طرز انتخاب لوازم آرایشی و نگهداری از آن

طرز انتخاب لوازم آرایشی و نگهداری از آناکثر خانم ها از لوازم آرایشی استفاده میکنند ولی اینکه مارک و نوع آن را چگونه انتخاب میکنند نقش بسزایی بر پوست دارد. پس این مطلب را مطالعه کنید تا نکات لازم را بدست آورید:

اکنون در این مقاله طرز انتخاب لوازم آرایشی و طرز نگهداری آن را بیان میکنیم.

۱- ریمل میتواند باعث آسیب چشمان شما هنگام خواب شود. شما ممکن است با خارش، چشم پر خون، قرنیه خراشیده، یا حتی یک عفونت از خواب بیدار شوید. اطمینان حاصل کنید که تمام آرایشتان را قبل از اینکه به رختخواب بروید پاک کرده باشید.

۲- رژلب های مایع براق برای محافظت کمی در برابر اشعه خورشید دارند و میتوانند اشعه مخرب uv را به لب جذب کنند. اگر شما میخواهید لبتان براق باشد، ابتدا از رژلب مات معمولی استفاده کرده و سپس روی آن رژ براق بزنید. سعی کنید از یک برق لب تا حداقل spf 30 استفاده کنید.

۳- لاک ناخن، به ویژه رنگ های تیره ، ممکن است انگشتان دست و پا را لکه دار کرده و یا زرد کند. ناخن هایی که تغییر رنگ داده اند دوباره به حالت طبیعی برمیگردند، اما ممکن است ماه ها طول بکشد.

۴- صرفا به خاطر اینکه محصولاتی ادعا میکند hypoallergenic است، به این معنا نیست که شما نسبت به آن هیچ واکنشی نداشته باشید fda استانداردی برای استفاده از عبارت hypoallergenic ندارد، بنابراین تولید کنندگان لوازم آرایشی بهداشتی مجبور نیستند ادعای خود را اثبات کنند. هر محصولی میتواند از برچسب hypoallergenic استفاده کند، هیچ مهم نیست که مواد تشکیل دهنده آن چه هستند، و هیچ محصول زیبایی را نمیتوان تضمین کرد که موجب یک واکنش حساسیتی نشود!

۵- به دلیل خطر ابتلا به عفونت چشم، شما باید لوازم آرایش چشم، از جمله ریمل مژه و ابرو، خط چشم، سایه چشم را زود عوض کنید. لوازم مایع یا کرم مانند میتواند جایگاه مناسبی برای باکتری ها باشند، بنابراین برخی از کارشناسان توصیه میکنند ریمل مژه خود را هر سه ماه یکبار جایگزین کنید. اگر ریمل خشک شد، آب یا مایع دیگری به آن اضافه نکنید این کار میتواند باعث رشد باکتری ها شود.

۶- برس، اسفنج ها و انگشتان شما باکتری ها و میکروب های دیگر را از پوست جدا میکند، به همین دلیل به اشتراک گذاشتن لوازم آرایشی میتواند به معنای به اشتراک گذاشتن باکتری ها باشد.

۷- قرار گرفتن در معرض نور و گرما میتواند موجب تجزیه مواد نگه دارنده ای شوند که با باکتری ها مبارزه میکنند، بنابراین لوازم آرایش خود را در فضای گرم قرار ندهید. اگر چشمتان دچار عفونت شده از لوازم آرایش استفاده نکنید تا زمانی که علت آن را کشف کنید.

۸- سرمه نوع سنتی از آرایش چشم است که میتواند حاوی مقدار قابل توجهی سرب باشد استفاده از آن به عنوان یک افزودنی در لوازم آرایشی و بهداشتی تحت نظارت fda در ایالات متحده مجاز نیست.

۹- تولید کنندگان مواد آرایشی میتوانند محصولات را بدون تایید fda به فروش برسانند. Fda محصولات آرایشی و یا مواد تشکیل دهنده آرایشی و بهداشتی را بررسی یا تایید نمیکند، با استثنای رنگ های افزودنی، که نیاز به آزمایش ایمنی دارند.

۱۰- نیازی نیست که سازندگان لوازم آرایشی اطلاعات در مورد هر گونه جراحت ناشی از محصولات خود را به fda ارائه کنند. محصول در صورتی از بازار جمع آوری میشود که fda در دادگاه ثابت کند که این محصول خطرناک یا خلاف قانون است.

۱۱- خراش چشم با برس ریمل، شایع ترین آسیب مریوط به لوازم آرایشی میباشد. این میتواند منجر به یک عفونت چشمی شود در صورتی که خراش درمان نشود، عفونت ها میتواند منجر به زخم در قرنیه، از دست دادن مژه، و یا حتی کوری شود. برای جلوگیری از این نوع آسیب، سعی کنید در هنگام رانندگی و یا سوار شدن در یک وسیله نقلیه در حال حرکت از ریمل استفاده نکنید.

۱۲- cosmeceutical یک اصطلا عمومی برای محصولیست که برای زیباسازی است، اما همچنین خاصیت درمانی نیز دارد. با این حال، بیشfda یک محصول را به صورت لوازم آرایشی و یا درمان طبقه بندی میکند البته بر اساس مورد استفاده و آن را به عنوان ترکیبی از هر دو به رسمیت نمیشناسد.

۱۳- به گفته انجمن سرطان آمریکا، بر اسا اطلاعات موجود، شواهد کمی وجود دارد که نشان دهد استفاده از لوازم آرایشی، خطر ابتلا به سرطان را افزایش میدهد. اما برخی از محصولات ممکن است هنوز کاملا تست نشده باشند، بنابراین تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

منبع: ibanoo.ir

مطالب پیشنهادی

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نزد مامحفوظ است و منتشر نمی شود.