پرطرفدارترین روش‌های مزوتراپی کدام‌اند؟ + عکس

مزوتراپی مو، روشی نوین و شگفت انگیز برای درمان کم پشتی مو است که با تزریق مواد مزو تراپی با حداقل مقدار درد و بدون خونریزی انجام می شود. در ادامه با انواع این روش درمانی بیشتر آشنا شوید.

مزوتراپی چیست؟

طبق مصاحبه انجام گرفته با دکتر آرمیتا آقاپور، مزوتراپی شامل روش هایی است که از تزریق آنزیم ‌ها، ویتامین ‌ها و عصاره ‌های گیاهی برای سفت‌ کردن پوست، جوانسازی و همچنین حذف چربی ‌های موضعی استفاده می‌شودمزوتراپی در ابتدا برای درمان برخی درد ها استفاده می شد اما رفته رفته و در سالهای بعد، مزوتراپی در ایالات متحده و سایر نقاط جهان محبوبیت پیدا کرد و برای کاربرد های دیگر نیز مورد استفاده قرار گرفت.

امروزه مزوتراپی در مطب ها و کلینیک ها، عموما برای موارد زیر استفاده می شود:

 • کاهش سلولیت
 • سفت کردن پوست شل
 • درمان آلوپسی و کم پشتی مو
 • از بین بردن چین و چروک و خطوط
 • روشن کردن پوست دارای لک و تیرگی
 • حذف چربی در نواحی مانند معده، ران، باسن، پا و بازوها، صورت و…

پزشک متخصص در روند مزوتراپی از سوزن ‌های باریک و نازکی برای تزریق یک سری مواد استفاده می کند. این مواد به لایه میانی پوست یا مزودرم تزریق می شود. مزوتراپی همچنین برای افرادی که دارای مشکلات اساسی هستند مانند گردش خون ضعیف و التهاب هایی که باعث آسیب پوستی می شود، موثر است.

فرمول های مختلفی برای مواد مورد استفاده در مزوتراپی وجود دارد. پزشک ها از راه حل های مختلف استفاده می کنند. این راه حل ها شامل موارد زیر هستند:

 • عصاره های گیاهی
 • ویتامین ها و مواد معدنی
 • آنزیم هایی مانند کلاژناز و هیالورونیداز
 • هورمون هایی مانند کلسی تونین و تیروکسین
 • داروهایی مانند گشادکننده عروق و آنتی بیوتیک ها

انواع مزوتراپی

همانطور که پیش تر توضیح دادیم، مزوتراپی از روش های مختلف برای جوانسازی، سفت کردن، از بین بردن چربی های اضافی و بازسازی پوست با تزریق هورمون ها، ویتامین ها و عصاره های گیاهی استفاده می کندمزو تراپی با تولید کلاژن و الاستین باعث تغذیه و جوانی پوست می شود که در این روند برای تزریق مواد از سوزن های بسیار نازک استفاده می شودجالب است بدانید در سال های اولیه، این روش تنها برای کاهش درد مورد استفاده قرار می گرفت اما در نهایت جایگاه خود را در دنیای زیبایی پیدا کرد.

مزوتراپی مو

از قدیم، ریزش مو از مشکلات شایع پوست و مو بوده که دلایل این مشکل متنوع استگاهی ممکن است نشات گرفته از عوامل ژنتیکی باشد و گاهی نیز ممکن است ناشی از شرایط محیطی، بیماری های مختلف و اختلالات مختلف باشد.

مزوتراپی مو

در مزوتراپی مو (که روشی بسیار موثر برای درمان کم پشتی مو به حساب می آیدبا استفاده از سرنگ، ترکیبات مد نظر و دارو های مورد نیاز برای تقویت مو به درم تزریق می شوددلیل تزریق مواد مزو در این لایه به دلیل وجود پیاز مو است که اگر بخواهیم ترکیبات ترمیم کننده را به آن برسانیم باید آن‌ها را مستقیماً به این لایه بفرستیم.

مزوتراپی مو، روشی نوین و شگفت انگیز برای درمان کم پشتی مو است که با تزریق مواد مزو تراپی با حداقل مقدار درد و بدون خونریزی انجام می شودبا مزو مو شاید دیگر نیازی به تحمل در طاقت فرسای کاشت مو نباشد پس به شما پیشنهاد میکنیم که حتما این روش معجزه آسا را برای پر پشتی مو های خود بکار ببرید.

