نکاتی درباره خریدن لباس در بهار

جمع کردن لباس‌های زمستان همیشه با فراهم کردن لباس‌های بهار همراه است. اگر شما هم این روزها قصد خرید لباس، برای زیباترین روزهای سال را دارید بهتر است نکاتی را در این زمینه رعایت کنید.

مواظب باشید سردتان نشود!
بهار که می‌شود دیگر از سوز سرمای زمستان خبری نیست. هوا رفته رفته با نزدیک شدن به فصل تابستان رو به گرمی می‌رود. تمام این مسائل باعث می‌شود شما دوست داشته باشید تا حد ممکن لباس‌های سبک و خنک را برای این فصل تهیه کنید. اما فراموش نکنید که هوای بهار به این راحتی‌ها هم که فکر می‌کنید رنگ ثبات و آرامش را به خودش نمی‌گیرد. بنابراین اگر قصد خرید لباس برای این فصل را دارید بهتر است سراغ لباس‌هایی بروید که کمی پوشیده باشد. برای مثال تهیه ژاکت‌های نازک و بهاره را فراموش نکنید.

رنگ‌هایی که چندان تیره نیست، در عین حال روشنی زیادی هم ندارد، می‌تواند انتخاب مناسبی برای این فصل باشد. با توجه به تنوع رنگ‌ها در فصل بهار از رنگ‌هایی استفاده کنید که جلوه چندانی ندارد. می‌توانید با طیف رنگ‌های کرم، قهوه‌ای یا خاکستری لباس‌های خودتان را با یکدیگر هماهنگ کنید. سعی کنید در این فصل از لباس‌های نخی استفاده کنید، چرا که لباس‌های پلاستیکی باعث افزایش تعرق خواهد شد.

هوای بهاری، کفش بهاری
پوشیدن کفش‌های ساق‌دار با پایان یافتن فصل بهار به انتهای خودش می‌رسد. اما این بدان معنی نیست که شما کفش‌های بسیار باز تهیه کنید. از کفش‌هایی استفاده کنید که قابلبت استفاده در زمان بارندگی را داشته باشد و در عین حال سنگین و چندان گرم هم نباشد. کفش‌های کتانی با رنگ‌های شاد می‌تواند گزینه مناسبی برای کودکان باشد. دختران نوجوان نیز می‌توانند از کفش‌های عروسکی همرنگ با کیف و یا مانتویشان استفاده کنند.

چه روسری‌ای مناسب‌تر است؟
اگر جزو آن دسته از خانم‌هایی هستید که رنگ‌های ملایم و خنثی را برای فصل بهار انتخاب می‌کنند، می‌توانید از شال‌ها و روسری‌هایی استفاده کنید که رنگ‌های شاد و تندتری هم دارند.

شما می‌توانید برای مهمانی‌های رسمی روسری‌های ساتن را با مانتوهایتان هماهنگ کنید. شال‌های نخی و سبک بیشتر مناسب مکان‌های غیررسمی‌تر هستند.

چه می‌شود که ما گاهی با دیدن لباس‌های برخی از افراد توجهمان جلب می‌شود و در نهایت از آن پوشش خوشمان می‌آید؟ کلید این پرسش در یادگرفتن شیوه‌ هماهنگ کردن لباس‌هاست. بعد از رعایت نکات بالا برای خرید لباس بهاری در ست کردن لباس هایتان این نکات را هم رعایت کنید:

۱- نه کوچک بپوشید نه بزرگ! اندازه بودن لباس مهم‌ترین تأثیر را ظاهر شما می‌گذارد. اگر لاغر هستید و فکر می‌کنید پوشیدن لباس‌هایی که از سایز شما بزرگ‌تر است، می‌تواند به شما کمک کند باید بدانید که در اشتباه هستید. همچنین پوشیدن لباس‌های تنگ برای افراد چاق نیز نمی‌تواند باعث کوچک‌تر نشان دادن آنها شود.

۲- این روزها طراحان لباس به فکر طراحی مانتوهایی افتاده‌اند که روی آنها کمربند وجود دارد. این مدل مانتو بیشتر مناسب کسانی است که دارای تناسب اندام هستند، چرا که به طور کلی کمربند‌ها هم لاغری بیش از حد و هم اضافه‌وزن را بیشتر نمایان می‌کند.

۳- معجزه رنگ‌ها را فراموش نکنید. اگر اضافه‌وزن دارید فکر استفاده از رنگ‌های روشن را از فکرتان خارج کنید. رنگ‌های تیره نیز باعث لاغرتر به نظر رسیدن افراد دارای کمبود وزن می‌شود.

۴- خطوط افقی برای افراد لاغر و خطوط عمودی برای افراد چاق مناسب است. کافی است تجربه کنید.

۵- شما هم از کوتاهی قدتان احساس ناراحتی می‌کنید؟ بهتر است این بار رنگ لباس‌های بالا تنه و پایین تنه خود را تغییر دهید تا نتیجه مثبت آن را ملاحظه کنید.

۶- از جوراب‌هایی استفاده کنید که همرنگ یا تیره‌تر از شلوارتان است. به ویژه برای شلوارهای مشکی حتما از جوراب مشکی استفاده کنید.

۷- آقایان بهتر است در انتخاب رنگ کمربندشان به رنگ کفش‌هایشان توجه داشته باشند. در صورت امکان بهتر است جنس کمربند و کفش یکسان باشد.

۸- خانم‌هایی که از داشتن قد بلند ناراضی هستند، می‌توانند از کمربندهای پهن استفاده و از پوشیدن دامن‌های خیلی بلند یا خیلی کوتاه خودداری کنند. استفاده از کیف‌های حجیم‌تر که توجه بیشتری را به خود جلب کند برای این خانم‌ها توصیه می‌شود.

۹- خانم‌هایی که علاقه‌مند به استفاده از ملزوماتی نظیر گردنبند هستند در صورت داشتن چهره‌ای چاق بهتر است از گردنبندهای بلندتر استفاده کنند. برای خانم‌های لاغر هم گردنبندهای پهن و کوتاه بسیار کمک‌کننده است.

۱۰- شال‌های بلند و لخت می‌تواند در لاغر نشان دادن افراد نقش مؤثری را ایفا کند. اگر لاغر و قدبلند هستید سعی کنید به جای شال از روسری استفاده کنید.

۱۱- استفاده از لباس‌های اپل‌دار برای خانم‌های قدبلند و خانم‌های چاق چندان توصیه نمی‌شود.

منبع: جام جم آنلاین

امتیاز دهید: post
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.