رابطه اینترنت با افسردگی

به گزارش ام اس ان بی سی یک بررسی بر روی ۲۱۶ دانشجوی کالج نشان داد که الگوهای معینی در استفاده از اینترنت با میزان بالاتر نمرات در پرسشنامه های اندازه گیری کننده افسردگی ارتباط دارد.

این بررسی نشان داد که افراد افسرده به طور متفاوتی نسبت به دیگران از اینترنت استفاده می کنند، و زمان بیشتری را به چت کردن آنلاین یا به اشتراک گذاشتن فایل ها می گذرانند.

پژوهش های قبلی درباره رابطه استفاده از اینترنت و افسردگی بر مبنای پرسش از افراد درباره میزان و چگونگی استفاده از اینترنت بود؛ از آنجایی که افراد ممکن بر مبنای حافظه خود به این پرسش پاسخ می دادند، ممکن است میزان دقیق استفاده از اینترنت بوسیله آنها مشخص نشود.

در این بررسی پژوهشگران میزان و چگونگی استفاده از اینترنت بوسیله دانشجویان را هر بار که آنها به سرور شبکه دانشگاه متصل می شدند، تحت نظر گرفتند. این دانشجویان همچنین باید پرسشنامه هایی را پر می کردند که حاوی سوالات متعددی برای کشف علائم افسردگی در آنان بود.

به گفته پژوهشگران این یافته ها ممکن است به ایجاد یک سیستم هشدار اولیه منجر شود که به افراد خبر دهد که در حال افسرده شدن هستند.

بررسی های قبلی نشان داده بودند که استفاده بیشتر از اینترنت را با افسردگی ارتباط دارد، و همچنین نتیجه گرفته بودند که گذراندن زمان بیش از حد در پای کامپیوتر ممکن است عامل ایجاد مشکلات بهداشت روانی باشد؛ اما این پژوهشگران معتقدند که استفاده از بیش از حد اینترنت صرفا علامتی از بروز یک مشکل روانی مانند افسردگی است.

منبع: همشهری آنلاین

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. هاشمی می گوید

    این سیستم هشدار اولیه آیا یک نرم افزاره؟

    ای کاش یه نرم افزار طراحی کنند که همه بتونند رو سیستم های شخصی شون نصبش کنند و شروع افسردگی با استفاده زیاد از اینترنت رو به آدم هشدار بده!

    در کل اینترنت هم خوبه هم بد…یه دنیای مجازی است که اگه ازش برای یاد گرفتم اطلاعات استفاده کنیم خوبه ولی نباید بذاریم احساساتمون تو این دنیای مجازی شکل بگیره و حتی وابسته بشه…

    از مطلب مفیدتون ممنونم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.