سئو کلاه سفید چیست؟ مهمترین تکنیک‌های این روش بهینه‌سازی به چند دسته تقسیم می‌شود؟

سئو کلاه سفید یکی از ارزشمندترین تکنیک های سئو می باشد. بهینه سازی موتورهای جستجو(SEO) یکی از مهمترین تکنیک های بازاریابی محتوا است. من این را نمی گویم بلکه، ۶۷ درصد از بازاریابان دیجیتال با تمام تجربه و فعالیت عملی می گویند. با استفاده از روش ها و تکنیک های مختلف می توان به رتبه های بالاتر گوگل آمد. ورود به صفحات اول گوگل باعث پر بازدید شدن و در نهایت افزایش سود شما می شود.

سه روش برای استفاده از تکنیک های سئو وجود دارد:

 • تکنیک های سئو کلاه سفید
 • تکنیک های سئو کلاه سیاه
 • تکنیک های سئو کلاه خاکستری

تکنیک های سئو کلاه سفید اقداماتی هستند که بدون انجام هیچ کاری خارج از دستورالعمل های گوگل، رتبه صفحات وب سایت را افزایش می دهند. از طرف دیگر سئو کلاه سیاه از شکاف های موجود در الگوریتم گوگل استفاده می کند و تکنیک های سئو کلاه خاکستری همانطور که از نامش پیداست، بین این دو قرار می گیرد و از روش هایی است که قطعا باعث موفقیت شما خواهد شد. کی توا به روش سئوی کلاه سفید اشاره کرد که باعث می شود شما بتوانید موقعیت خوبی را در بین رقبا به دست آورید. زیرا در صورت استفاده از سئوی کلاه سیاه، موتورهای جستجو به ویژه گوگل دچار مشکل می شوند و حتی ممکن است به طور کلی از نتایج جستجو حذف شوید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله زیر نیز مراجعه نمایید.


https://seokar.com/seo

سئو کلاه سفید چیست؟
سئو کلاه سفید یعنی شما از روش و تاکتیک هایی که گوگل آن ها را قبول دارد برای بالا بردن سایت تان استفاده نمایید.‌ هدف از این تکنیک ها کسب رتبه های اول در گوگل است. به عنوان مثال یکی از این تکنیک ها این است که کاربران را بر موتورهای جستجو ترجیح می دهند.

ویژگی های این سئو:

 • به عنوان کلاه سفید شما قوانین گوگل را دنبال می کنید.
 • با توجه به نیاز کاربران و نه موتورهای جستجو، بهینه سازی ها را انجام می دهید.
 • شما محتوای ارزشمندی تولید می کنید که مردم علاقه مند به خواندن و به اشتراک گذاری آن هستند.
 • شما یک وب سایت ایجاد می کنید که در زمینه کاری شما نسبت به سایر رقبا دارای موقعیت مستقل و برتر است.
 • وب سایت شما سریع است و در تلفن همراه به درستی نمایش داده می شود.
 • شما از متا تگ های صحیح استفاده می کنید.
 • کار با وب سایت شما آسان تر از قبل خواهد شد.
 • در طرف دیگر سئوی کلاه سیاه قرار دارد و تکنیک های آن برخلاف سئو کلاه سفید است.
 • از دیگر جاهایی که شما می توانید از این روش استفاده کنید می توان به صفحات اجتماعی مانند توییتر، فیس بوک، اینستاگرام و… اشاره کرد. با کار در رسانه های اجتماعی نه تنها پیوندهای بیشتری به سایت خود خواهید داشت بلکه موقعیت نام تجاری خود را در ذهن مخاطبان خود ایجاد خواهید کرد.

