بازسازی کشتی تایتانیک در چین، سفر تایتانیک دوباره تکرار می‌شود

بیلیونری استرالیایی به یک شرکت چینی سفارش داده تا کشتی بزرگی را با عنوان “تایتانیک دو” برایش بسازد که از ظاهر و ابعادی مشابه با کشتی تایتانیک برخوردار بوده و مسیری مشابه مسیر تایتانیک اصلی را در اولین سفرش طی خواهد کرد.

این بیلیونر قصد دارد نسخه ای مشابه با تایتانیک را با ابعاد و ظاهری مشابه اما مجهز به تکنولوژی های روز قرن ۲۱ و سیستمهای ایمنی پیشرفته بسازد.

“کلایو پالمر” یکی از ثروتمند ترین شهروندان استرالیایی روز گذشته برنامه خود برای ساخت نسخه قرن بیست و یکمی از کشتی تایتانیک در چین را اعلام کرد و گفت قرار است اولین سفر این کشتی در سال ۲۰۱۶ از مبدا انگلستان به سوی نیویورک آغاز شود.

پالمر که به عنوان یک بیلیونر خودساخته و پنجمین ثروتمند استرالیا شناخته می شود می گوید این کشتی را به شرکتی چینی به نام CSC Jinling Shipyard سفارش داده است. هر بخش از این کشتی به اندازه تایتانیک اصلی مجلل بوده و به علاوه از تکنولوژی های روز و آخرین سیستمهای موقعیت‌یاب و ایمنی برخوردار خواهد بود.

این طرح درست چند هفته پس از سالگرد صد سالگی حادثه دردناک تایتانیک اعلام شده است،‌کشتی که در ۱۵ آوریل ۱۹۱۲ و طی اولین سفر خود از انگلستان به نیویورک پس از برخورد با توده ای یخی به اعماق دریا فرو رفت. پالمر ساخت نسخه جدید تایتانیک را ادای احترامی به روح مردان و زنانی می داند که در تایتانیک اصلی مشغول به کار بوده اند و در کنار مسافران این کشتی جان خود را از دست داده اند.

“تایتانیک دو” مشابه تایتانیک اصلی ۲۷۰ متر طول،‌ ۵۳ متر ارتفاع و ۴۰ هزار تن وزن خواهد داشت. همچنین در این کشتی ۸۴۰ اتاق و ۹ عرشه ساخته خواهد شد. تا کنون هیچ اشاره ای به هزینه ساخت این کشتی نشده است. تنها تفاوت این نسخه از نسخه اصلی کشتی تایتانیک در زیر “خط آب” کشتی و شامل جوشکاری،‌حذف پرچ و پیچها،‌ ایجاد انحنای ویژه ای در زیر و جلوی کشتی برای کاهش مصرف سوخت،‌ و ایجاد سکان و موتورهای بزرگتر برای افزایش قدرت مانوردهی کشتی خواهد بود.

منبع: همشهری آنلاین

امتیاز دهید: post
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.