انواع ماسک صورت میوه های زمستانی برای زیبایی پوست

ماسک صورت میوه های زمستانیماسک صورت یکی از موارد مهم برای داشتن پوستی زیبا، شفاف و سالم است. در این مقاله قصد داریم چند ماسک ارزان قیمت خانگی را به شما آموزش دهیم که می تواند روی صورت شما معجره کند.

انواع ماسک صورت برای شادابی پوست:
زیبایی و جوانسازی پوست با استفاده از ماسک صورت میوه های همچون کیوی، پرتقال و خرمالو بسیار ساده تر و بدون دردسر به دست می آید و شمارا از شر کرم های مختلف نجات میدهد.
در میان میوه های زمستانی کیوی، پرتقال و خرمالو دوستان پوست هستند و در واقع زیبایی و جوان سازی پوست را را در هوای سرد به خوبی انجام میدهند. با ماسک کیوی آغاز میکنیم که به جرات یکی از بهترین میوه ها برای زیبایی و مرطوب سازی پوست در فصل سرما است.

ماسک صورت برای پوست های چرب:
اگر پوست چربی دارید بهتر است از این ماسک صورت استفاده کنید. یک کیوی پوست گرفته، یک قاشق غذاخوری ماست، کمی پرتقال، یک قاشق غذاخوری روغن بادام و مکی عسل را با هم مخلوط کنید.
در پایان یک قاشق غذاخوری پودر بادام زمینی و چند قطره روغن زیتون هم به آن اضافه کنید. این مواد را در همزن بریزید تا به خوبی با هم مخلوط شوند و به حالت کرم در بیایند. مواد را روی تمام پوست به خصوص قسمت های چرب- ماساژ دهید و پس ا چند دقیقه صورت تان را بشویید.

ماسک کیوی برای انواع پوست:
کیوی سرشار از ویتامین c است و به همین دلیل شما با ترکیب ساده ای میتوانید پوست تان را تغذیه کنید. نصف یک موز را با یک عدد کیوی پوست کنده مخلوط کنید و در آخر دو قاشق خذاخوری ماست در مواد بریزید. این ماسک صورت را به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست تان نگه دارید و پس از آن صورت تان را با آب گرم شست و شو دهید.
همچنین میتوانید یک عدد کیوی، دو قاشق غذاخوری ماست ساده، یک قاشق غذاخوری آب پرتقال، یک قاشق غذاخوری روغن بادام و یک فنجان هویج له شده را با یکدیگر مخلوط کنید تا خمیری به دست آید. ماسک را روی صورت قراردهید و صبر کنید تا کاملا خشک شود؛ سپس با آب سرد آبکشی کنید.

ماسک میوه کیوی برای آبرسانی پوست:
در هوای سرد همیشه احتمال خشکی پوست وجود دارد، خصوصا اگر محل زندگی تان آب و هوا خشکی داشته باشد. برای تهیه این ماسک صورت باید یک کیوی را پوست بگیرید و با یک خیار کاملا مخلوط کنید. اگر از فصل تابستان چند توت فرنگی فریز شده دارید، آنها را هم به این مخلوط اضافه کنید. در صورتی که احساس کردید مایه شما بیش از اندازه رقیق است، کمی آرد جو به آن اضافه کنید و ماسک خمیری را ۱۰ دقیقه روی پوست تان بگذارید. میوه ها کارشان را خوب بلدند؛ پوست شما آبرسانی شده است.

ماسک صورت برای شفافیت پوست:
برای تهیه این ماسک صورت کافی است یک کیوی رسیده را کاملا له کنید و با چند ورق لیموی تازه و یا چند قاشق آبلیموی طبیعی مخلوط کنید. ماسک را ۱۰ دقیقه روی پوست تان نگه دارید، سپس آن را با آب ولرم شست و شو دهید. در آخر میتوانید پوست تان را با یک کرم مرطوب کننده ماساژ دهید. این ماسک صورت برای شفافیت پوست و از بین بردن لکه های قدیمی روی پوست تان بسیار موثر است.