سئو کلاه سفید

دریافت بک لینک‌های معتبر
بک لینک‌ها پیوندهایی هستند که از سایت های دیگر دریافت می کنید. بک لینک یکی از مواردی است که گوگل هنگام امتیاز دهی به آن دقت می کند و شما باید نسبت به آنها حساسیت ویژه ای داشته باشید. نوع پیوند و محتوای پیوند (چه مربوط به مقاله شما باشد یا نه) برخی از مواردی است که باید در نظر بگیرید و مهمتر از آن باید کاری کنید که پیوند به طور طبیعی دریافت شود. طبیعی بودن نقطه مقابل خرید لینک می باشد. این بدان معناست که سایت های دیگر به صورت دلخواه به شما پیوند می دهند تا شما را بشناسند. سایت های دیگر ممکن است شما را با تبلیغاتی تشخیص دهند که در سایت خود قرار می دهید. پیوندهایی که از سایت های دیگر دریافت می کنید می تواند برای افزایش یا کاهش اعتبار وب سایت شما استفاده شود. افزایش و کاهش اعتبار نیز بستگی به اقتدار سایتی دارد که به شما لینک می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله زیر مراجعه نمایید:


https://seokar.com/news/good-backlink

تمرکز ویژه بر بازدیدکنندگان سایت
سئو کلاه سفید تغییراتی می باشد که برای بازدیدکنندگان سایت شما جذاب و مجذوب کننده می باشد. همانطور که می دانید یکی از اولویت هایی که گوگل دارد این است که سایت را برای کاربران مفید کند بنابراین سئوی درست و دقیق یکی از مهم ترین کارهاست. اکثر تکنیک ها و روش های سئو کلاه سفید باعث می شود بیننده از سایت شما خوشش بیاید و این گونه بازدیدهای شما را بالا می برد. این کار تجربه وب سایت را برای بازدیدکنندگان شما بهبود می بخشد. تاکتیکها و روش های مختلفی وجود دارد که در این زمینه می تواند به شما کمک کند. یکی از این تاکنیک ها تغییر زمان بارگذاری است. برای تولید محتوای حرفه ای و با کیفیت بالا سرمایه گذاری کنید. شاید اشاره به موضوع تولید محتوای حرفه ای موضوعی کلیشه ای و تکراری باشد. اما محتوای با کیفیت آنقدر مهم و موثر است که اگر لازم باشد هزار بار دیگر آن را تکرار کنیم این کار را انجام می دهیم. محتوا رابطه مستقیم و بسیار نزدیکی با بحث سئو و بهینه سازی کلی یک سایت دارد.

آیا می توان گفت سئو کلاه سفید همیشه بهترین انتخاب است؟
اگر هدف شما ایجاد یک نام تجاری ماندگار است، سئو کلاه سفید راهی است که باید پیش بروید. اما اگر شغلی مانند وام های یک شبه اداره دارید، سئو کلاه سفید ممکن است جواب ندهد. اگر چه از نظر ما کلاه سفید بهترین روش است اما مشاغلی مانند شرط بندی یا وام های یک شبه شانس کمی در موفق شدن با این روش دارند. شما ممکن است از سئو کلاه سفید برای به دست آوردن رتبه های بالا در گوگل استفاده کنید، اما رقبای شما در چنین شرایطی سعی می کنند از روش های سئو کلاه سیاه برای پایین کشیدن شما استفاده کنند. اما اگر یک تجارت مشروع را اداره می کنید (ما معتقدیم که اکثر خوانندگان ما در چنین مشاغلی هستند)، بدون استفاده از SEO کلاه سیاه شانس خوبی برای برنده شدن دارید.

استراتژی های سئو کلاه سفید چیست؟
می توانید از سئوی کلاه سفید برای توسعه کسب و کار خود و افزایش اعتبار وب سایت خود استفاده کنید. استراتژی های کلاه سفید ممکن است زمان بر باشد، اما در بلند مدت نتیجه خواهد داد و قطعا بعد از مدتی شما به نتیجه دلخواه خود خواهید رسید.

سخن آخر
حتما برای بالا بردن سایت خود و موفقیت از روش کلاه سفید استفاده کنید شاید مدتی طول بکشد تا سایت شما رتبه خوبی کسب کند اما در نهایت خواهید دید که نه تنها آسیبی به سایت شما وارد نشده است بلکه همچنین به مرحله سودآوری رسیده است.

امتیاز دهید: post
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.