طول عمر لپ‌تاپ خود را افزایش دهید

طول عمر مفید یک لپ‌تاپ دغدغه بسیاری از افرادی که از این وسیله استفاده می‌کنند. نکات زیادی منجر به افزایش طول عمر مفید این دستگاه می‌شود. بسیاری از افرادی که از لپ‌تاپ استفاده می‌کنند مدتهاست با این سوال مواجهند که به واقع عمر مفید یک لپ تاپ چقدر است و رعایت چه نکاتی منجر به افزایش طول عمر مفید این دستگاه می شود. پاسخ این سوالات با توجه به رشد شدید قیمت‌ها طی یکی ۲ سال اخیر قطعا به کاربران در کاهش هزینه‌ها و همچنین استفاده بهتر و بهینه از لپ‌تاپ کمک می‌کند. یافتن پاسخ این سوالات حتی باعث می‌شود شما درگیر دردسرهای تعمیر و تامین قطعه نشوید. پس قبل از وقوع اتفاق به فکر چاره یا حداقل درمان باشید.

یکی از دلایل خرابی سریع لپ‏‌تاپ‌‏ها اتصال مستقیم آن به برق است و استفاده از پریزها، سه راهی‌‏ها یا محافظ‌های جریان برق می‏‌تواند این مشکل را تا حد زیادی برطرف کند.

لپ‏‌تاپ‌‏ها جایگزین خوبی برای رایانه‏‌های رومیزی هستند و بیشتر کارهای آنها را انجام می‏‌دهند، ولی با این حال تفاوت اصلی آنها با رایانه‎‏های رومیزی این است که میزان مقاومت آنها در شرایط مختلف، متفاوت است.

باید همیشه به این نکته توجه داشت که لپ‌‏تاپ هر چقدر هم که در برابر شرایط مقاوم باشد، باز هم باید نکاتی را برای حفظ سلامت آن در نظر گرفت، چرا که لپ‌‏تاپ‏‌ها با توجه به ویژگی‌‏هایی که دارند، نیاز به مراقبت‏‌هایی نیز در آنها احساس می‏‌شود.

لپ‌‏تاپ‌‏ها بیشتر با محیط و خصوصا دست‏ها در تماس هستند و کاربر باید توجه داشته باشد که لپ‏‌تاپ‌‏ها خیلی زود کثیف می‌‏شوند و این امر باعث کاهش طول عمر آن می‏شود که در همین راستا همیشه باید سعی شود که لپ‌‏تاپ تمیز نگه داشته شود، چرا که علاوه بر اینکه باعث افزایش طول عمر آن می‏‌شود، زیبایی لپ‏‌تاپ را نیز به همراه خواهد داشت.

یکی از عوامل مهم در طول عمر لپ‏‌تاپ و به خصوص تاچ‏پد این است که نباید زیاد روی آن فشار آورد، زیرا همانطور که مشخص است، تاچ‏پد یکی از نیازهای مهم هر لپ‌‏تاپ است مخصوصا هنگامی‏‌که کاربر ماوس همراه نداشته باشد، بنابراین کاربر باید از فشار آوردن روی صفحه تاچ‏پد خودداری کند.

آن دسته از کاربرانی که مدت زیادی از لپ‌تاپ استفاده می‏‌کنند و به مدت طولانی لپ تاپ روشن است، باید باتری لپ‌تاپ خود را درآورند، چرا که به صورت جدی به باتری لپ‌تاپ آسیب وارد می‌‏شود. باید هر چند وقت یکبار از باتری لپ‌تاپ دوباره استفاده شود، در غیر این صورت امکان خراب شدن باتری افزایش می یابد.

کاربران باید سعی کنند کمتر از رایتر لپ تاپ استفاده کنند یا اگر استفاده می‌کنند از CDها و DVDهای خش‌‏دار استفاده نکنند، چرا که باعث خرابی و آسیب رساندن به لنز درایونوری می‌‏شود.

چنانچه در داخل درایو CD یا DVD دارید، قبل از حمل لپ‌تاپ باید آن را خارج کرد و همچنین کاربر لپ‌تاپ خود را از گرمای شدید یا ضربات جانبی یا تکان‌های شدید دور نگه دارد و بهتر است برای جلوگیری از بروز هرگونه حادثه، از کیف‏‌های مخصوص حمل آن استفاده شود.

منبع: دان آلفا

مطالب مرتبط:
لپ تاپ خود را چگونه تمیز کنید؟

زمان مناسب برای خریدن لپ تاپ

نکات کلیدی برای خریدن لپ تاپ

نسخه شفابخش برای عمر باتری لپ تاپ

امتیاز دهید: post
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.