بلند کردن مژه ها، مزایا و معایب آن

بلند کردن مژه هازیبایی واقعی چشم ها، به مژه های آن برمی گردد. داشتن مژه هایی بلند، تیره و زیبا باعث می شود، چشم ها جذاب تر به نظر برسند. به همین دلیل، خانم ها همیشه به دنبال لوازم آرایشی هستند که مژه های آنها را بلند تر و تیره تر نشان دهد.

کارشناسان،جوانب مثبت و منفی راه های مختلف بلند کردن مژه ها را بررسی کرده اند و جایگزینی برای ریمل چشم پیدا نموده اند. در این مطلب، مزایا و معایب افزایش طول مژه ها را برای شما بیان میکنیم.

مژه مصنوعی:
مزایا:شما میتوانید مژه مصنوعی را با قیمت مناسب بخرید و اگر از آن به خوبی نگهداری کنید، میتوانید چند بار از آن استفاده کنید. همچنین انواع مختلفی دارد، از مژه هایی با ظاهر طبیعی تا مژه هایی ضخیم و تیره و مدل هایی که واقعا بلند هستند. حتی با استفاده از مژه های تکی ظاهری طبیعی تر داشته باشید. همچنین برخلاف ریمل های ضد آب، به راحتی در آخر روز از روی چشم ها جدا میشوند.

خلاصه: مژه های مصنوعی یک راه بسیار خوب برای داشتن مژه هایی چشم گیر در مدت زمان کوتاه هستند. پیدا کردن مژه ای ارزان که طبیعی به نظر برسد، قرار دادن آن با کمترین زحمت روی چشم و نگهداری آن به روش صحیح، همگی بخشی از فرآیند گذاشتن مژه مصنوعی هستند.

رنگ کردن مژه ها:
مزایا: رنگ کردن مژه ها میتواند باعث شود مژه های خودتان، تیره تر و بلندتر به نظر برسند. بعلاوه، دیگر نیازی به ریمل نخواهید داشت. میتوانید خودتان مژه هایتان را رنگ کنید و یا آرایشگر این کار را انجام دهد.

کاشت مژه یک راه حل مناسب برای داشتن مژه های با شکوه در طولانی مدت و بدون نیاز به آرایش است، اما میتوانند هزینه بر باشند و اینکه باید به طور مرتب ترمیم شوند.

معایب: با رنگ کردن مژه ها، خودتان را در معرض خطر تحریک چشم و پوستتان و حتی در شرایط بد، کوری قرار میدهید! همچنین، رنگ کردن در واقع مژه های شمارا بلند و ضخیم نمیکند، فقط آنهارا بهتر نشان میدهد. اگر شما مژه های تیره دارید که کوتاه و پراکنده هستند، رنگ کردن برای شما فایده ای ندارد.

خلاصه: رنگ کردن مژه ها میتواند برای کسانی که مژه های بلند، اما کمرنگ دارند، مناسب باشد. اما باید قبل از انجام این کار برای اولین بار تحقیق کنید تا از ایجاد صدمه دائمی جلوگیری کرده باشید. بهتر است برای انجام این کار به آرایشگاه های معتبر مراجعه کنید که از رنگهای گیاهی استفاده میکنند.

اکستنشن یا کاشت مژه:
مزایا: اکستنشن یا کاشت مژه، جایگزین با دوام تر و طبیعی تری نسبت به مژه های مصنوعی است. به علاوه لازم نیست هرروز آنهارا بگذارید. اکستنشن حدود یک ماه دوام دارد و احتمالا در این مدت به این نتیجه میرسید که نیازی به ریمل ندارید.

اکستنشن، تقریبا گزینه مناسبی برای همه افراد است، حتی اگر از لنزهای چشمی استفاده کنید، مژه های کوتاه و یا بلندی دارید و یا چشم های حساسی دارید. همچنین میتوانید مژه هایتان را هرطور که دوست دارید انتخاب کنید. تنها کافیست پزشک متخصص، درباره گزینه های مختلف مشورت کنید.

معایب: اکستنشن ها، گران تر از مژه های مصنوعی و یا ریمل میباشد و نیاز است هر ماه یک تا دو بار این کار را انجام دهید. مسلما شما میتوانید پزشک هایی را پیدا کنید که این خدمات را با هزینه ای کمتر ارائه دهند، اما مراقب باشید، این معامله ایت که بیشتراز اینکه خوب باشد، دارای خطر است. زیرا ما در حال صحبت درباره قسمت ظریف و حساس اطراف چشم هستیم.

اول درباره پزشکتان، خوب تحقیق کنید و سوالهایی بپرسید. شما پزشکی میخواهید که با تجربه باشد و از چسب هایی بدون فرمالدئید (و اگر به لاتکس حساسیت دارید بدون لاتکس) استفاده کند.

یک عیب دیگر این است که این مژه ها میتوانند فریب دهنده باشند. شما باید هنگام حمام کردن، شستن صورتتان، دست زدن به چشمهایتان، پاک کردن آرایش چشمتان، و حتی خوابیدن در موقعیت های خاص، بسیار مراقب باشید تا از افتادن پیش از موعد اکستنشن ها جلوگیری کنید.

خلاصه: اکستنشن مژه یک راه حل مناسب برای داشتن مژه هایی با شکوه در طولانی مدت و بدون نیاز به آرایش است، اما میتوانند هزینه بر باشند و اینکه باید بطور مرتب ترمیم شوند. این گزینه انتخاب مناسبی برای مناسبت های خاص است، مثل عروسی خودتان.

روغن های طبیعی:
مزایا: روشهایی طبیعی، معمولا جایگزین هایی امن تر و ارزان تر هستند. این درمان بسیار ساده و تنها نیازمند به استفاده از یک یا دو نوع روغن بر روی مزه ها هستند. روغن کرچک، نارگیل، ویتامینE، بادام و زیتون از گزینه های محبوب برای افزایش طبیعی رشد مژه ها هستند.

شما میتوانید تنها یکی از روغن ها (روغن کرچک بهترین انتخاب است زیرا سرشار از اسیدهای چرب و ویتامینE است) و یا مخلوطی از آنهارا برای افزایش رشد مژه ها انتخاب کنید. میتوانید هرشب قبل از خوابیدن، با یک برس ریمل تمیز، روغن را به مژه هایتان بزنید. همچنین میتوانید از این مواد برای ابروهایتان نیز استفاده کنید.

معایب: این روش اگرچه ارزان ترین روش است، اما در عین حال کند ترین روش است و نتیجه ای بسیار رویایی نخواهد داشت. شما احتمالا صاحب مژه های خارق العاده پس از مصرف یک ماهه روغن کرچک نخواهید شد.

همچنین ممکن است این روش کمی کثیف و تا حدودی آزار دهنده باشد، به خصوص اگر از روغن سنگینی مانند روغن کرچک استفاده کنید. برای همین است که داشتن یک برس ریمل ضروری است. اما باید بسیار مراقب باشید تا برس ریملتان را بسیار تمیز نگه دارید تا از ورود میکروب به چشمانتان جلوگیری شود.

خلاصه: این روش اگر درست انجام شود، بی خطر و ارزان است، اما نباید انتظار نتایجی فوری را داشته باشید. به مرور زمان، مژه های شما قوی تر و هیدراته تر( مرطوب تر) خواهند شد و در نتیجه ریزش آنها کمتر میشود.این روش باعث میشود که مژه ها بلند تر و ضخیم تر( و نه تیره تر) به نظر برسد.

منبع: تناسب اندام

مطالب پیشنهادی

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نزد مامحفوظ است و منتشر نمی شود.