برای اطلاع بیشتر درباره تاثیرات فوق العاده مزوتراپی مو به وبسایت دکتر آرمیتا آقاپور به نشانی زیر مراجعه کنید:

dr-aghapour.com/hair-mesotherapy

مزوتراپی غبغب

در روند مزوتراپی غبغب همراه با بی حسی، مایع تزریق شده دیواره‌ سلول ‌های چربی را می‌شکند و چربی را ذوب می کندسیستم لنفاوی چربی اضافی را دوباره جذب می کند و آن را از طریق فرآیند متابولیک طبیعی بدن دفع می کند.

مزوتراپی ضد لک

مزوتراپی ضد لک یک گزینه عالی برای افرادی است که مایل به درخشش بیشتر پوست، به خصوص در ناحیه صورت و گردن هستندبا توجه به روش های مورد استفاده در مزوتراپی (Mesotherapy)، این درمان به بهبود لکه های ناشی از پیری و کهولت سن، تغییر رنگ پوست و از بین بردن لکه ها کمک می کندمزوتراپی رنگ پوست شما را روشن کرده و الاستین و کلاژن پوست را تحریک می کند تا لطافت را به صورت بازگرداند.

مزوتراپی ویتامین ها و سایر مواد مغذی مورد نیاز پوست را فراهم می کنداز طریق درمان مزو، ویتامین ها و سایر ترکیبات مغذی به پوست شما تزریق می شوند و به پوست شما احساس تازگی و شادابی می بخشندهنگامی که مزوتراپی توسط یک پزشک انجام شود، تضمین کننده آن است که مواد مغذی به اندازه کافی به پوست شما تزریق خواهد شد.

مزوتراپی نیازهای مختلف پوست را برطرف می کندشما توسط مزوتراپی مواد مغذی مورد نیاز پوست خود را دریافت می کنیدچه به دنبال یک درمان ضد پیری باشید یا بخواهید درخشش پوست صورت و گردن خود را بازگردانید، مزوتراپی برای شما مناسب خواهد بوددر روش درمانی مزوتراپی پوست شما یک تقویت کننده انرژی را دریافت می کندبه همین دلیل شما اثرات قابل توجهی را پس از درمان مشاهده خواهید کرد.

مزوتراپی آبرسان

انواع مزوتراپی

مزوتراپی برای آبرسانی پوست یک روش درمانی جدید برای پوست های خشک استتحقیقات انجام شده روش درمانی مزوتراپی را برای آبرسانی پوست بسیار موثر دانسته اند.

مزوتراپی لاغری

با روش مزوتراپی برای لاغری موضعی می توان چربی های اضافی را از بین برددر روش مزوتراپی برای لاغری بهتر است برای رسیدن به نتیجه مطلوب از دستگاه های لاغری موضعی مانند RAF و کاویتاسیون استفاده شود.

تاثیرات مزوتراپی برای کم پشتی و ریزش مو

مواد مغذی را به مو می رساند.

گردش خون را بهبود می بخشد.

مناسب ترین دکتر جهت انجام مزوتراپی

مناسب ترین دکتر برای مزوتراپی پزشکی است که هر روش مزوتراپی را منحصرا برای یک بیمار و با توجه به نیاز های فردی او استفاده می کنددر روند مزوتراپی پزشک مناسب میزان تغییرات دلخواه بیمار را در نظر خواهد گرفتهمچنین در درمان مزوتراپی پزشک مناسب به شما توصیه هایی را برای قبل مزوتراپی، حین و بعد از مزوتراپی ارائه خواهد داددکتر آرمیتا آقاپور با سال ها تجربه و استفاده از باکیفیت ترین مواد می تواند کمک شایانی در زمینه درمان مزوتراپی به شما بکند.

جمع بندی

مزوتراپی علاوه بر درمان چین و چروک و از بین بردن چربی های موضعی برای درمان ریزش موی ناشی از آلوپسی نیز استفاده شده و موثر استدرمان مزوتراپی از عصاره طبیعی گیاهان ، ویتامین ها یا داروهایی مانند فیناستراید و ماینوکسیدیل استفاده می کند.

تاثیرات مزوتراپی

دکتر آرمیتا آقاپور با بیش از ۲۰ سال سابقه در زمینه زیبایی و جوان سازی، یکی از بهترین و شناخته شده ترین پزشکان زیبایی در تهران هستند که مهارت بالایی در تزریق مزوتراپی داشته و در کل مدت دوره درمان همراه و پاسخگوی مراجعان خود می باشند تا به نتیجه دلخواه دست یابند.

برای اطلاع از راه های جوانسازی پوست و انواع خدمات زیبایی و هزینه ها به وبسایت رسمی دکتر مراجعه فرمایید:

www.dr-aghapour.com

4.9/5 - (48 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.