کلاس خصوصی ریاضی در مدرسانه

بارها تاکید شده است که بهره مندی از تدریس خصوصی منحصر به دوره امتحانات نیست بلکه می توان برای همه دروس و در همه ایام سال تحصیلی از کلاس خصوصی استفاده کرد. ریاضی از جمله دروسی است که اکثر دانش آموزان در یادگیری آن نیازمند توجه ویژه هستند بنابراین برگزاری کلاس های ریاضی در منزل یکی از مهمترین کارهایی است که اغلب والدین با شروع سال تحصیلی به آن فکر می کنند. سوال مهم بسیاری از دانش آموزان و والدین این است که آیا ضرورت دارد از همان ابتدای سال تحصیلی تدریس خصوصی ریاضی را آغاز کرد؟

برنامه ریزی برای تدریس خصوصی ریاضی همزمان با آغاز مدرسه

ریاضی یک درس مفهومی است که اکثر مفاهیم آن به هم وابسته اند، به همین دلیل است که اگر دانش آموزی مفاهیم درسی یکی از سال های تحصیلی را به خوبی فرا نگیرد در یادگیری دیگر کتب ریاضی نیز با مشکل مواجه می شود. به همین دلیل کارشناسان آموزش درسی توصیه می کنند که ریاضی از جمله دروسی باشد که در سه ماه تابستان دانش آموز آن را دوره کند. با این حال بسیاری از دانش آموزان با پایان سال تحصیلی این نکته مهم را فراموش می کنند و یادگیری ریاضی را تا شروع سال تحصیلی بعدی به تعویق می اندازند. به همین دلیل است که ریاضی برای دانش آموزان درس مشکلی محسوب می شود. چرا که اکثر مباحث درسی را به مرور زمان فراموش می کنند و همچنین برای یادگیری مفاهیم جدید با مشکل مواجه می شوند. چاره کار چیست؟

مزایای تدریس خصوصی ریاضی در منزل با آغاز سال تحصیلی

ریاضی درسی است که هرچه بیشتر آن را بخوانید و تمرین کنید بیشتر می آموزید و پایه شما قوی تر می شود. بنابراین کلاس های خصوصی ریاضی همزمان با آغاز سال تحصیلی می تواند مروری بر درس های سال گذشته باشد. پس با استفاده از کلاس های خصوصی منظم به خوبی مباحث درسی سال های گذشته برای شما مرور می شود.

آمادگی برای دروس جدید

اگر شما اشکالی در مباحث درسی سال های گذشته داشته باشید مطمئنا یادگیری دروس سال جدید نیز برای شما مشکل خواهد بود. کلاس های خصوصی ریاضی به شما کمک می کند تا مروری بر درس های سال گذشته داشته باشید و مباحث را به یاد آورده و برای شروع کلاس های سال جدید آماده تر باشید. اگر معلم خصوصی شما تشخیص دهد که در مباحثی دچار اشکال هستید با رفع اشکالات شما و حل تمرین پایه درسی شما را در ریاضی قوی تر می سازد.

یادگیری اصولی دروس جدید

با شروع کلاس های خصوصی منظم همزمان با سال تحصیلی جدید هفته ای یک بار کلاس خصوصی دارید، شما می توانید مباحث درسی که آموخته اید را در کنار معلم خصوصی خود مرور کنید. مثال ها و تمرین ها را حل کنید و مباحث و نکات مهم درسی را بیاموزید. به این ترتیب مباحث درسی ریاضی به حافظه بلندمدت شما منتقل می شود و دیگر آنها را فراموش نمی کنید. تحقیقات نشان می دهد که اگر در همان روزی که ریاضی را می آموزید در خانه آن را مرور نکنید بیش از ۴۰ درصد مباحث درسی را فراموش می کنید. اگر تا جلسه بعدی همچنان کتاب را باز نکنید و مباحث را دوره نکنید این مقدار به بیش از ۵۰ درصد می رسد. به همین دلیل است که اگر درسی را خوب یاد نگرفته باشید مباحث جدیدتر ریاضی را به سختی یاد می گیرید و یا در به یادآوردن مباحث قبلی در جلسه امتحان کلاسی یا امتحان پایانی با مشکل مواجه می شوید.

آماده برای امتحانات

همه دانش آموزان از آزمون های کلاسی ریاضی هراسان می شوند، مگر این که به خوبی مطالب درسی را بلد باشند. اگر کلاس های تدریس خصوصی ریاضی را به صورت منظم از ابتدای سال در برنامه داشته باشید مطمئنا همیشه آماده هستید تا در آزمون ها شرکت کنید. چرا که هیچ مبحث درسی ناگفته نمی ماند و اگر اشکال یا ایرادی داشته باشید در کلاس های خصوصی بر طرف می شود.

