برترین وب سایت‌های جهان تا ماه می ۲۰۱۲ معرفی شدند

برندگان نهایی جوایز “Webby” اعلام شدند،‌ رقابتی که از سال ۱۹۹۶برای معرفی بهترین‌های شبکه اینترنت آغاز به کار کرد و امروز به اندازه‌ای گسترش یافته که سالانه ۱۰۰ جایزه به برترین‌های فضای مجازی اهدا می‌کند.

سالانه آکادمی بین المللی علوم و هنرهای دیجیتال افرادی که فعالیت‌های قابل توجه اینترنتی آنها نسبت به دیگران برجسته تر بوده است را معرفی می‌کند. دستاورد ویژه Webby که به واسطه این آکادمی انتخاب می‌شود نیز برندگانی را معرفی می‌کند که به استفاده از اینترنت برای ایجاد نوآوری و کمک به توسعه اینترنت متعهد بوده‌اند.

داوران این دور از رقابت Webby “بیز استون” یکی از بنیانگذاران “توئیتر”،‌ “آریانا هافینگتون” بنیانگذار “هافینگتون پست” و “مارتین کوپر” مخترع موبایل بوده‌اند. این داوران برنده‌های نهایی را در حالی انتخاب کردند که مردم در سرتاسر جهان به کاندیدهای نهایی این رقابت رای می‌دادند،‌ در این دور از رقابت ۱٫۵ میلیون رای از ۲۰۰ کشور جهان جمع آوری شد.

بسیاری از برندگان و یا افرادی که در این رقابت مورد تقدیر قرار می‌گیرند افراد مشهور،‌ شرکت‌های بزرگ و یا وب سایتهای مشهور هستند. در میان برندگان امسال جوایز Webby نام وب سایت‌های Pinterest به عنوان بهترین اپلیکیشن شبکه اجتماعی و‌ اپلیکیشن اشتراک گذاری تصویری Instagram به عنوان رویداد بزرگ سال انتخاب شدند در حالی که از یک کمدین به نام “لوئیز سی-کی” به خاطر ایجاد شیوه ای جدید برای توزیع محتوی به واسطه انتشار برنامه های ویژه کمدی خود در وب سایتش تقدیر شده و به عنوان شخصیت سال معرفی شد.

جوایز Webby همواره تعدادی از وب سایت‌های ناشناخته و یا کمتر شناخته شده را نیز به خاطر خلاقیت و نوآوری که به کار گرفته‌اند به عنوان برندگان ویژه خود انتخاب می‌کنند که از آن جمله می توان به وب سایت سرگرمی Draw A Stickman به خاطر بهترین استفاده از انیمیشن و یا گرافیک‌های متحرک اشاره کرد. این وب سایت که اپلیکیشن موبایل آن نیز وجود دارد پایه و اساسی بسیار ساده داشته و کاربر باید در آن آدمکی را در حد تبحرش در نقاشی ترسیم کند.

برنده ویژه هیات داوران و برگزیده مردم در شانزدهمین دور از جوایز Webby وب سایتی به نام Counterspill است که در آن به گزارش اطلاعاتی درباره بلایای طبیعی که شرکت‌های نفتی،‌ گازی و دیگر شرکت‌های انرژی در آن دخیل هستند می پردازد. این وب سایت نه تنها بلایایی از قبیل نشت نفتی شرکت بریتیش پترولیوم در خلیج مکزیک و یا فاجعه نیروگاه فوکوشیما را دنبال می‌کند،‌ بلکه به آرشیو و مستندسازی رویدادهای تاریخی از دهه ۱۹۴۰ تا به امروز پرداخته است.

وبلاگ شخصی Clouds 365 Project نیز به عنوان یکی از برترین‌های Webby انتخاب شده است “کلی دیلی” مالک ‌این وبلاگ که از سال ۲۰۰۹ آغاز به کار کرده است،‌از سال ۲۰۰۹ تا به امروز به صورت روزانه از ابرها عکاسی کرده و یا تصویربرداری می کند تا به خود اطمینان دهد که در طول روز کاری خلاقانه انجام داده است.

اپلیکیشن Human Body نیز در بخش اپلیکیشن‌های موبایل و مرجع و آموزش به عنوان یکی از برترین‌های Webby انتخاب شده است،‌ این برنامه که تنها ویژه آی-پد است می‌تواند جزئیات دقیقی را از عملکرد داخلی بدن انسان به کاربران ارائه کند. این اپلیکیشن بیش از ۲۷۰ تصویر با وضوح تصویری بالا را به صورت تعاملی به نمایش می گذارد، ‌به شکلی که کاربر می‌تواند با در مشت گرفتن آی-پد تنفس را در ریه‌ها و یا طپش قلب را احساس کند.

شبکه اجتماعی فیس بوک به واسطه تحولات گسترده‌ای که در سرتاسر جهان به وجود آورده به انتخاب مردم به عنوان دستاورد ویژه برای تغییرات اجتماعی انتخاب شد. در میان دیگر برترین وب سایت‌های امسال Webby می‌توان به counterspill در بخش “فعالیت”،‌Photoseed در بخش هنر،‌ Downtown Seattle Association Website در بخش انجمن،‌ Beetle.com در بخش خودرو،‌ Manilla در بخش بانکداری،‌ Visitnorway 360 در بخش بهترین صفحه اصلی،‌ Beetle.com در بخش بهترین ساختار،‌ Draw A Stickman به خاطر بهترین استفاده از انیمیشن،‌ Khan Academy در بخش آموزش و وب سایت ناسا در بخش دولتی به عنوان برترینها انتخاب شده‌اند.

همچنین در میان وب سایت‌های خبری،‌ وب سایت‌های “دیلی بیست،‌ بی بی سی،‌ هافینگتون پست،‌ NRP و نیویورک تایمز به عنوان برترین‌ها معرفی شده اند. برترین وب سایت علمی امسال نیز Wyss.harvard.edu انتخاب شده است.

منبع: همشهری آنلاین

امتیاز دهید: post
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.