دکوراسیون اتاق کار

این روزها بسیاری از افراد در منزل کار می کنند، بنابراین مهم است اتاق کار خود را به گوشه‌ ای دنج برای انجام کارهای اداری تبدیل کنید. اتاق کار قسمتی از فضای خانه است که در کل محیط اثر می‌ گذارد و داشتن یک اتاق کار مخصوص و زیبا برای فعالیت‌ های کاری انجام امور را لذتبخش‌ تر و آسان‌ تر می کند. با رعایت نکات زیر می‌ توانید دفتر کاری دوست داشتنی در منزل داشته باشید.

نور فاکتور مهمی است
اجازه دهید نور کافی در اتاق وجود داشته باشد. در اینجا یک دلیل روشن وجود دارد: اطمینان حاصل کنید که دفتر شما دارای نور زیادی است زیرا نور کافی برای کاهش فشار و سردرد چشم ضروری است. مراقب باشید نور مستقیم به صفحه مانیتور نتابد زیرا موجب خیرگی و اذیت شدن چشم‌ها می‌شود. روی میز یک لامپ کوچک قرار دهید.

صندلی مناسب تهیه کنید
شما ساعت های زیادی را پشت میز می نشینید پس یک صندلی عالی برای خود تهیه کنید. یک صندلی زیبا و راحت ارزش هر چیزی را دارد. میز، صندلی و قفسه‌ ها باید در خدمت شما باشند نه بالعکس! هارمونی رنگ و سبک را در کل خانه حفظ کنید، همچنین فراموش نکنید مبلمان بخش کاری باید با مبلمان دیگر قسمت‌ها همخوانی داشته باشد.

فضا را ساده دکور کنید
دکور شلوغ باعث حواس پرتی‌تان می‌شود. سعی کنید تا جایی که امکان دارد از به کار بردن بخش‌های اضافی و وسایل غیرلازم در چیدمان اتاق کار جلوگیری کنید. هر چقدر فضای کار شما ساده‌تر طراحی و اجرا شود، تمرکزتان را طی ساعات کار زیادتر کرده و باعث افزایش بازده کاری خواهد شد.

جمع و جور طراحی کنید
لازم نیست برای ایجاد فضای کار ایده آل خود حتماً به‌دنبال یک میز کار بزرگ باشید. با یک ایده جمع و جور هم می‌توان به نتیجه مناسبی رسید. شاید اتاق کار شما فضای زیادی نداشته باشد که به هر شکلی دکور شود. چنین فضاهایی را می‌توان با یک طرح جمع و جور چیدمان کرد. یک میز کوچک با تعدادی شلف دیواری بهترین گزینه برای فضا‌های کم است.

با رنگ مورد علاقه‌تان اتاق را رنگ‌ کنید
این قسمت از خانه را به رنگ دلخواهتان درآورید شما نیاز به رنگی دارید که باعث شود موتور کاریتان روشن شود. برای برخی از افراد یک رنگ روشن و شاد مانند نارنجی یا سبز الهام بخش است، اما برای بعضی دیگر یک رنگ آرام مانند آبی دریا لازم است. در مورد چگونگی رنگ های اتاق کار باید در مورد خلق و خوی خود اطلاعاتی کسب کنید. به دنبال رنگی باشید که عاشقش هستید. این رنگ برای برخی افراد رنگی روشن و شاد مانند نارنجی و یا سبز لیمویی بوده و برای برخی نیز رنگ‌هایی آرامش‌بخش مانند سایه‌هایی از آبی یا سبز است. بایستی با توجه به سلیقه و روحیه خود، به‌دنبال رنگ مناسب برای اتاق کارتان باشید.

استفاده از اکسسوری‌های مناسب
اگر در طراحی دکوراسیون اتاق کار در منزل زیاد به‌دنبال مدرن بودن نیستید، از اکسسوری‌هایی استفاده کنید که با آنها راحت هستید. برای مثال استفاده از یک لیوان زیبا به‌عنوان جامدادی، استفاده از دفتر یادداشت‌ها و کاغذهای برچسب‌دار رنگی یا یک سطح زباله رنگی و زیبا می‌تواند در اتاق کار مناسب باشد. نصب تابلوهای هنری زیبا و الهام‌بخش نیز می‌تواند روحی تازه به اتاق کارتان بدهد.

امتیاز دهید: post
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.