خواص گلاب برای پوست و مو

بهترین و آسان ترین راه برای استفاده از گلاب، این است که آن را شب روی صورت خود اعمال کنید زیرا تمام ناخالصی های صورت را پاک می کند. ما در این مطلب خواص شگفت انگیزی از گلاب را بیان کرده ایم که ممکن است شما را شگفت زده کند، با ما همراه باشید:

بررسی خواص گلاب

۱- محصول آرایشی: یک راه عالی برای استفاده از گلاب اسپری کردن آن بر روی صورت است. گلاب همچنین می تواند بر روی آرایش اسپری شود تا به عنوان یک محصول آرایشی تنظیم شود. یک بطری اسپری خالی را با گلاب پر کنید، هنگامی که می خواهید کارهای روزانه خود را انجام دهید، صورت خود را با آن تازه و هیدراته کنید.

۲- رفع موهای خشک و معجد: آیا موهای خشک و معجد دارید؟ برای رفع آن گلاب و گلیسیرین را با هم مخلوط کنید و با استفاده از پد پنبه روی پوست سرتان بمالید. برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه پوست سرتان را ماساژ دهید و اجازه بدهید برای ۳۰ دقیقه روی سرتان بماند. سپس سرتان را با شامپو بشویید.

۳- پاک کننده صورت: گلاب را می توان به عنوان پاک کننده بر روی انواع پوست استفاده کرد. فقط باید چند قطره گلیسیرین را به یک قاشق غذاخوری گلاب اضافه کنید و آن را روی صورت خود قرار دهید. پس از آن صورت خود را آرام بشویید.

۴- رفع خستگی چشم: اگر چشم هایتان از شدت خستگی قرمز و متورم شده است یک پنبه را در گلاب خیس کنید و روی آن بگذارید. این کار کمک می کند تا از خستگی چشم و قرمزی آن خلاص شوید.

۵- نرم کننده مو: بعد از شامپو کردن، از یک فنجان گلاب به عنوان شستشوی نهایی استفاده کنید. این کار باعث می شود موها عمیقا تحت تأثیر قرار بگیرند و درخشان شوند.

خواص گلاب برای رفع آکنه
گلاب را می توان به عنوان پاک کننده بر روی انواع پوست استفاده کرد

۶- تونر صورت: یک توپ پنبه نرم را با گلاب آغشته کنید و آن را بر روی پوست خود بگذارید. دقت داشته باشد که صورتتان تمیز باشد. خواص رطوبتی گلاب، منافذ صورت را تقویت می کند و به آرامی پوست را تمیز می کند.

۷- رفع آکنه: یک قاشق غذاخوری آب لیمو را با یک قاشق غذاخوری گلاب بهم بزنید، آن را روی پوست آکنه قرار دهید و بگذارید۳۰ دقیقه بماند. پس از خشک شدن، آن را با آب بشویید. این کار منافذ صورت را تمیز می کند، همچنین روغن بیش از حد را کنترل می کند و از آکنه جلوگیری می کند.

۸- پاک کننده آرایش: آزمایش شده است که گلاب بهترین پاک کننده آرایش است. چند قطره روغن نارگیل را به گلاب اضافه کنید و بر روی یک پنبه بریزید و با آن صورت خود را پاک کنید. این مخلوط برای پاک کردن آرایش شگفت انگیز است و در عین حال در تغذیه پوست نیز تاثیرگذار است. توجه داشته باشید: به پوست خود فشار وارد نکنید.

۹- لطافت و نرمی پوست: ۲ قاشق غذاخوری آرد نخود را با گلاب و آب لیمو اضافه کنید و آن را روی صورت خود بگذارید. و بگذارید ۱۵ دقیقه روی صورت شما بماند. سپس صورت خود را بشویید.

۱۰- رفع استرس: گلاب را با روغن بادام یا کرم معمولی مخلوط کنید و با آن بدن خود را مرطوب کنید. این ترکیب بهترین پادزهر برای استرس است.

منبع: Properties of rose water for skin and hair

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.