‌های دیگر به عنوان رنگ‌های مکمل در قالب عناصر جانبی در دکوراسیون فضای ورودی استفاده کنید. این کار سبب می‌شود دکوراسیون ورودی با استقلالی که دارد به نحوی با دکوراسیون دیگر فضاها مرتبط شود و همین امر زیبا و خوشایند است.

اعمال سلیقه در دکوراسیون ورودی
دکوراسیون فضای ورودی خانه شما باید به نحوی باشد که گلچینی از ویژگی‌ها، سلیقه، علایق و شخصیت شما را در بدو ورود به فردی که وارد خانه شما می‌شود بیان کند. شما می‌توانید برای این کار عناصری از قبیل قاب عکس‌های خانوادگی، اشیایی که از سفرهای خود به همراه آورده‌اید یا صنایع دستی مورد علایق خود و عناصری از این قبیل را در دکوراسیون ورودی به نمایش بگذارید.

نصب آینه در ورودی
وجود آینه‌های قدی و ایستاده و نصب آن به دیوار فضای ورودی الزامی است. آینه در کنار جنبه تکنیکی که دارد و فضا را باز و وسیع نشان می‌دهد جنبه کاربردی مهمی نیز دارد و آن این است که افراد در بدو ورود می‌توانند وضعیت ظاهری خود را بررسی کنند و همچنین هنگام خارج شدن از خانه نیز به راحتی آماده رفتن شوند.

چیدمان کاربردی در فضای ورودی
فضای ورودی خانه شما باید حداکثر فضا را برای آویختن کت و مانتو و پالتو و همچنین وسایل جانبی همراه میهمانان از قبیل چتر، دستکش‌ها و کیف دستی در اختیار آنها قرار دهد. بنابراین تا جایی که امکان دارد و لطمه‌ای به زیبایی دکوراسیون نیز وارد نمی‌شود از جالباسی‌ها، جا کفشی و آویزهای دیواری در قسمت ورودی استفاده کنید. قرار دادن ابزاری از قبیل پاشنه کش و برس کفش را نیز در ورودی فراموش نکنید.

وجه به سقف
سقف از جمله قسمت‌هایی در فضا است که باید هنگام دکوراسیون به آن نیز توجه شود. توصیه می‌کنیم سقف فضای ورودی را با رنگی تیره‌تر از رنگی که برای دیوارها استفاده کردید رنگ‌آمیزی کنید تا فضا گرم‌تر و صمیمی‌تر جلوه کند. این گرما را می‌توانید به سیله یک نور پردازی زیبا و جذاب کامل کنید.

حسن ختام
برای حسن ختام دکوراسیون ورودی توصیه می‌کنیم از یک میز کنسول زیبا در فضا استفاده کنید و روی آن آینه و شمعدانی زیبا قرار دهید. همچنین می‌توانید برای تمیز نگه داشتن فضا و جلوگیری از به‌هم‌ریختگی فضا از سبدهای حصیری دکوراتیو برای روی میز استفاده کنید و نامه‌ها، کلیدها و دیگر اشیا کوچک را در آنها قرار دهید. اگر فضا این امکان را به شما می‌دهد یک صندلی زیبا نیز در فضای ورودی قرار دهید.

منبع: برترین‌ها

امتیاز دهید: post
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.