مردها و راهکارهایی برای حمایت از همسر

حمایت مردان از همسرشانزنان می گویند که هرچه شوهرشان بیشتر با آنها به گفت وگو می پردازد، بیشتر از زندگی زناشویی خود احساس رضایت می کنند.
روانشناسی، جامعه شناسی و مردم شناسی و… می گوید که اگر اخیرا خانم شما در محل کار خود تحت فشار است، این راه حل های ساده می تواند زندگی زناشویی شما را نجات دهد.
هنگامی که کل امور مربوط به خانم خانه را جمع بزنید- انجمن اولیا و مربیان، قبض های آب و برق، جلسات ساختمان- و سپس کارهای معمول روزانه و امور دقیق حرفه ای را هم به همه اینها اضافه کنید، آن وقت از اینکه پس از رسیدن همزمانتان به خانه، او آماده “گیر دادن” است، تعجب نخواهید کرد.
در حقیقت، بنا به نتایج تحقیقات متعددی که توسط متخصصان انجام گرفته است، پس از یک روز پر تنش، زنان بیش از شوهران آماده آغاز یک بگو مگوی اساسی بوده و نسبت به همسر خود چندان احساس نزدیکی نمی کنند. برای احتراز از دردسرهای متعدد بعدی، شما به عنوان شوهر نباید مانند او رفتار کنید، بلکه با بکار بردن این روش های ساده می توانید از تنش و عصبیت او کاسته و زندگی زناشویی خود را از کشمکش های مداوم و ویرانگر نجات دهید.
گوشی تلفن را بردارید: حداقل سه مرتبه در روز، تنها برای یک احوالپرسی کوتاه به او زنگ بزنید. دکتر لوان بریزندین(Brisenbine Louann) نویسنده کتاب “مغز زنانه” و متخصص اعصاب و روان می گوید: ” صحبت کردن موجب آزاد شدن هورمون های دوپامین(bopamine) و اوکسیتوسین (oxytocin) (مواد شیمیایی عصبی که موجب ایجاد حس اعتماد، پاداش و پیوند عاطفی می شوند) در مغز زنان می شود و این، پس از رضایت در روابط زناشویی، بزرگترین پاداش عصب شناختی است که یک زن می تواند دریافت کند.”
اول از هر چیز، این واکنش شیمیایی چیزهای زیادی درباره زنان به ما می گوید. دوم اینکه، دانستن این موضوع می تواند ابزاری قدرتمند برای گریز از مشکلات احتمالی باشد. تنها یک جمله ساده که نشان دهنده علاقه شما باشد، یک خسته نباشید، کافی است که توجه او را از روز پر مشغله اش دور کند و عشق را در مدارهای الکتریکی مغزش به جریان بیندازد.

گپ خودمانی و صمیمانه
هفته ای یک بار، از او بپرسید که حال و احوالش چطور است و آیا چیزی هست که بخواهد درباره اش صحبت کند؟ به گفته دکتر بریزندین:” زنان می گویند که هرچه شوهرشان بیشتر با آنها به گفت وگو می پردازد، بیشتر از زندگی زناشویی خود احساس رضایت می کنند.” چرا؟ “زنان برقرار کردن ارتباط کلامی را به عنوان ابزاری برای کنترل و گذر از فراز و نشیب های زندگی به کار می برند.”
پس اگر در برنامه خود زمانی را به گفت وگو با همسرتان اختصاص دهید تا او بتواند جایی برای ابراز ناامیدی ها و نگرانی هایش داشته باشد، می توانید مطمئن باشید که کلید حل مشکلات کوچکی که می توانند روی هم جمع شده و به مسائل بزرگی تبدیل شوند، در دست شماست.

در جایی خارج از محیط روزمره با یکدیگر ملاقات کنید
اگر می دانید که امروز همسرتان در محل کار خود با برنامه های فراوان و کشنده ای روبرو خواهد شد، از قبل طوری برنامه ریزی کنید که بتوانید پس از تعطیل کار به دنبالش رفته و با هم شام بخورید.
اگر فرزندی دارید، او را به اقوام نزدیک یا پرستارش بسپارید و بگویید که یکی دو ساعت دیر برمی گردید و در غیر این صورت، بدون نگرانی ساعاتی را دور از خانه و مسوولیت هایش بگذرانید. دور شدن از مسائل روزمره روشی عالی برای آرامش هردوی شماست. از طرفی این کار به شما فرصت می دهد زمانی را تنها و بی نگرانی با یکدیگر بگذرانید، بگویید و بخندید و برای ادامه هفته انرژی بیشتری داشته باشید.

منبع: روزنامه مردمسالاری

مطالب پیشنهادی

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نزد مامحفوظ است و منتشر نمی شود.