۴ راه برای صرفه جویی در بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه یکی از هزینه برترین و پر زحمت ترین پروژه های خانگی است. اما خوشبختانه می توانید با صرف هزینه کم این کار را انجام دهید. مسلما شما هم دوست دارید هزینه ها را کم کنید. از سوی دیگر پیمانکار، طراح، معمار و افراد دیگر با افزایش هزینه دستمزد خود را افزایش می دهد. گرچه کار کردن با افرادی که دائم می خواهند هزینه ها را افزایش دهند خوب نیست، اما در صورت همکاری باید به آنها یادآوری کنید که می خواهید با کمترین هزینه ممکن کارها را پیش ببرید. باید اوضاع را تحت کنترل خود درآورید تا هزینه ها مدیریت شوند. در اینجا ۴ راه برای صرفه جویی و کاهش هزینه ها در بازسازی آشپزخانه را معرفی می کنیم.

اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید می‌توانید در قدم اول برآورد قیمت بازسازی خانه را در شهر خودتان داشته باشید. مثلا اگر به دنبال یک شرکت بازسازی در تهران باشید می‌توانید درخواست بازسازی خانه را ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

بازسازی آشپزخانه

بازسازی کابینت به جای تعویض آن

به طور کلی تعویض هرچیزی هزینه بر است و کابینت هم مثال خوبی است. کابینت های جدید گران هستند مخصوصا اگر سفارشی باشند. خوشبختانه با چند راه ساده می توانید کابینت های فعلی را بازسازی کرده و دوباره استفاده کنید.

رنگ آمیزی: یک روش قدیمی برای بازسازی کابینت که نیازمند سنباده زدن، بتونه کاری و رنگ آمیزی کابینت هاست. یک کار ساده که نتایج خوبی دارد.

روکش زدن: روکش زدن از رنگ آمیزی هزینه برتر بوده و باید روکش تازه ای را روی در و کشو نصب کنید. از آنجایی که این کار به ابزار و تخصص نیاز دارد شاید خودتان از عهده اش برنیایید اما در مقایسه با تعویض کابینت کم هزینه تر است و ظاهر آشپزخانه را دگرگون می کند.

دستگیره ها: علاوه بر روکش کابینت می توانید دستگیره آن را هم تعویض کنید. گاهی اوقات دستگیره های جدید و مدرن می توانند فضا را تغییر دهند.

قفسه بندی: به جای خرید کابینت یا روکش آن می توانید قفسه باز نصب کنید. قفسه ها ارزان بوده و می توانید آن را سبک و طرح خانه هماهنگ کنید. اگر می خواهید کابینت ها را تعویض کنید می توانید کابینت آماده خریداری کنید. می توانید خودتان هم آن را نصب کنید و بنابراین هزینه مازاد در پی ندارد. هرچند که یافتن کابینت اندازه آشپزخانه تان سخت است.

بازسازی آشپزخانه

بازسازی لوازم

در گذشته اغلب لوازم در زمان بازسازی آشپزخانه دور انداخته می شدند. خوشبختانه امروز در این باره محدودیت هایی اعمال شده و نمی توان لوازم برقی را به راحتی دور انداخت. حالا می توانید این لوازم را تعمیر و بازسازی کنید. همچنین با راهنمایی های آنلاین می توانید خودتان آن را تعمیر و بازسازی کنید و دیگر به تعمیرکار نیاز نداشته باشید. برخی از لوازمی که می توانید آنها را تعمیر کنید عبارتند از:

 • ماشین ظرفشویی
 • یخچال
 • مایکروویو
 • آبگرمکن
 • آب تصفیه کن
 • دفع زباله

مسلما توانایی تعمیر لوازم به مهارت های شما و میزان نقص موجود بستگی دارد. اما همیشه ارزشش را دارد که پیش از دور انداختن آن را بررسی کنید.

حفظ طرح پیشین آشپزخانه

تغییر طرح آشپزخانه هزینه بازسازی را کاهش می دهد. برای مثال تغییر لوله کشی سینک، ماشین ظرفشویی یا یخچال به استخدام لوله کش نیاز است. باید در دیوار حفره ایجاد کنید تا لوله های جدید نصب شود.

از سوی دیگر می توانید طرح آشپزخانه را حفظ کرده و عناصر دیگر را تغییر دهید. با این کار دیگر لازم نیست برق کاری یا لوله کشی انجام دهید. می توانید کفپوش را هم نگه دارید. (با تغییر طرح آشپزخانه معمولا باید کفپوش را هم تغییر داد.) با این حال هنوز می توانید فضای جدیدی خلق کنید.

همچنین فضاهای کوچک معمولا پتانسیل زیادی برای تغییر ندارند. مگر اینکه بخواهید با صرف هزینه بالا تغییرات بزرگ ایجاد کنید. آشپزخانه های تک دیواره به دلیل باز بودن انعطاف پذیری بیشتری دارند. در این فضا با افزودن جزیره و با حفظ طرح فعلی می توانید تغییر بزرگ ایجاد کنید.

بازسازی آشپزخانه

انجام برخی از کارها توسط خودتان

پروژه های بازسازی خانه به شما این اجازه را می دهند تا برخی از کارها را خودتان انجام دهید. برخی از این کارها عبارتند از:

 • رنگ آمیزی
 • کاشی کاری
 • نصب کفپوش
 • تعویض کلید برق
 • تعمیر دیوار
 • نصب قرنیز

می توانید ابزار و لوازم مورد نیاز را از ابزارفروشی های محلی خریداری کنید. همچنین می توانید درباره کارها از این فروشنده ها سوال کرده و مشورت بخواهید. خوشبختانه اغلب این راهنمایی ها رایگان هستند.

همچنین می توانید هزینه انجام کارها توسط خودتان یا سپردن آن به متخصص را هم درنظر بگیرید. اگر زمان محدود است کارها را به متخصص بسپارید اما اگر به اندازه کافی وقت دارید می توانید خودتان این کارها را انجام دهید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.