ماسک سفیدکننده صورت فوری

همه ما دوست داریم صورت شفاف و روشنی داشته باشیم؛ اگرچه وجود لوازم آرایشی می‌تواند ما را به این آرزو برساند اما روشن‌تر شدن و شفافیت پوست به صورت طبیعی ماندگارتر است. ما می‌توانیم با ماسک‌های خانگی و طبیعی به این هدفمان برسیم. هیچ‌گونه ماده مضر شیمیایی در ماسک سفیدکننده صورت وجود ندارد و عوارض این‌چنینی رخ نخواهد داد؛ بااین‌حال ممکن است بدن به برخی از این مواد طبیعی حساسیت داشته باشد. بنابراین قبل از استفاده از این ماسک‌ها، بهتر است آن را بر روی قسمتی از پوستتان تست کنید و در صورت عدم واکنش از آن بهره ببرید.

۱. ماسک ماست سفیدکننده صورت

ماست یکی از محصولات خوشمزه است که از شیر به دست می‌آید؛ مواد مغذی بسیار زیادی دارد که برای پوست بسیار مفید است. اسید لاکتیک موجود در ماست خواص روشن‌کنندگی و سفیدکنندگی دارد.

• ماسک ماست:
شما می‌توانید ماست را به‌تنهایی به صورتتان بزنید و چند دقیقه منتظر بمانید؛ در نهایت آن را با آب ولرم بشویید. این کار را یک بار در روز و به مدت چند هفته ادامه دهید تا متوجه تغییرات شگفت‌انگیز آن بر روی پوستتان شوید.

• ماسک ماست و عسل:
برای تهیه این ماسک سفیدکننده صورت کافی است یک قاشق غذاخوری ماست تازه را با نصف قاشق غذاخوری عسل مخلوط کرده و خوب هم بزنید تا به صورت کِرم مانند شود. مخلوط را بر روی صورت و گردن خود بزنید و به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید. سپس آن را با آب ولرم آبکشی کنید. این کار را می‌توانید هر روز انجام دهید.

• ماسک ماست + آب‌لیمو + جو دوسر:
یکی دیگر از ماسک‌های سفیدکننده که از ماست تهیه می‌شود؛ مخلوط ماست، جو دو سر و آب‌لیمو است. این مواد را به‌گونه‌ای ترکیب کنید که یک خمیر غلیظ به وجود آید و آن را بر روی پوست قرار دهید. در کنار روشن‌تر شدن پوست، رطوبت پوست نیز بیشتر شده و پوست هیدراته می‌شود.

ماسک سفیدکننده صورت با ماست
ماسک ماست یکی از بهترین ترکیبها برای سفیدکردن صورت است.
۲. ماسک پرتقال برای سفید شدن پوست

مهم‌ترین عنصر مراقبتی پوست ویتامین c است؛ شما می‌توانید این ویتامین را به مقدار بسیار زیاد در پرتقال دریافت کنید. پرتقال دارای خواص سفیدکنندگی است و به‌محض استفاده، پوست شما را صاف‌تر و روشن‌تر می‌کند. تحقیقات نشان داده است که مصرف آب پرتقال به صورت منظم می‌تواند بافت پوست صورت را احیا کرده و آن را ترمیم، بازسازی و هیدراته کند. بنابراین شما می‌توانید هم آب پرتقال را به صورت خوراکی مصرف کنید و هم از ماسک‌های آن استفاده نمایید که در این قسمت به دو نوع ماسک پرتقال برای سفید شدن پوست اشاره می‌کنیم:

• ماسک پرتقال و زردچوبه:
برای تهیه این ماسک به دو قاشق غذاخوری آب پرتقال و مقداری زردچوبه نیاز دارید. این ماده را مخلوط کرده و به صورت یک خمیر در بیاورید. قبل از اینکه وارد رختخواب شوید آن را بر روی صورت و گردنتان قرار دهید. این ماسک برای روشن‌تر شدن پوست دست و پا نیز مفید و کارساز است. بعد از ۲۰ تا ۳۰ دقیقه آن را بشویید و هرشب آن را انجام دهید.

• ماسک پودر پوست پرتقال و ماست:
برای تهیه این ماسک سفیدکننده صورت ابتدا پوست پرتقال را خشک کرده و به پودر تبدیل کنید و سپس یک قاشق غذاخوری از آن را با یک قاشق غذاخوری ماست مخلوط کرده و به یک خمیر شل تبدیل نمایید. خمیر را روی صورت بگذارید و ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید. در نهایت آن را با آب ولرم بشویید. این کار را یک تا دوبار در هفته انجام دهید تا به‌مرور رنگ پوست صورتتان روشن‌تر شود. استفاده از این ماسک بیشتر از دو بار در هفته توصیه نمی‌شود.

