مقایسه استاد خصوصی زبان آنلاین و حضوری

یادگیری زبان که امروزه از اولویت های مهم بسیاری از افراد می باشد، مخصوصا زبان های پرطرفداری چون زبان انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، اسپانیایی، ایتالیایی و ترکی استانبولی، به صورت حضوری و آنلاین انجام می شود.

زبان آموزان با توجه به شرایطی که دارند و هدفی که در یادگیری زبان دلخواه شان دنبال می کنند یکی از این دو نوع کلاس حضوری یا آنلاین زبان را انتخاب می کنند تا بتوانند با بهترین شرایط ممکن زبان دلخواه شان را آموزش ببینند.

کلاس خصوصی زبان که برای بسیاری از افراد بهترین انتخاب در یادگیری است می تواند هم در حالت حضوری و هم آنلاین برگزار شود که می خواهیم اینجا با هم این موضوع را بررسی کنیم که کدام نوع یادگیری در کلاس خصوصی می تواند بهتر و موثرتر باشد.

ویژگی کلاس خصوصی برای یادگیری زبان؟

شاید برای برخی افراد، انتخاب کلاس خصوصی یا گروهی سوال برانگیز باشد؟ اینکه یک کلاس خصوصی چگونه می تواند برای آن ها مفیدتر از کلاس گروهی باشد و به چه میزان می تواند به آن ها کمک کند تا زبان دلخواه شان را آموزش ببینند.

کلاس های خصوصی همیشه از کلاس های گروهی هزینه بیشتری را داشته در نتیجه یادگیری زبان با کلاس خصوصی با توجه به هزینه آن ها شاید برای بسیاری از افراد مناسب نباشد در نتیجه ابتدا باید بررسی شود که با توجه به شرایط زبان آموزان و ویژگی های کلاس خصوصی، یادگیری زبان با این کلاس ها برای زبان آموزان مناسب هست یا خیر؟

کلاس های خصوصی در مدت زمان کوتاه تری برگزار می شوند چرا که تنها استاد با یک زبان آموز سروکار داشته و سرعت روند کلاس سریع تر پیش خواهد رفت. همچنین نسبت به کلاس های گروهی تعداد جلسات توافقی خواهد بود در نتیجه شما می توانید در هفته ۴ یا ۵ جلسه یا حتی بیشتر کلاس داشته باشید که البته بستگی به برنامه مطالعاتی شما تعیین می شود.

معمولا افرادی که از لحاظ زمانی، فرصت محدودی برای رسیدن به یک سطح مشخص دارند مثلا ۶ ماه، کلاس خصوصی بهترین و تنها گزینه برای یادگیری است.

برخی از زبان آموزان نیز از لحاظ زمان کلاس نمی توانند در کلاس های گروهی شرکت کنند در نتیجه مجبور هستند در کلاس خصوصی با توجه به زمانی که دارند شرکت نمایند. همچنین این کلاس ها برای افرادی که ممکن است کمی اعتماد به نفس پایینی داشته باشند نیز مناسب است تا کمی خود را تقویت کرده و سپس به کلاس گروهی ملحق شوند.

پیدا کردن استاد خصوصی زبان مناسب

حال تصور کنید شما برای یادگیری زبان انتخاب تان کلاس خصوصی است. نکته اصلی برای یادگیری زبان در کلاس خصوصی پیدا کردن استاد خصوصی مناسب و خوب است تا بتواند شما را به بهترین وجه ممکن راهنمایی نماید.

برای پیدا کردن استاد خصوصی خوب یکی از راه ها مراجعه به موسسات معتبر زبان است مثل آموزشگاه زبان دهخدا یا موسسات دیگر که با توجه به سابقه ای که دارند می توانند تضمین نمایند که بهترین اساتید را برای یادگیری برای شما در نظر خواهند گرفت و در صورت بروز هر گونه مشکل آن را برطرف خواهند کرد و ضامن وقت و هزینه شما خواهند بود.

معمولا بهترین اساتید زبان با موسسات معتبر همکاری می کنند و به تدریس خصوصی زبان می پردازند در نتیجه یادگیری زبان به صورت خصوصی در موسسات یک راه مطمئن برای یادگیری زبان است.

دیگر راه از طریق افرادی است که با یک استاد به یادگیری زبان پرداخته اند و با توجه به نتیجه ای که گرفته اند شما می توانید با اطمینان بیشتری با آن ها کلاس برداشته و زبان دلخواه تان را آموزش ببینید.

امروزه در شبکه های اجتماعی و اینترنت اساتید زبان بسیاری مشغول به آموزش زبان هستند که دوره های مختلفی را برگزار می کنند از این طریق نیز می توانید با بررسی آن ها یک استاد زبان خوب پیدا نمایید.

تدریس خصوصی آنلاین یا حضوری؟

اگر تصمیم گرفتید که براساس شرایطی که دارید به یادگیری زبان به صورت خصوصی بپردازید، همانطور که گفته شد می توانید به صورت حضوری و آنلاین در کلاس خصوصی شرکت کنید.

کلاس های خصوصی حضوری معمولا یا در محل موسسه برگزار می شود یا به صورت اعزام استاد به محل کار یا منزل زبان آموز برگزار می شود که در حالت دوم می تواند هزینه زیادی را برای زبان آموز داشته باشد.

با توجه به این شرایط برای بسیاری از زبان آموزان بهتر است تا کلاس خصوصی را به صورت آنلاین برگزار کنند تا بتوانند با هزینه کمتر و در هر مکانی که می باشند در کلاس زبان شرکت نمایند.

محدودیت های مکانی و رفت و آمد در کلاس های خصوصی حضوری باعث شده تا بسیاری از زبان آموزان کلاس آنلاین را به حضوری ترجیح دهند.

بهترین کلاس خصوصی آنلاین

برای برخی یادگیری زبان آنلاین کمی چالش برانگیز است اما اگر کلاس زبان خصوصی آنلاین در یک پلتفرم مناسب و با پشتیبانی فنی خوب برگزار شود و استاد زبان نیز با تکنیک های تدریس آنلاین و استفاده از ابزار آموزشی آنلاین کلاس زبان آنلاین را برگزار کند، یک کلاس خصوصی آنلاین می تواند شبیه سازی مناسب از کلاس حضوری باشد.

یک کلاس آنلاین عالی باید دارای امکاناتی چون، قابلیت ارتباط صوتی و تصویری متقابل بین استاد و زبان آموز، قابلیت اشتراک گذاری تمامی فایل های آموزشی با فرمت های مختلف، پشتیبانی فنی مناسب در طول کلاس و دسترس پذیری راحت برای ورود به کلاس باشد تا بتواند بهترین بازده ای را برای زبان آموز داشته باشد.

یکی از موسسات پیشگام در بحث تدریس خصوصی زبان موسسه زبان دهخدا بوده که کلاس های زبان خود را در پلتفرم اختصاصی موسسه با بالاترین کیفیت برگزار می کند.

امتیاز دهید: post
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.