فواید روغن زالو و روشهای استفاده از روغن زالو

روغن زالو یکی از راههای زالو درمانی است

زالو حیوانی در رده کرم های Fillum Annelida است. این کرم ها بیشتر از کرم های گوشتخوار دیگر به مکیدن خون شهرت دارند. آن ها برای رشد و زنده ماندن خود به خون نیاز دارند.

به نظر می رسد زالو یک حیوان ترسناک منزجر کننده با اندام های تناسلی یا نر و ماده های متعدد است. صرف نظر از شکل، زالوها در واقع حیواناتی هستند که مزایای متعددی برای طبیعت و همچنین انسان ها دارند.

از سال ها پیش، از زالو درمانی برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شد. زالو درمانی در هند باستان، یونان، امریکا، اندونزی و اروپا روشی غالب بود. مناطق مختلف اندونزی دارای انواع مختلفی از زالو هستند.

در بعضی مناطق روغن زالو امری شناخته شده است. فرایند تهیۀ روغن زالو برای زالوهای مختلف متفاوت است.

مزایای بهداشتی روغن زالو
اگر از روش مناسبی استفاده شود، روغن زالو می تواند بسیار سودمند باشد. این ویژگی نه تنها به دلیل محتوای بدن زالوها می باشد، بلکه زالوها می توانند به عنوان یک فرایند سالم عمل کنند. هنگامی که زالوها به بدن انسان حمله می کنند، تنها خون کثیف انسان را می مکند. این ادعا از نظر علمی ثابت شده است.

با این حال، اگر آنها خون بیش از حدی مصرف کنند، ممکن است فرد احساس ضعف کند. از گذشته های دور، زالو درمانی برای درمان بیماری های مختلفی انجام می شد. بعضی از مزایای بهداشتی روغن زالو عبارتند از:

۱- تقویت سیستم ایمنی بدن
روغن زالو می تواند عملکرد سیستم ایمنی بدن را بهبود ببخشد که این امر در نهایت باعث تقویت بدن برای مبارزه با بیماری ها می شود. بسیاری از بیماری ها به دلیل نقض در سیستم ایمنی بدن صورت می گیرد، بنابراین می توانید با تقویت آن از بیماری ها جلوگیری کنید.
زالوها دارای نوعی از باکتری هستند که این کار را انجام می دهند. زالو درمانی یا روغن زالو اغلب توسط کارشناسان به افرادی توصیه می شود که از بیماری های مزمن مانند HIV و سرطان رنج می برند.

تقویت سیستم ایمنی بدن توسط روغن زالو
روغن زالو می تواند عملکرد سیستم ایمنی بدن را بهبود ببخشد که این امر در نهایت باعث تقویت بدن برای مبارزه با بیماری ها می شود.

۲- جلوگیری از فشار خون بالا و سکته مغزی
با افزایش گردش خون می توان از فشار خون بالا و سکته مغزی در بدن جلوگیری کرد. هر دوی آنها زمانی ایجاد می شوند که جریان خون در بدن به صورت نامنظم باشد.

روغن زالو خواص ضد التهابی دارد و در آن یک مادۀ حیاتی به نام هیرودین وجود دارد که گردش خون مناسب را در بدن ترویج می کند و از لخته شدن خون جلوگیری می کند.

بنابراین، روغن زالو می تواند مانع از فشار خون و همچنین بروز سکته مغزی شود. همچنین مطالعات نشان می دهد که روغن زالو یک عامل بالقوه برای جلوگیری از بیماری های قلبی عروقی است.

۳- کنترل دیابت
در روغن زالو عواملی وجود دارد که سطح قند خون را در بدن کنترل می کند. در روغن زالو یک ماده به نام هیرودین وجود دارد که از انعقاد خون جلوگیری می‌کند. ترکیبات بزاق زالو به عنوان ماده فیبرینولیتیک عمل کرده و از عمل فیبرین جلوگیری می‌کند.

