چگونه با آرایش جوانتر به نظر برسید؟

آرایش صورتبسیاری از خانم ها دوست دارند سن خود را پشت آرایششان پنهان کنند. غافل از اینکه آرایش بیش از حد باعث می شود سنشان بیشتر به نظر بیاید.

حال در این مقاله برای شما بیان میکنیم که چگونه و با ترکیب کردن چه رنگ هایی می توانید سن خود را کمتر نشان دهید.

۱- ساتر:
ساتر زیر چشم ابزاری مفید برای پوشش دادن به حلقه های تیره ی زیر چشم است. فکر میکنیدبا استفاده از پنکک آنهارا پنهان کرده اید، در حالی که در واقع تمام چین و چروک هارا واضح تر کرده اید. استفاده از دو رنگ، رنگ روشن تر برای داخل و گوشه ها و رنگ تیره تر برای مخلوط کردن، بهترین نتیجه را دارد. همچنین باید بدانید که چه زمانی از انگشت و چه زمانی از برس استفاده کنید و البته این امر به محصول مورد استفاده ی شما بستگی دارد. من از انگشت برای سایه دادن استفاده میکنم تا گرمای بدنم به ذوب شدن و مخلوط شدن هر دو با هم کمک کند. این روش در پنهان سازی چین و چروک ها معجزه آمیز است. وقتی از پوشش ایجاد شده راضی شدید، روی آن کمی پودر بزنید.

۲- مشخص کردن:
از رنگ ها برای مرز دادن به چانه، لپ ها، دکولته و دست ها استفاده کنید. از سایه رنگ پریده و ظاهر بدون رنگ و لعاب انتظار نداشته باشید که سن شما را پنهان کند. به جای این کار، از سایه های گرم تر برای جلوه دادن به کار خود استفاده کنید. بهتر است دو پودر گونه را با هم استفاده کنید –یکی با تون برنزی و یکی با رنگی صورتی تر- و گاهی یک کرم براق کننده روی آن بزنید تا ظاهری شاداب به آن ببخشید.

۳- مژه ها:
واقعیت محض این است که با بالا رفتن سن موهایتان کم پشت تر میشود و متاسفانه این مورد شامل مژه ها نیز میشود. گاهی میتوانید برای یک گردش بعد از ظهر یا گرفتن چند عکس از مژه مصنوعی استفاده کنید. خوشبختانه، امروزه گزینه های زیادی در دسترس است، از مژه دانه ای تا نوار هایی با هر طولی و البته ردیف کاملا در دسترس است. پس میتوانید بین طبیعی جلوه کردن یا بزرگ نمایی یکی را انتخاب کنید. استفاده از این مژه ها آسان است و نتیجه آن در عین جذابیت و چشم گیری طبیعی نیز هست. مژه های سیاه تر با طول کوتاه تر جلوه ی بهتری دارند. همچنین میتوانید آن را با طول مژه های خود یک دست کنید تا اندازه های متفاوتی نداشته باشند. چه در مورد مژه های دانه ای و چه مژه های کامل، از منقاش برای بیرون کشیدن آنها از جعبه و چسباندنشان روی چشم استفاده کنید. از بیرون چشم به داخل کار را انجام دهید. برای گوشه های داخلی چشم از مژه استفاده نکنید. این کار باعث میشود چشم هایتان به هم نزدیک تر به نظر برسد. پس از چسباندن آنها از لبه ی صاف منقاش برای محکم کردن چسب استفاده کنید و با استفاده از برس ریمل آنها را مرتب کنید.( و البته هر بار از مژه مصنوعی استفاده میکنید، چسب آن را همراه خود داشته باشید. بلاخره کسی نمیداند کی قرار است به خاطر چیزی به گریه افتید! )

۴- لبها:
یک برق لب صورتی کم رنگ به همراه یک خط لب ملایم برای استفاده روزمره عالی است. این ترکیب باعث میشود لبها پرتر به نظر برسند و البته در نهایت شما هم جوان تر به نظر برسید. و البته هرکسی به یک رژ قرمز نیاز دارد، چون کلاسیک و البته فارغ از محدودیت سنی است.

منبع: phow.ir

مطالب پیشنهادی

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نزد مامحفوظ است و منتشر نمی شود.