فرصت بیشتر برای نکات مفهومی بیشتر

وقتی کلاس خصوصی ریاضی تنها به جلسات امتحان محدود شود نمی شود مطالب ریاضی را با جزئیات برای دانش آموز شرح داد به همین دلیل اگر کلاس های خصوصی ریاضی را به صورت مداوم در برنامه تحصیلی داشته باشید معلم خصوصی می تواند به نکات بیشتری بپردازد. مفاهیم بیشتری را برای شما شرح دهد، مثال های بیشتری حل کند و به نکات مهم تری بپردازد.

برای سه دسته از دانش آموزان استفاده از کلاس های خصوصی ریاضی همزمان با آغاز سال تحصیلی ضروری است که در ادامه با بیان دلایل به آنها می پردازیم.

دانش آموزان کلاس ششم

دانش آموزان کلاس ششمی که در آخرین سال تحصیلی مقطع ابتدایی حضور دارند باید با پایه قوی در ریاضیات قدم به دوره متوسطه بگذارند. این پایه آخرین شانس دانش آموز برای یادگیری کامل ریاضیات دوره ابتدایی است. بنابراین کلاس های منظم از ابتدای سال تحصیلی به دانش آموز این شانس را می دهد که همه مفاهیم پایه ریاضی که در دوره ابتدایی مطالعه کرده است را مرور کند. به ویژه دانش آموزانی که قصد شرکت در آزمون تیزهوشان را دارند مطمئنا بیشتر به این کلاس ها نیاز خواهند داشت.

دانش آموزان کلاس نهم

این دسته از دانش آموزان در پایان دوره متوسطه اول حضور دارند. آنها در پایان سال تحصیلی انتخاب رشته را پیش رو دارند. بنابراین بسیار مهم است که مفاهیم ریاضی را به خوبی بیاموزند تا هم با پایه قوی وارد دوره دوم متوسطه شوند و هم با کسب نمرات عالی در درس ریاضی شانس انتخاب رشته مورد علاقه خود را افزایش دهند.

دانش آموزان کلاس دهم

کلاس دهمی ها در اولین مقطع دوره دوم متوسطه با مفاهیم بسیار پیچیده ریاضیات آشنا می شوند. اکثر دانش آموزان در این مقطع درسی با افت تحصیلی مواجه می شوند. مطمئنا کلاس های خصوصی متناوب و منظم از ابتدای سال تحصیلی به این دانش آموزان کمک می کند تا در یادگیری مفاهیم ریاضی موفق تر عمل کنند.

دانش آموزن کلاس دوازدهم

برای این دسته از دانش آموزان که هم امتحان نهایی و هم کنکور را پیش رو دارند درس ریاضی یک درس حیاتی است. ناگفته پیدا است که اهمیت این درس در کسب معدل بالا و یا قبولی در کنکور تا چه اندازه بالا است. بنابراین دوازدهمی ها نیز باید برنامه ای برای کلاس های خصوصی ریاضی منظم همزمان با آغاز سال تحصیلی باشند تا هم مفاهیم ریاضی را به خوبی بیاموزند و هم از نکات مهم درسی ریاضی برای تست زنی بهره مند شوند.

بهترین اساتید ریاضی را در مدرسانه ملاقات کنید

حال که با اهمیت کلاس های خصوصی ریاضی آشنا شدید نوبت به انتخاب بهترین معلم های خصوصی ریاضی می رسد. ما در مدرسانه با اجرای تمهیدات سخت گیرانه استخدامی بهترین اساتید ریاضی تهران از نظر علم ، آگاهی و اخلاق را در کنار خود جمع کرده ایم. کلاس های خصوصی ریاضی مدرسانه در تمام مقاطع تحصیلی از بالاترین سطح کیفی برخوردارند. هیچ فرقی نمی کند که از کلاس های خصوصی آنلاین یا حضوری ریاضیات استفاده کنید. کیفیت آموزشی در مدرسانه به اندازه ای است که هیچ تفاوتی میان این دو کلاس وجود ندارد.

در هر مقطع تحصیلی و با هر پایه علمی که هستید برای مشاوره در خصوص کلاس های ریاضی با مشاورین مدرسانه با شماره های ۸۸۹۰۴۰۰۲ – ۸۸۹۰۶۹۰۹ – ۶۶۵۷۵۹۵۱ تماس بگیرید.

امتیاز دهید: post
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.