هفت چیز جالب که درباره پوست نمیدانید

هفت چیز جالب که درباره پوست نمیدانیدآیا میدانید که بافت و ظاهر پوست میتواند اسرار مختلف مربوط به شما را نشان دهد؟ مراقبت از پوست نیاز به یک ساعت وقت دارد، از این رو روش مراقبت از پوست بسیار مهم است. اکنون نگاهی به چیزهای جالب است میاندازیم که احتمالا در مورذ پوست خود نمیدانستید.

۱-ورزش به جلوگیری از چین و جروک کمک میکند:

ورزش منظم میتواند به افزایش تولید کلاژن پوست کمک کند تا سموم از بدن دفع شود که به نوبه خود به حفظ پوست سالم و درخشان کمک میکند. با ورزش منظم از چین و چروک میتوان جلوگیری کرد.

۲- افزایش سن و پیری پوست:

قطعا تفاوت بافت پوست وجود دارد چون بافت پوست شما با یک کودک فرق دارد. میدانید به چه دلیل؟ به این دلیل است که در سن شما، پوست، کم آب است.

۳- پوست قبل از ۱۸ سالگی آسیب میبیند:

پوست شما در واقع میتواند از سن ۱۸ سالگی آسیب ببیند. پوست در حدود ۵۰-۶۰ درصد به علت عوامل مختلف آسیب دیده میشود که آکنه لکه های پیری و یا حتی لکه های خورشید است.

۴- بافت پوست میتواند مشکلات بهداشتی پیدا کنذ:

اگر پوست شما خیلی خشک است، به دلیل عدم تعادل هورمونی در بدن است. اگر پوست بخش های خاصی از بدن تیره است، ممکن است به دلیل کمبود آهن یا ویتامین است. بنابراین، بافت پوست شما میتواند مشکل را در بدن نشان دهد.

۵- رنگ مشابه:

آیا میدانید که همه، از جمله شما، دارای رنگ های مشابه در زیر پوست هستید؟ افزایش یا کاهش رنگ در زیر پوست وجود داررد.

۶- ماساژ میتواند به پوست کمک کند:

ماساژ برای کاهش درد بدن کمک میکند. ماساژ پوست آثار شگفتی برای پوست دارد. ماساژ مداوم صورت برای تحریک سلول های پوست مفید است که به نوبه خود به افزایش تولید کلاژن پوست کمک میکند. در نتیجه پوست جوان تر و بهتر میشود.

۷- دست های آلوده میتواند به پوست صدمه بزند:

دست های شما میلیونها باکتری دارد، اگر عادت دارید مرتب به صورت تان دست بزنید، ممکن است جوش بر روی پوست ایجاد شود. آرایش بر روی پوست بدون شستن دست موجب ورود باکتری به پوست میشود. دست پاک نقش اساسی در مراقبت و بهداشت پوست ایفا میکند.

منبع: دکتر سلام

مطالب پیشنهادی

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نزد مامحفوظ است و منتشر نمی شود.