استفاده از تراکت تبلیغاتی چه کاربردها و مزایایی دارد؟

در قلمرو تعامل دیجیتال معاصر، که به سرعت در حال تکامل است، جایی که تاکتیک‌های بازاریابی آنلاین حکمرانی می‌کنند، شیوه‌های مرسوم تبلیغات مانند تراکت تبلیغاتی را می‌توان به راحتی به‌عنوان آثار دوران گذشته نادیده گرفت. با این وجود، اذعان به این امر ضروری است که تبلیغات تراکت اهمیت ذاتی خود را حفظ می‌کند و مخزن قابل توجهی از مزایایی را ارائه می‌دهد که به طور یکپارچه با تلاش‌های بازاریابی فراگیر شما مطابقت دارد. در میان موج رایج پیشرفت‌های تکنولوژیکی، حضور دائمی تبلیغات تراکت ممکن است غیرقابل‌معنا به نظر برسد، اما ارتباط پایدار آن‌ها همچنان محسوس است.

تراکت چیست؟

تراکت که به آن فلایر (flyer) و کاتالوگ تک برگی هم گفته می‌شود کاغذی است که غالبا تا نمی‌خورد، حاوی تصویر و متن کوتاهی درباره یک محصول اعم از کالا یا خدمات، برند و حتی یک رویداد است و بیشتر جنبه تبلیغاتی و اطلاع رسانی دارد.

تراکت معمولا در مکان‌های پر رفت و آمد توزیع می‌شود؛ همچنین ممکن است به دیوار یا زیر برف پاک کن ماشین‎ها یا درب منزل قرار دهند. تراکت یک روش تبلیغاتی بسیار ارزان و مقرون به صرفه است.

کاربرد تراکت تبلیغاتی

مانند کارت ویزیت، تراکت تبلیغاتی یادآور فیزیکی رویدادی است که مردم در آن شرکت می‌کنند. اطلاعات بازاریابی ملموس مانند آگهی‌ها تضمین می‌کنند که گیرنده واقعاً به اطلاعات موجود نگاه می‌کند و آن را جذب می‌کند. آن‌ها سبک وزن هستند و به راحتی در این رویدادها توزیع می‌شوند و آگهی‌ها می‌توانند تمام اطلاعات لازم را که می‌خواهید در مورد شرکت/محصول/خدمات شما ارائه دهند در اختیار مردم قرار دهند و می توانند به طور مکرر به آن‌ها ارجاع داده شوند؛ بنابراین به عنوان یک یادآوری منظم از کسب و کار شما برای مدت طولانی عمل می‌کنند. پس از پایان رویداد تراکت تبلیغاتی چاپی وسایل نقلیه ایده‌آلی برای ارائه معاملات و پیشنهادهای ویژه به مشتریان بالقوه هستند.

مزایای استفاده از تراکت تبلیغاتی

کاربرد تراکت تبلیغاتی

درست است که تبلیغات به صورت آنلاین رواج یافته‌اند اما مزایای استفاده از تراکت تبلیغاتی را نباید نادیده گرفت. یکبار استفاده از تراکت تبلیغاتی به شما مزایای زیر را ارائه می‌دهد.

آنها مقرون به صرفه هستند.

ارسال تراکت‌ها به درهای مردم یک راه محبوب برای تبلیغ برند شما است؛ زیرا مقرون به صرفه است. جایگزین‌های دیجیتال، مانند تبلیغات پولی، می‌توانند هزاران ریال در ماه هزینه داشته باشند و ریسک اضافی عدم بازگشت سرمایه شما را به همراه داشته باشند.

چاپ تراکت به طور قابل توجهی ارزان‌تر از سرمایه‌گذاری در استراتژی بازاریابی دیجیتال هستند و هزینه زیادی برای توزیع بین مشتریان بالقوه ندارند. چاپ تراکت ارزان آن را به یک گزینه عالی برای تبلیغات تبدیل کرده است.

طراحی تراکت

مزایای استفاده از تراکت تبلیغاتی

شما می‌توانید با توجه به سلیقه و قیمتی که مدنظرتان است به طراحی تراکت بپردازید یا از یک طراح کمک بگیرید. زمانی که برای چاپ تراکت به چاپ بازار می‎آیید، طراحان به شما کمک‌های لازم را جهت انتخاب بهترین طرح تراکت به شما می‎دهند.

