بررسی خبر دستگیری ساندویچ فروش داعشی در کرمانشاه

شایعه ای مبنی بر حضور ساندویچ فروشی های داعشی در ایران در فضای مجازی منتشر شده است.
این شایعه با متنی به این عنوان “فاجعه مرگبار در ایران. مغازه ساندویچی که داعش آن را در کرمانشاه تأسیس کرده بود پلمپ شد. این مغازه به غذاهای مردم خون یک زن ایدزی را تزریق می کرد روزانه ۲۰ سی سی خون آلوده از این زن گرفته و به غذای هر نفر چند قطره همراه سس تزریق می شد و حداقل بیش از ۱۰۰ نفر از این راه آلوده ایدز می شدند. همچنین چندین مغازه ساندویچی دیگر در سراسر ایران مشغول اینکار هستند. لطفا به دوستان خود و گروه های دیگر اطلاع رسانی کنید. ”

ساندویچ فروش داعشی

در پاسخ به این شایعه با چند دلیل ساده می توان گفت: هیچ منبع معتبر یا حتی دست چندمی چنین مطلبی را درج نکرده و این شایعه صحت ندارد. سرنگ درحال تزریق به ساندویچ، حاوی سس بوده و مربوط به تهیه عکسهای تبلیغاتی مک دونالد می باشد! تصویر دیگر یک اغذیه فروشی در خیابان نیلوفر تهران و دیگری برخورد نیروی انتظامی با روزه خواری را نشان می دهد.
همچنین ویروس HIV یا همان عامل ایدز در خارج از بدن چند ثانیه تا چند دقیقه بیشتر زنده نمی ماند و از طریق خوردن و آشامیدن منتقل نمی شود!

امتیاز دهید: post
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. علی می‌گوید

    کم جفنگ بگید. اوّلا اچ آی وی از طریق دهان منتقل نمیشه و تنها امکان اینکه اون ۱۰۰ نفر آلوده شده باشند فقط تزریق خون به اونها است! دوّما ویروس اچ آی وی در دمای حدود ۶۰ درجه از بین میره در حالیکه همبرگر و ساندویچ خیلی گرمتر از ۶۰ درجه است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.