نکاتی مهم و اساسی برای خرید چمن مصنوعی

چمن مصنوعی یکی از بهترین ابزارها برای زیباسازی و فضاسازی انواع محوطه هاست. این ابزار، علاوه بر سرسبزی دائمی، نیازی به چمن زنی، آبیاری یا کود دهی ندارد و از این رو قیمت چمن مصنوعی در مقابسه با فرایندهای کاشت و آبیاری چمن طبیعی، بسیار مقرون به صرفه تر می باشد. در این مقاله ۱۰ نکته اصلی که هنگام انتخاب چمن مصنوعی لازم است در نظر داشته باشید، بررسی خواهیم کرد.

میزان تردد در محوطه را در نظر بگیرید

نکته اصلی و مهمی که باید در هنگام انتخاب چمن مصنوعی در نظر بگیرید، تعیین میزان تردد محوطه ای است که می‌خواهید از چمن مصنوعی خود در آن استفاده کنید. اگر محوطه شما پر تردد است بهتر است از چمن های مصنوعی استفاده کنید که کیفیت و دوام بالاتری دارند.

چمن مصنوعی با کیفیت چه ویژگی هایی دارد؟

چمن مصنوعی با کیفیت بالا، مانند چمن هایی از جنس پلی پروپیلن، پلی آمید یا چمن پلی اتیلن، علاوه بر نرمی و لطافت بالا، دوام و ماندگاری بالا نیز در مقابل تردد و رفت آمد خواهند داشت. چمن های با کیفیت دارای سطح یکنواخت، خوش دوخت و با رنگبندی ثابت هستند. درست است که چمن مصنوعی باکیفیت در مقایسه با چمن های دیگر، کمی گران هستند اما از آنجایی که خرید چمن مصنوعی یک سرمایه گذاری طولانی مدت است، قیمت چمن مصنوعی، مقرون به صرفه بوده و ارزشش را دارد.

ارتفاع الیاف:

چمن های مصنوعی در ارتفاع الیاف مختلفی تولید می شوند، هرچه ارتفاع الیاف بلندتر باشد، چمن زیباتر و سرسبز تر خواهد بود.  اگر محوطه شما پر تردد است بهتر است از چمن های مصنوعی با ارتفاع الیاف کوتاه تر استفاده کنید، چرا که هر چه الیاف چمن مصنوعی بلند تر باشد، در مقابل تردد بالا بیشتر خم شده و نیاز به برس کشیدن پیدا خواهد کرد. ارتفاع ایده آل الیاف چمن مصنوعی ۲۵ الی ۳۰ میلی متر است که به طبیعی نگاه داشتن چمن مصنوعی کمک بسیاری خواهد کرد. اگر محوطه شما پر تردد است، می توانید از چمن مصنوعی بین سنگی استفاده کنید. برای این منظور چمن مصنوعی نواری، ما بین سنگ و موزائیک قرار می گیرد و در مقایسه با چمن های یکدست، کمتر آسیب خواهد دید.

الیاف چمن مصنوعی

تراکم و وزن:

اندازه یا تعداد گره های الیاف چمن مصنوعی در هر متر مربع؛ به عنوان تراکم چمن شناخته می شود. چمن مصنوعی پرتراکم در مقایسه با چمن مصنوعی کم تراکم، هم زیبایی ظاهری بیشتری دارد و هم دوام و ماندگاری بالاتری دارد. برای تولید یک چمن مصنوعی با تراکم بالا، مواد اولیه بیشتری نیاز است؛ از این رو قیمت چمن مصنوعی های پر تراکم در مقایسه با چمن های مصنوعی کم تراکم، بیشتر است.

