بهترین مارک آبمیوه گیری سه کاره

0
(0)

امروزه، تغذیه سالم و سرشار از آنتی اکسیدان در محیط آلوده شهری از اهمیت دو چندانی برخوردار است؛ اگرچه نوشیدن یک لیوان آبمیوه سرد طبیعی همه نیازهای بدن را در طول روز تامین نمی‌کند اما همان یک لیوان آبمیوه طبیعی دست ساز بی‌‌تردید نشاط و انرژی تحلیل شده را به بدن باز می‌گرداند. پای ثابت مصارف این روزهای بیشتر افراد در شهرهای صنعتی و بزرگ آبمیوه گیری کاربردی چند کاره چه در خانه و چه در محیط کار بوده است تا زمینه آماده سازی سریع انواع آبمیوه‌های طبیعی فراهم آید و افراد با انرژی بیشتری در محیط کار حاضر شوند. قصد داریم در این مطلب بهترین مارک آبمیوه گیری سه کاره را به شما معرفی کنیم:

در انتخاب یک دستگاه آبمیوه گیری در نظر گرفتن مواردی همچون تیغه‌های آبمیوه گیری، توان مصرفی، نحوه عملکرد و همچنین تک کاره و یا چند کاره بودن آن (بسته به نیاز افراد) از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، برای عده‌‌ای نیز علی‌رقم اهمیت بسیار این موارد، شیک و به روز بودن آن هم اهمیت دارد. امروزه اغلب تولیدکنندگان لوازم خانگی هر دو قابلیت زیبایی ظاهری و امکانات و عملکردهای دستگاه را در تولید مدنظر قرار می‌دهند تا سلیقه همه افراد را لحاظ کرده باشند.

در گذشته اگر برای خرید یک آبمیوه گیری به فروشگاه لوازم خانگی مراجعه می‌کردیم شاید به ندرت مانند امروز دچار سردرگمی در انتخاب می‌شدیم، چون اغلب آبمیوه گیری‌ها تک کاره بوده و فقط عمل تولید آبمیوه طبیعی را انجام می‌دانند. اما امروزه اکثر آبمیوه گیری‌های چند کاره هستند که اغلب سه کاره آن عملکرد بهتری داشته‌اند و ۳عملکرد مجزا را برایمان به انجام می‌رسانند ۱- قابلیت آبمیوه گیری ۲- مخلوط کن ۳- آسیاب کن.

برخی از تولیدکنندگان لوازم خانگی بر این باورند که عملکرد دستگاه‌های چند کاره به نسبت تک کاره‌ها پایین‌تر بوده و به مشتریان خود پیشنهاد می‌کنند که برای هر یک از عملکردها یک دستگاه مجزا تهیه کنند تا نتیجه بهتری بگیرند؛ با توجه به اینکه همیشه اولویت با دستگاه‌های تک کاره است اما طبق تحقیقات صورت گرفته می‌توان بر روی عملکرد دستگاه‌‌های سه کاره آبمیوه گیری نیز حساب ویژه‌ای باز کرد. این دستگاه‌ها در زمینه تولید مواد از خود عملکرد خوبی را به نسبت ۵ کاره و ۱۱ کاره‌های موجود در بازار نشان داده‌اند.

ما نیز در این مقاله قصد داریم با تحلیل نتایج به دست آمده از تحقیقات انجام شده در آشپزخانه‌های شما و با استفاده از تجربیات‌تان به معرفی چند دستگاه آبمیوه گیری سه کاره موجود در بازار بپردازیم که عملکرد قابل قبولی داشته‌اند.

قبل از خرید یک آبمیوه گیری چند کاره بهتر است بدانید که هر آبمیوه گیری با هر مارک و برندی که باشد باید علاوه بر قدرت عملکرد و توان موتور بالا و شکل ظاهری و زیبایی که مد نظر بسیاری از خانم‌های خانه‌دار است از نظر بدنه، تیغه، مخزن، سرعت و پایه در سطح کیفی بالایی قرار بگیرد که در ادامه به تشریح هر یک از این موارد خواهیم پرداخت.

آبمیوه گیری سه کاره فلر مدل PJB82
آبمیوه گیری سه کاره فلر مدل PJB82

– طراحی و ساخت بدنه
جنس آبمیوه گیری باید با دوام و مقاوم باشد تا بر حسب اتفاق اگر دچار ضربه شد مقاومت خوبی در مقابل آن نشان دهد. علاوه بر شکل ظاهری زیبا، یک بدنه استیل ضد زنگ داشته باشد تا با هر محیطی سازگاری یابد. قابل شستشو بوده و به راحتی از بین نرود اگر بدنه آبمیوه گیری از جنس پلاستیک بود حتماً دقت داشته باشید که بدنه پلاستیکی ضد خش داشته باشد که مقاوم‌تر است.