ماسک صورت برای روشن شدن پوست:
ماسک کیوی برای روشن شدن پوست های تیره به کار میرود. کیوی را پوره کنید و با یک قاشق ماست مخلوط کنید و روی پوست تان ماساژ بدید و بهد از ۲۰ دقیقه بشویید.

ماسک صورت برای پوست خشک:
طرز تهیه ماسک کیوی برای پوست های خشک، یک قاشق غذاخوری آب کیوی، یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک زرده تخم مرغ را با هم مخلوط کرده و روی پوست بمالید. پس از ۱۵ دقیقه ماسک را توسط یک اسفنج پاک کنید.

ماسک خرمالو برای پوست های خشک:
یک قاشق غذاخوری کته بدون نمک و روغن را با یک قاشق مربا خوری روغن بادام شیرین، به همراه یک تکه کوچک خیار با پوست و نصف یک خرمالوی رسیده را در میکسر بریزید. این مواد را روی پوست تان به مدت ۱۰ دقیقه قرار دهید. پوست شما با این ماسک میوه خیلی زود به لطافت میرسد.

ماسک صورت خرمالو روشن کننده پوست:
برای روشن تر شدن پوست صورت تان باید دو عدد خرمالو را با یک عدد هویج رنده شده مخلوط نمایید و روی پوس تان بمالید. ۱۵ دقیقه صبر داشته باشید تا این میوه خوش رنگ اثر خود را روی پوست تان بگذارد، بعد از آن پوست تان را به آرامی با آب سرد بشویید.

ماسک خرمالو نرم کننده و براق کننده پوست:
برای تهیه یک ماسک صورت عالی برای نرمی پوست صورت کافیست تنها یک عدد خرمالوی نرم را به حالت پوره در آورید و به آن کمی آرد جو یا غلات دیگر اضافه کنید تا ماسک شما به حالت خمیری در بیاید. به کمک یک قلم مو میتوانید ماسک را روس پوست تان پخش کنید. ۱۰ تا ۱۵ دقیقه این ماسک را روی پوست تان بگذارید، بعد از آن میتوانید به کمک یک حوله نرم و آب گرم صورت تان را بشویید تا مواد به خوبی پاک شوند. بعد از این کار حتما به چند سال قبل برگشته است.

ماسک پرتقال برای پوست های چرب:
برای تهیه این ماسک صورت باید یک پرتقال را نصف کرده و یک برش آن را آب بگیرید. سفیده یک تخم مرغ را خوب بهم بزنید و به همراه یک قاشق عذاخوری آرد ذرت، به آب پرتقال اضافه کنید. مواد را به خوبی مخلوط کنید و روی پوست قرار دهید. پس از ۱۵ دقیقه صورت را با آب سرد بشویید.
گوشت پرتقال را با یک سفیده تخم مرغ مخلوط کنید و روی پوست خود قرار دهید. پس از ۲۰ دقیقه با آب سرد آبکشی کنید.

ماسک صورت با پرتقال برای پوست های خشک:
برای برطرف کردن خشکی پوست صورت که عاملی در پیری و چروک شدن پوست است از پرتقال کمک بگیرید. برای تهیه این ماسک صورت باید پوست پرتقال را خشک و آسیاب کنید تا به صورت گرده در آید. دو قاشق چایخوری پنیر دلمه شده پر چرب، روغن تخم کتان، یک قاشق چایخوری روغن کبد ماهی، و یک قاشق غذاخوری چای پررنگ کرم را با یکدیگر مخلوط کنید. سپس گرده پرتقال را به مواد اضافه کنید تا خمیری سفت به دست بیاورید. ماسک به دست آمده را روی صورت قرار دهید و بعد از ۲۰ دقیقه با آب گرم بشویید.

ماسک صورت برای پاکیزگی پوست:
یک عدد سفیده تخم مرغ را با دو قاشق غذاخوری آب پرتقال مخلوط کنید. سپس جوی له شده را به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید و به عنوان ماسک استفاده کنید. پس از ۱۰ دقیقه آن را با پارچه پشمی مرطوب شده با آب سرد پاک کنید.

منبع: نمناک

مطالب پیشنهادی

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نزد مامحفوظ است و منتشر نمی شود.