چگونه سیاهی اطراف چشم را پنهان کنیم؟

 چگونه سیاهی اطراف چشم را پنهان کنیم؟سیاهی اطراف چشم توسط ضربه ایجاد میشود. هنگامی که یک جسم تیز به پوست برخورد میکند، مویرگ ها را پاره کرده و باعث تغییر رنگ میشوند. این امر منجر به درد و تورم میگردد. ناحیه آسیب دیده به رنگ سیاه و آبی در خواهد آمد که نشانه خون مردگی است. معمولا سیاهی اطراف چشم به خاطر درگیری به وجود می آید اما گاهی اوقات هم مساله این نیست.

گاهی اوقات آلرژی ها، تصادفات، جراحی صورت یا حتی بیماری های خاص منجر به سیاهی اطراف چشم میشود و از آنجا که صورت، اولین چیزی است که مردم میبینند، پنهان کردن سیاهی اطراف چشم کار دشواری است.

شما میتوانید سیاهی اطراف چشم یا سایر کبودی های ناخوشایند را با آرایش بپوشانید اما قبل از انجام این کار بهتر است سایر کبودی های ناخوشایند را با آرایش بپوشانید اما قبل از انجام این کار بهتر است صبر کنید تا ورم بخوابد. استفاده از کانسیلر روی صورتی که تاره کبود شده، فقط آنرا مشخص تر خواهد کرد. همچنین، اگر سیاهی اطراف چشم دارای یک زخم باز باشد، پنهان کردن آن بیهوده است.بهتر است که اجازه دهید که اول زخم باز، خوب شود و سپس آنرا با آرایش بپوشانید.

اگر فکر میکنید کبودیتان برای پوشاندن آماده است، راهنمایی گام به گام ما درباره نحوه پوشاندن سیاهی اطراف چشم با استفاده از آرایش را دنبال کنید:

ناحیه آسیب دیده را آماده کنید:
استفاده از آرایش در زمانی که ورم خوابیده است، باعث میشود که پنهان سازی آن کمتر مشخص باشد. بنابراین با قرار دادن یک کیسه یخ بر روی ناحیه آسیب دیده، پوست را آماده کنید. یخ را حداقل به مدت ۱۵ دقیقه روی ان ناحیه قرار دهید و سپس یک کمپرس گرم بگذارید و اجازه دهید به مدت ۱۰ دقیقه بماند. تغییرات سریع درجه حرارت، پوست را تسکین و التهاب را کاهش میدهد.

ناحیه مورد نظر را به درستی رنگ کنید:
شما نمیتوانید فقط کانسیلر معمولی را روی تمام کبودی پخش کنید زیرا تغییر رنگ آن، همچنان مشخص خواهد بود. همچنین استفاده از لایه های بسیار زیاد کانسیلر به همراه فوندانسیون نیز کاملا غیر طبیعی به نظر خواهد رسید. به جای استفاده از کانسیلر معمولی، اول از یک کانسیلر اطلاح کننده رنگ استفاده کنید.

اگر با اصلاح رنگ آشنایی ندارید، چرخه رنگ را بررسی کنید. رنگ هایی که در چرخه رنگ به صورت مورب رو به روی هم قرار دارند، همدیگر را محو خواهند کرد. به عنوان مثال شما میتوانید قرمزی را با استفاده از کانسیلر اصلاح کننده رنگ سبز قبل از یک کانسیلر معمولی، خنثی کنید. ته رنگ آبی توسط کانسیلر سالمون یا نارنجی رنگ خنثی میشود. معمولا یک کبودی،مقداری قرمزی روی لبه هایش ارد بنابراین برای پوشاندن قرمزی از کانسیلر اصلاح کننده سبز استفاده کنید و سپس یک کانسیلر نارنجی را مستقیما روی قسمت آبی رنگ کبودی بمالید.

میتوانید برای زدن کانسیلر از یک قلم موی آرایشی یا یک اسفنج مرطوب استفاده کنید اما ما توصیه میکنیم که به جای آنها از انگشت حلقه تان استفاده کنید. انگشت حلقه، فشار بسیار ملایمی وارد میکند بنابراین پوست متورم را تحریک نخواهد کرد. همچنین، شما کنترل بیشتری روی محصول خواهید داشتبنابراین میتوانید بدون درد از کانسیلر استفاده کنید.

ما توصیه میکنیم که به جای کانسیلر های کرمی از اصلاح کننده مایع و کانسیلر معمولی استفاده کنید. این کار، استفاده از کانسیلر را کمتر دردناک خواهد کرد. اگر از کانسیلر کرمی استفاده میکنید، محصول را با نوک انگشتتان گرم کنید تا قبل از استفاده نرم شود.

تثبیت کردن کانسیلر ها:
با انگشت حلقه تان کانسیلر اصلاح کننده را به آرامی با حرکات ضربه ای روی ناحیه مورد نظر بزنید. اجازه دهید محصول کاملا خشک شود. سپس، از یک کانسیلر معمولی استفاده کنید و اجازه دهید که لایه دوم نیز خشک شود. برای فیکس کردن کانسیلر، کمی پودر تمام کننده را به آرامی با حرکات ضربه ای به ناحیه مورد نظر بزنید. بعد از این کار میتوانید به سراغ روال معمول آرایشتان بروید.

توجه داشته باشید که بعضی از انواع فوندانسیون ها به طور خاص برای پوشاندن کبودی و علائم آکنه ساخته شده اند. این محصولات، بسیار کرمی هستند زیرا رنگدانه زیادی دارند.

مطالب پیشنهادی

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نزد مامحفوظ است و منتشر نمی شود.