– دهانه یا لوله ورودی و خروجی
دهانه یا لوله ورودی میوه نیز به گونه‌ای باشد که یک میوه کامل مثل یک سیب بزرگ بدون نیاز به تکه تکه کردن به راحتی وارد آن گردد و لوله خروجی نیز اگر قابلیت چرخش در چند جهت داشته باشد بهتر است زیرا دسترسی راحت‌تری برای افرادی که روی میز نشسته‌اند فراهم می‌آورد. نکته دیگر در مورد لوله خروجی آبمیوه گیری این است که بهتر است مخزن آب میوه گیری حالتی داشته باشد که آبمیوه به راحتی و مستقیماً وارد پارچ یا مخزن شده و چکه چکه نکند و به اطراف پخش نشود. نکته مهم در انتخاب یک آبمیوه گیری سه کاره این است که به خاطر داشته باشید حتما آن برندی را انتخاب کنید که دارای یک پارچ مخلوط کن و آسیاب کوچک به صورت جداگانه باشد.

– جنس تیغه
یکی دیگر از مهمترین عواملی که باید در انتخاب یک آبمیوه گیری به آن دقت داشته باشید جنس تیغه آن است، علاوه بر اینکه باید تیغه آبمیوه گیری جنس خوبی داشته باشد توانایی کنترل و تثبیت میوه در محل نصب تیغه را داشته باشد تا میوه‌ها از تیغه رها نشده و در نهایت بدون آبگیری باقی نمانند. تیغه دستگاه بهتر است از بهترین جنس و با کیفیت‌ترین آن یعنی استیل ضد زنگ درجه یک بوده باشد تا در مقابل شست و شو مقاوم بوده و با رطوبت واکنش نداده و زنگ نزند. علاوه بر این بعضی آبمیوه گیری‌های قدیمی با جنس تیغه پلاستیکی طعم میوه را تغییر می‌دادند که این عیب در آب میوه گیری‌های استیل رفع شده است.

– توان مصرفی یا مقدار وات دستگاه
وان مصرفی یا مقدار وات دستگاه نشان دهنده میزان ولتاژ برق مصرفی دستگاه آبمیوه گیری می‌باشد که از ۵۰۰ وات شروع می‌شود. در هنگام خرید دستگاه به این نکته نیز توجه کنید آبمیوه گیری ۷۰۰ وات یک برند معتبر برای استفاده خانگی کافی و مناسب است و نیازی به صرف هزینه بیشتر در تهیه برند ۱۲۰۰ وات حرفه‌ای نیست.

آبمیوه گیری سه کاره پاناسونیک مدل MJ-DJ31
آبمیوه گیری سه کاره پاناسونیک مدل MJ-DJ31

– میزان گنجایش مخزن
اغلب دستگاه‌های آب میوه گیری موجود، علاوه بر تجهیز به یک مخزن آبمیوه گیری مجزا، به یک مخزن تفاله گیر میوه نیز تجهیز شده‌اند که هر مخزن نیز میزان گنجایش متفاوتی دارد، در خرید آبمیوه گیری به میزان درجه بندی مخزن و گنجایش آن توجه کنید. بهتر است که در هر باراستفاده یک آبمیوه گیر به میزان حدود ۳ تا ۴ لیوان آبمیوه را در اختیارتان بگذارد. قابلیت دیگری که یک مخزن آبمیوه گیری باید داشته باشد؛ قابلیت جداسازی و شستشوی راحت از دستگاه است؛ همچنین باید به گونه‌ای باشد که نیاز به انتقال آب میوه به پارچ دیگری برای قرار دادن در یخچال نباشد و از همان مخزن بتوان برای انتقال آبمیوه به یخچال و فرآیند خنک سازی استفاده کرد.

– سرعت آبمیوه گیری
یک آبمیوه گیری خوب باید سرعت بالایی نیز در گرفتن آب میوه و فرآیند تبدیل به آبمیوه و یا مخلوط کردن و آسیاب کردن داشته باشد و به گونه‌ای باشد که شما این امکان را داشته باشید که سطوح مختلف عملکردی را به دستگاه بدهید. آبمیوه گیری‌های سه کاره معمولاً دارای چند سطح سرعت بوده و همچنین دکمه پالس نیز دارا می‌باشند. شما این امکان را خواهید داشت که به تنظیم سطح سرعت فرآیند بپردازید. بهتر است برای میوه‌هایی که سفت و سخت هستند همچون گلابی، هویج و آناناس از سرعت بالا استفاده کرده و برای میوه‌های نرم‌تر سرعت پایین را انتخاب کنید تا فشار مضاعفی به دستگاه وارد نشود.