فیلر و بکینگ:

فیلرها پرکننده هایی از جنس شن و ماسه هستند که معمولاً برای چمن های مصنوعی ورزشی و یا چمن مصنوعی برای باشگاه بدنسازی، برای ایجاد استحکام و مقاومت بالاتر چمن استفاده می شوند. چمن مصنوعی یا از پلی اورتان یا لاتکس تشکیل شده است. پلی اورتان منبسط یا منقبض نمی شود در حالی که لاتکس تا ۵-۱۰ میلی متر منبسط می شود. اگر شرایط آب و هوایی شدید را تجربه می کنید، پلی اورتان بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

رنگ:

چمن مصنوعی در رنگبندی های مختلفی از جمله سبز روشن، سبز تیره و تلفیقی از هر دو رنگ تولید می شود. در تولید برخی از چمن های مصنوعی از دو بافت مختلف استفاده می شود. شرکت خانه چمن با استفاده از بافت زردرنگ میان بافت اصلی، چمن مصنوعی پائیزی را نیز تولید نموده است که در میان سایر چمن های مصنوعی، یکی از نمونه های بسیار طبیعی و زیبا به شمار می رود.

سطح هموار:

برای نصب چمن مصنوعی لازم است ابتدا سطح زیرین چمن مصنوعی را یکنواخت و مسطح کنید. این اولین اقدام برای داشتن یک سطح چمن مصنوعی زیباست. زمانی که چمن مصنوعی را روی زمین ناهموار نصب می کنید، احتمال خطای بسیار بالاتری در نصب وجود دارد. شرکت خانه چمن با ارائه خدمات مشاوره خرید و نصب چمن مصنوعی، صفر تا صد خرید چمن مصنوعی همراه با شما خواهد بود. نصابان حرفه ای در تسطیح یک باغ شیبدار یا حذف هرگونه مواد ناخواسته مانند ریشه و علف های هرز کمک می کند که همه اینها می توانند پس از نصب چمن مصنوعی عوارض ایجاد کند.

زهکشی مناسب چمن مصنوعی خانه چمن

زهکشی مناسب:

داشتن یک سیستم زهکشی خوب برای چمن مصنوعی یک جنبه مهم است. اگر چمن مصنوعی شما زهکشی مناسب نداشته باشد، آب باران و یا آب حاصل از شستشوی چمن مصنوعی از آن خارج نشده و آب بر سطح چمن نشست خواهد کرد. این آب راکد می‌تواند سبب رشد کپک و علف‌های هرز شده و چمن مصنوعی با ظاهری نامناسب را ایجاد کند.

چمن مصنوعی با زهکشی مناسب، در قسمت زیرین خود دارای سوراخ هایی با فواصل مناسب است که آب را به سرعت خارج نموده و سبب خشک شدن سطح چمن خواهد شد.

نظافت و نگهداری:

اگرچه چمن مصنوعی به اندازه چمن طبیعی به نگهداری نیاز ندارد، اما مراقبت از چمن مصنوعی شما طول عمر آن را افزایش می دهد و ظاهر آن را برای سال های آینده تازه نگه می دارد. برای رسیدن به این امر، کافیست با استفاده از یک جاروی دستی از جنس پلاستیک، سطح چمن را جارو بکشید و زباله های مابین الیاف را از بین ببرید. برای زیباتر شدن چمن مصنوعی، می توانید با استفاده از یک برس، خلاف جهت چمن مصنوعی آن را برس بکشید.

خرید چمن مصنوعی:

یکی از مهمترین مواردی که لازم است از رعایت کنید، تحقیق و بررسی در رابطه با شرکت فروشنده است. یکی از معتبرترین شرکت های تولید کننده چمن مصنوعی شرکت خانه چمن است که چمن های تولیدی خود را بسته به نوع و کیفیت، با گارانتی ها ۱۲ و ۲۴ ماهه به فروش می رساند. شما می توانید برای بررسی چمن های مصنوعی خانه چمن به وبسایت رسمی خانه چمن به نشانی اینترنتی https://khanechaman.com/ مراجعه فرمائید.

امتیاز دهید: post
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.