آن ها دارای اطلاعات زیادی هستند

برخلاف دیجیتال مارکتینگ، هیچ محدودیتی برای تعداد کلمات یا محدودیت کاراکترها در تراکت وجود ندارد. می‌توانید تراکت‌ها را با اطلاعاتی که نیاز دارید در یک طرح بصری دلپذیر پر کنید.

یک جزوه می‌تواند شامل اطلاعاتی در مورد محصول، خدمات یا کسب و کاری باشد که تبلیغ می‌کنید، لوگوی شرکت، اطلاعات تماس و تصاویر.

هنگام طراحی بروشور خود، فقط اطلاعات ضروری را در نظر بگیرید و تعادل مناسب بین اضافه کردن اطلاعات مورد نیاز و سنگین نکردن متن جزوه را بیابید. متن باید به صورت نقطه‌ای باشد و با سربرگ‌ها مشخص شود تا خواندن آن آسان‌تر شود.

آن ها از نظر بصری خوشایند هستند

یک تراکت باید با رنگارنگ بودن، شامل تصاویر و داشتن سرصفحه‌های چشم نواز، توجه خوانندگان خود را به خود جلب کند.

برگه‌ها می‌توانند شکل‌ها و اندازه‌های مختلفی داشته باشند و همیشه نباید مربع یا مستطیل سنتی باشند. این انعطاف‌پذیری می‌تواند بر طرح‌بندی محتوای شما تأثیر بگذارد و جزوه‌ای ایجاد کند که خواندن آن آسان باشد.

خواندن آن ها آسان است

طراحی تراکت

در طول فرآیند طراحی تراکت، بسیاری از بازاریابان فقط اطلاعات ضروری را به مشتریان بالقوه اضافه می‌کنند تا از کسب و کار یا محصول مطلع شوند. متن همچنین باید خواننده را جذب کند؛ بنابراین باید واضح و با فونتی خوانا باشد.

از آنجایی که یک تراکت برای جذب مصرف کنندگان و علاقه مند کردن آن‌ها به کسب و کار یا محصول ساخته می‌شود، باید بصری و مستقیم روی اصل مطلب باشد.

شما می توانید جمعیت شناسی خاصی را هدف قرار دهید

هنگام توزیع تراکت‌ها، رایج ترین راه ارسال آن‎ها از طریق صندوق پست یا توزیع آن‌ها در مناطق پرتردد است.

این استراتژی یک راه عالی و مقرون به صرفه برای هدف قرار دادن جمعیت محلی شما است. حتی بازاریابی دیجیتال ممکن است نتواند همه را به صورت محلی هدف قرار دهد.

شما می توانید تراکت‌ها را در مناطقی با درصد بیشتری از بازار هدف خود توزیع کنید. به عنوان مثال، اگر در حال باز کردن یک فروشگاه جدید هستید، بازدید از یک مرکز خرید و توزیع تراکت‌ها به سرعت جمعیت خریدار ایده آل شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. یا می‌توانید تراکت‌ها را به کدپستی خاصی ارسال کنید.

خطری برای محیط زیست نیستند

اگر برای چاپ تراکت از کاغذهای مثل کرافت استفاده کنید، حتی تبلیغات شما تهدیدی برای محیط زیست نیستند و از طریق سالم‌ترین روش به تبلیغات پرداخته‌اید.

نتیجه گیری

مزایای استفاده از تراکت‌ها به عنوان یک ابزار بازاریابی به ما نشان می‌دهد که هنوز موثر هستند و برای سال‌های طولانی مورد استفاده قرار خواهند گرفت. طراحی و برنامه ریزی کامل به شما این امکان را می‌دهد که یک تراکت موثر ایجاد کنید و با خطر دور انداختن مبارزه کنید.

برگه‌ها سال‌هاست که به عنوان یک ابزار بازاریابی مورد استفاده قرار می‌گیرند، و اگر یک تراکت عالی طراحی کنید، از مزایای آن بهره مند خواهید شد. از آنجایی که تراکت‌ها گران نیستند و به راحتی توزیع می‌شوند، راهی عالی برای تبلیغ کسب و کار یا محصول شما هستند. کیفیت چاپ به شما کمک می‌کند در مقابل سایر شرکت‌ها که از برگه‌ها به عنوان ابزار بازاریابی خود استفاده می‌کنند، متمایز شوید. اگر می‌پرسید بهترین نوع چاپ برای برگه‌های خود کدام است، به شما پیشنهاد استفاده مشاوره رایگان از کارشناسان چاپ بازار را می‌کنیم.

امتیاز دهید: post
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.