– پایه
پایه‌های قرارگیری دستگاه بر روی سطوح باید به گونه‌ای باشند که قابلیت چسبناکی و تثبیت را دارا باشند تا هنگام کار با سرعت بالا دستگاه بدون لرزش و سر و صدا و تغییر مکان به عملکرد صحیح خود ادامه دهد، جابجا نشده و خطری ایجاد نکند.

آبمیوه گیری سه کاره کنوود مدل Kenwood juicer je 780
آبمیوه گیری سه کاره کنوود مدل Kenwood juicer je 780

بهترین مارک‌های موجود آبمیوه گیری سه کاره در ایران

همانطور که می‌دانید تنها دلیل تولید چنین دستگاهی صرفه جویی در وقت و هزینه بوده و از این جهت برخی برندها توانسته‌اند رضایت مشتریان را کسب کنند. از جمله بهترین مارک آبمیوه گیری سه کاره موجود در بازار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد که در ادامه به تشریح چند مدل از بهترین برندها و قابلیت‌های آنها خواهیم پرداخت.
– آبمیوه گیری سه کاره پاناسونیک
– آبمیوه گیری سه کاره کنوود
– آبمیوه گیری سه کاره فلر
– آبمیوه گیری سه کاره بوش
– آبمیوه گیری سه کاره مولینکس
– آبمیوه گیری سه کاره فیلیپس

– آبمیوه گیری سه کاره پاناسونیک مدل MJ-DJ31
کالایی است با طراحی بسیار شیک محصول کمپانی معروف لوازم خانگی و پرفروش در ایران که علاوه بر لوازم آبمیوه گیری شامل دو قسمت دیگر یعنی مخلوط کن و آسیاب کن نیز می‌باشد. از قابلیت‌ها و ویژگی‌های مشتری پسندانه این مدل میتوان به جنس ضد زنگ و استیل تیغه، قابلیت عصاره گیری بالا، شستشوی راحت تیغه‌ها و لوازم، راحتی در جداسازی آن‌ها، دو مخزن جدای آبمیوه گیری و تفاله گیری، سیستم ضد چکه آبمیوه، قابلیت تنظیم سرعت با پیچاندن راحت درب ظرف در دو حالت، قرارگیری مخزن مخلوط کن به صورت ظرف جدا در بالای دستگاه و سیستم پایه چسبناک بسیار قوی اشاره کرد. این دستگاه بدون هیچگونه نقطه ضعفی در تولید بهترین مارک موجود در بازار است. اینها همگی از جمله ویژگی‌های منحصر به فرد این کالا بوده که در ایران طرفداران بسیار دارد.

– آبمیوه گیری سه کاره فلر مدل PJB82
این نوع آبمیوه گیری محصول جدید کارخانه فلر بوده است که با انجام سه کار، یک دستگاه بسیار حرفه‌ای در نوع خود است. این دستگاه کار آسیاب کردن را در دو نوع مختلف انجام داده و مخلوط کن و آبمیوه گیر نیز بوده است. گنجایش همه مخزن‌های آن حدود ۲ لیتر بوده که هم فرایند آبمیوه گیری و هم آسیاب کردن را در نهایت سرعت انجام می‌دهد. از دیگر ویژگی‌های منحصر به فرد این محصول صفحه تمام تاچ آن است که از به روزترین تکنولوژی روز دنیا به شمار می‌آید، تیغه استیل ضدزنگ، قابلیت ضدچکه بودن و پایه‌های چسبناک به سطح از سایر ویژگی‌های این دستگاه است. این دستگاه نیز مانند مدل قبلی بدون هیچگونه نقطه ضعفی از بهترین برندهای موجود در بازار است.

– آبمیوه گیری سه کاره کنوود مدل Kenwood juicer je 780
این آبمیوه گیری سه کاره با مدل نامبر جی ای ۷۸۰ وبا توان ۷۰۰ وات یکی از لوازم بسیار کاربردی و پرسرعت خانگی می‌باشد. یک آبمیوه گیر چند منظوره بوده البته با یک مخزن که هم کار آب میوه گیری و هم مخلوط کردن را انجام داده و با مخزن آب مرکبات گیر جدا یک دستگاه حرفه‌ای است. با دو سطح سرعت که قابلیت تنظیم بسیار راحتی دارد این دستگاه همچنین قابلیت خرد کن یخ را دارا است. بسیار کم صدا و پر قدرت بوده و تیغه فولادی ضد زنگ و یک فیلتر تفاله گیرجدا نیز در اکسسوری آن موجود می‌باشد. این دستگاه بسیار سبک، کم جا و مناسب منازل کوچک امروزی خواهد بود.

منبع: The best brand of three-way juicer

این پست چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی یک ستاره کلیک کنید!

امتیاز مطلب 0 / 5. تعداد رای دهندگان: 0

تاکنون کسی رأی نداده است! اولین کسی باشید که به این مطلب رای می‌دهید

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.