افرادی که از دیابت رنج می برند، خون غلیظ دارند، بنابراین هیرودین موجود در زالو می تواند خون را رقیق کند و از فشار قلبی جلوگیری کند. با پیشرفت دیابت، عمل حمل و نقل خون به پنجۀ پا، انگشتان پا و ساق پا مسدود می شود. متاسفانه بسیاری از مردم به دلیل کاهش حس، کاهش تعریق، تحلیل عضلانی، تغییر شکل پا و فقدان یا ضعف نبض مجبور می شوند اندام تحتانی خود را از دست بدهند. این وضعیت بسیار ناراحت کننده است و گاهی افراد به دلیل نقض عضو دچار افسردگی و بیماری های روحی هم می شوند. بنابراین، این روغن می تواند نشانه های پیشرفت دیابت را از بین ببرد.

کاهش دیابت با روغن زالو
در روغن زالو ماده ای به نام هیرودین وجود دارد که از انعقاد خون جلوگیری می‌کند و سطح قند خون را کنترل می کند.

۴- بزرگ کردن آلت تناسلی مردان
روغن زالو در بزرگ کردن آلت تناسلی مردان بسیار موثر است. این ترکیب حاوی مواد هیستامین است که می تواند به عنوان یک توسعه دهنده عمل کند و اندازه آلت تناسلی مردان را افزایش دهد.

این فایدۀ روغن زالو به طور گسترده در کشور اندونزی استفاده می شود. محققان توانایی روغن زالو را برای بزرگ کردن آلت تناسلی مردان را ثابت کرده اند.

۵- افزایش زمان نعوظ برای مردان
روغن زالو یک ابزار قدرتمند برای غلبه بر انزال زودرس است. این کار به این دلیل است که روغن زالو حاوی مقدار زیادی نیتریک اکسید (NO) و هیرودین است که جریان خون را در سیستم تناسلی افزایش می دهد. نیتریک اکسید می تواند به عنوان یک گیاه ویاگرا عمل کند. تنظیم هورمونهای گنادوتروپین، بلوغ تخمک، تخمکگذاری، حرکات لوله رحم، انقباضات رحم طی زایمان، ظرفیتیابی اسپرم، نعوظ و انزال از جمله عملکردهای این مولکول در سیستم تناسلی است. ترشح، جذب و تنظیم حرکات دستگاه گوارش نیز تحت تاثیر NO قرار می گیرد.

۶- افزایش میل جنسی در زنان با روغن زالو
زنانی که از کمبود میل جنسی یا تحریک جنسی رنج می برند می توانند مشکلات خود را با روغن زالو حل کنند.

نیتریک اکسید (NO) موجود در روغن زالو می تواند محرک هایی برای اعصاب ایجاد کند که باعث میل جنسی در زنان شود. برای فواید بیشتر، روغن زالو باید روی واژینال اعمال شود.

افزایش میل جنسی با روغن زالو
نیتریک اکسید (NO) موجود در روغن زالو می تواند محرک هایی برای اعصاب ایجاد کند که باعث میل جنسی در زنان می شود.

۷-درمان زخم ها
روغن زالو دارای خواص ضد عفونی و ضد التهابی است که به طور موثر زخم ها را درمان می کند. این روغن نه تنها می تواند درد و سوزش ناشی از زخم را کاهش دهد بلکه می تواند خود زخم را نیز درمان کند. این کار توسط هیرودین و هیستامین انجام می شود. هر دوی آن ها به عنوان یک توسعه دهندۀ برجسته عمل می کنند و به سرعت شروع به رشد سلول های جدید می کنند و زخم را بهبود می بخشند.

۸- افزایش و حجم سینه در زنان
برای خانم هایی که دارای سینه های کوچک هستند روغن زالو می تواند شگفتی بسیاری ایجاد کند. تنها کافی است سینه های خود را به طور مرتب با این روغن ماساژ دهید، با این کار می توانید هر اندازه که بخواهید اندازه آن را افزایش دهید.

