علت خاکستری شدن مو و درمان آن

موهای زیبا و درخشان را هرکسی دوست دارد و آن را برای خود به چشم یک دارایی با ارزش می‌بیند ولی این دارایی نیاز به مراقبت زیاد دارد و اگر شما نشانه‌هایی از خاکستری شدن مو را در خود مشاهده کردید باید به موقع اقدامات مناسب را انجام دهید. خاکستری شدن زود هنگام مو در جوانی مسئله‌ای است که عده‌ی زیادی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند و از آن خجالت می‌کشند. این مسئله می‌تواند ناشی از عوامل زیادی از جمله سرماخوردگی مزمن، عدم تعادل هورمونی، بیماری، عفونت، یبوست مزمن، کم خونی و همچنین در معرض شدید آفتاب و آلودگی باشد. در زیر چند راه درمان برای جلوگیری از این مشکل را ذکر می‌کنیم:

۱. از یک شامپو استفاده کنید
یکی از اساسی‌ترین مراحل چسبیدن به یک شامپویی است که مناسب موی شما باشد. نباید مرتب شامپوی خود را عوض کنید.

۲. از انگور فرنگی هندی (Indian Gooseberry) استفاده کنید
انگور فرنگی یکی از بهترین راه‌ها است و می‌توان آن را به شیوه‌های مختلف استفاده کرد: برای مثال:
الف) انگور فرنگی را خرد کنید سپس به مدت ۱ یا ۲ روز زیر آفتاب آن‌ها را خیس کنید . سپس آن‌ها را روغن نارگیل بجوشانید. با این روغن حاصل شده یک شب قبل از اینکه موهای خود را بشویید پوست سر را ماساژ دهید.
ب) می‌توانید خرده‌های انگور فرنگی را با آب بجوشانید و موی خود را با آب آن بشویید.
ج) آب انگور فرنگی را می‌توانید با روغن بادام مخلوط کنید و به روی موهای خود بزنید.

۳. روغن را مرتب استفاده کنید
حداقل دو یا سه دفعه در هفته از روغن استفاده کنید. چرا که مو را قوی کرده و آن را سالم نگاه می‌دارد و ضد خاکستری شدن مو است.

۴. قهوه و غذاهای چرب مصرف نکنید
این قبیل مواد رطوبت مورد نیاز مو را می‌گیرند.

۵. برگ‌های کاری (زردچوبه هندی) مصرف کنید
برگ‌های کاری یکی دیگر از روش‌های سالم و طبیعی است و باید جزو رژیم غذایی روزانه شما باشد.همانند انگور فرنگی آن را می‌توانید با روغن نارگیل بجوشانید و پوست سر را با آن ماساژ دهید.. موهای سالم، بلند و درخشان محصول بدن و ذهن سالم است پس باید تغذیه سالم داشته باشید و از مصرف غذاهای ناسالم به پرهیزید.

تهیه و ترجمه: طیبه نصرت
منبع: پرشین وی

امتیاز دهید: post
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.