۹- کاهش آکنه و محافل تاریک
وجود آکنه و محافل تاریک صورت مشکل شایعی است که بسیاری از افراد با آن روبرو هستند. این کار علاوه بر این که در زیبایی فرد تاثیر بسزایی دارد ممکن است اعتماد به نفس فرد را نیز کاهش دهد. برای رفع آکنه و محافل تاریک صورت کافی است از روغن زالو استفاده کنید، این روغن می تواند آکنه و لکه های تاریک صورت را کاهش دهد. روغن زالو حاوی مقدار زیادی از مواد هیرودین و هیستامین است که می تواند سلول های آسیب دیده پوست را اصلاح کند و رشد سلول های جدید پوست را افزایش دهد. به این ترتیب آکنه و محافل تاریک صورت را از بین می برد.

کاهش آکنه با روغن زالو
روغن زالو حاوی مقدار زیادی مواد هیرودین و هیستامین است که می تواند سلول های آسیب دیده پوست را اصلاح کند و رشد سلول های جدید پوست را افزایش دهد.

۱۰- جلوگیری از اختلالات گردش خون
بسیاری از افراد از بیماری های مختلفی مانند نفخ، سفتی، میگرن، مسائل قلبی عروقی، سرگیجه، مسائل تنفسی و غیره رنج می برند. در واقع همۀ این بیماری ها به این دلیل است که گردش خون بدن دچار اختلال می شود.

روغن زالو می تواند با ترویج گردش خون در کل بدن با همه این مسائل مبارزه کند. اگر یک برنامه منظم در پیش بگیرید و از روغن زالو استفاده کنید از تاثیرات آن تعجب می کنید. این روغن می تواند خطر این بیماری ها را از بین ببرد.

۱۱- روغن زالو برای مو
از زمان باستان از روغن زالو برای درمان طاسی، آلوپسی و سایر مسائل مربوط به آن استفاده می کردند. ریزش مو و طاسی مشکل رایجی است که بسیاری از زنان و مردان با آن روبرو هستند و برای رفع آن هزینه های بسیاری را پرداخت می کنند. مشکلات مو به علت خون ناپاک یا وجود باکتری های زنده در پوست سر ایجاد می شود. روغن زالو خون ناپاک را می مکد و رشد هر گونه قارچی را روی مو یا پوست سر از بین می برد. بنابراین، روغن زالو می تواند راه حلی مناسبی برای حل مشکلتان باشد.

رفع ریزش مو با روغن زالو
روغن زالو خون ناپاک را می مکد و رشد هر گونه قارچی را روی مو یا پوست سر از بین می برد. در نتیجه باعث رشد مو می شود.

ترکیبات شیمیایی روغن زالو
تحقیقات متعددی برای بررسی مواد موجود در زالو و مزایای بهداشتی آن انجام شده است. همانطور که در تحقیقات صورت گرفته نشان می دهد، زالو و روغن زالو از مواد شیمیایی سودمندی برای سلامتی بهره گرفته است:

۱- نیتریک اکسید
یک تحقیق توسط سه محقق معروف به نام های رابرت فورگوت، پروفسور لوئیس ایگنارو و فرید موراد در مورد زالو انجام شده است که جایزه نوبل را به دست آورد.

آنها متوجه شدند که در زالو عنصری به نام نیتریک اکسید وجود دارد که می تواند با گیاهان ویاگرا تزریق شود تا مسائل جنسی را درمان کند.

زالو به طور طبیعی نیتریک اکسید آزاد می کند که می تواند به طور موثر در درمان اختلالات نعوظ در مردان کمک کند. این عنصر می تواند با تحریک اعصاب، میل جنسی را در زنان افزایش دهد.

۲- هیرودین
زالوها حاوی یک عنصر شیمیایی مهم هستند که از لخته شدن و یا مسدود کردن سلول های خونی جلوگیری می کنند. این ماده Hirudin نامیده می شود. این عنصر توانایی خنثی کردن خون لخته شده را دارد. بنابراین این ماده می تواند به عنوان یک رقیق کننده خون عمل کند، در نتیجه خون مسدود شده را باز می کند و به جریان خون بر می گرداند.

ترویج گردش خون با استفاده از روغن زالو
روغن زالو می تواند با ترویج گردش خون در کل بدن با مسائلی همچون میگرن، مسائل قلبی عروقی، سرگیجه، مسائل تنفسی و غیره مبارزه کند.

۳- هیستامین
زالوها در بزاق خود هیستامین دارند. هیستامین یک عنصر پیچیده در بدن است که پاسخ ایمنی محلی را تولید می کند و عملکرد فیزیولوژیکی روده را تنظیم می کند. این عنصر به عنوان یک انتقال دهنده عصبی برای مغز، نخاع و رحم عمل می کند. بنابراین، می توان آن را برای تقویت سیستم ایمنی بدن مورد استفاده قرار داد.

۴- Hyaluronidase
هیالورونیداز دسته‌ای از آنزیم‌های گلیکوزید هیدرولاز است که می تواند مثل یک بی حس کننده عمل کند. این ترکیب همچنین در بزاق زالو وجود دارد. این آنزیم در از بین بردن برخی باکتری‌ها مانند استافیلوکوکوس اورئوس و استرپتوکوک پیوژنز نقش دارد.

۵- ترومبین
ترومبین یکی دیگر از ترکیبات حیاتی موجود در زالو است. ترومبین توسط پیش ترومبین با یک عامل لخته شده به نام عامل X یا پروترومبیناز تشکیل شده است.

علاوه بر این، ترومبین به فیبرین تبدیل می شود و بعد با پلاکت خون ترکیب می شود تا لخته شود. خون با استفاده از این آنزیم لخته یا مسدود می شود. بنابراین، ترومبین موجود در زالو می تواند روند لخته شدن خون را افزایش دهد.

۶- ضد کلاژن
یکی دیگر از ترکیبات مهم زالو ضد کلاژن است. این عنصر یکی از عناصر آرایشی مهم است که به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد زیرا گردش خون را بهبود می بخشد و پروسه پیری را به تاخیر می اندازد.

روشهای تهیه روغن زالو

سیستم پردازش این روغن در مناطق مختلف متفاوت است. با این وجود، فرآیند معمول تولید روغن زالو به شرح زیر است:

اول از همه، تمام زالوهای بزرگ بالغ برای استخراج روغن زالو انتخاب می شوند. بعد، زالوها یک ماه بدون غذا نگهداری می شوند تا اجزای خون زالوها استریل شود.

پس از انتخاب، آنها قطعه قطعه می شوند و به طور کامل شسته می شوند.

بعد، زالوها با ادویه ها ترکیب می شوند و برای مدت زمان طولانی به هم می خورند تا به شکل یک ترکیب کامل تبدیل شوند.

هنگامی که این ترکیب تشکیل شد، آن را در یک ظرف بدن هوا ذخیره می کنند تا از هرگونه آلودگی و کثیفی جلوگیری کنند. این برای تخمیر شدن محتویات انجام شده صورت می گیرد.

تخمیر طولانی مدت بیش از یک ماه طول می کشد تا بدن زالو له شود و با ادویه جات ترکیب شود. در طول تخمیر تجزیه شیمیایی توسط باکتری ها، مخمر و سایر میکروارگانیسم ها به وجود می آید.

پس از تخمیر، ترکیب زالو با روغن نارگیل پخته می شود. پس از پخته شدن روغن زالو را در ظروف ریخته و بسته بندی می کنند.

تهیه روغن زالو

بحث نهایی
زالو درمانی یک روش باستانی است که در بهبود گردش خون، جلوگیری از انسداد و بیماری های قلبی عروقی بسیار موثر است. زالو خواص بی حس کنندگی، ضد التهابی، واژینوز و بهبودی دارد.

علاوه بر بیماری هایی که در بالا ذکر شد، بسیاری از بیماری های دیگر نیز وجود دارد که می توانید با روغن زالو از آن ها جلوگیری کنید. با این حال، با استفادۀ منظم از این روغن خالص می توانید نتایج دلخواه را به دست آورید.

 

منبع: Leeching in the History-A Review

امتیاز دهید: post
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.