۳. ماسک سفیدکننده آرد نخودچی

آرد نخودچی یکی از بهترین مواد طبیعی برای روشن‌تر شدن پوست صورت است. این ماده حاوی مواد مغذی است که به حفظ سلامتی پوست کمک بسیاری می‌کند؛ علاوه براین آرد نخودچی با حفظ رطوبت طبیعی پوست، روغن‌های اضافی را از بین برده و مانع از ایجاد جوش و آکنه می‌شود.

• ماسک آرد نخودچی و گلاب:
برای تهیه این ماسک سفیدکننده صورت، یک قاشق غذاخوری آرد نخودچی را با مقداری آب یا گلاب مخلوط کرده و به یک خمیر تبدیل کنید و آن را بر روی صورتتان قرار دهید. بعدازآنکه کاملاً روی پوست صورتتان خشک شد آن را با آب ولرم بشویید. از این ماسک می‌توانید برای سفید کردن پوست دست و پاها نیز بهره ببرید.

ماسک سفیدکننده صورت عسل

۴. ماسک سفیدکننده عسل

عسل یک ماده بسیار مغذی است که علاوه بر روشن کردن پوست باعث رطوبت دهی و نرم‌تر شدن پوست خواهد شد. پوست خشک یکی از عوامل تغییر رنگ آن می‌باشد که می‌توان با استفاده از ماسک‌های مرطوب‌کننده رنگ پوست را شفاف‌تر و روشن‌تر کرد. علاوه بر این عسل خاصیت ضد باکتریایی دارد که به کاهش آکنه و جوش نیز کمک می‌کند؛ بنابراین این ماسک را از دست ندهید.

• ماسک عسل خالص:
عسل خالص را به‌تنهایی بر روی سطح پوست ماساژ دهید و چند دقیقه صبر کنید تا بر روی پوست بماند. سپس آن را با آب گرم بشویید. این روش ساده باعث می‌شود تا عسل با خاصیت باکتریایی خود سلول‌های مرده پوست را از بین ببرد و پوست شما شفاف‌تر و روشن‌تر به نظر برسد، علاوه براین، رطوبت پوست نیز حفظ می‌شود. این ماسک سفیدکننده صورت را روزی یک بار استفاده کنید.

• ماسک عسل+ آب‌لیمو+ پودر شیر خشک+ روغن بادام:
برای تهیه یک ماسک مقوی و خوب و روشن‌کننده پوست یک قاشق غذاخوری عسل را با یک قاشق غذاخوری آب‌لیمو به همراه یک قاشق غذاخوری شیر و یک و نیم قاشق غذاخوری روغن بادام مخلوط کنید و به آرامی روی پوستتان بمالید. ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید تا محلول روی پوست بماند و سپس با آب سرد بشویید و این کار را هرروز انجام دهید.

۵. ماسک سفیدکننده لیمو

خواص اسیدی آب‌لیمو می‌تواند به عنوان یک سفیدکننده قوی روی پوست عمل کند. ویتامین c درون آن باعث رشد سریع سلول‌های پوستی و جوان‌سازی آن می‌شود. علاوه بر این آب‌لیمو آنتی‌اکسیدان‌هایی دارد که برای پوست بسیار مفید است. افرادی که پوست خشک دارند؛ از این ماسک به دفعات زیاد استفاده نکنند؛ زیرا پوستشان را خشک‌تر می‌کند.

• آب‌لیمو تازه:
برای استفاده از آب‌لیمو تازه بر روی پوست کافی است مقداری پنبه را به آب‌لیمو آغشته کرده و به طور مستقیم بر روی صورتتان قرار دهید. شما حتی می‌توانید از برش‌های لیمو مستقیماً بر روی پوستتان استفاده کنید و اجازه دهید آب آن به پوستتان نفوذ کند. حداقل یک ساعت آب‌لیمو را بر روی پوستتان قرار دهید و سپس صورتتان را بشوید. این کار را یک روز در میان انجام دهید. این روش مطمئناً پوست شما را روشن‌تر می‌کند و از ایجاد زخم و آکنه روی پوست جلوگیری خواهد کرد.

• ماسک آب‌لیمو و زردچوبه:
سه قاشق چای‌خوری آب‌لیمو را با یک قاشق چای‌خوری زردچوبه مخلوط کرده و خمیر را روی پوستتان بمالید و نیم ساعت صبر کنید. سپس آن را بشویید و این کار را یک بار در روز انجام دهید.

• ماسک آب‌لیمو+ پودر شیر خشک+ عسل:
علاوه بر این شما می‌توانید یک قاشق غذاخوری آب‌لیمو، شیر خشک و عسل را مخلوط کرده و بر روی پوستتان بمالید و ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید و سپس آن را بشویید و این کار را هرروز انجام دهید.

نکته: بعد از استفاده از ماسک‌هایی مانند آب‌لیمو بهتر است زیر نور خورشید قرار نگیرید؛ زیرا پوست شما حساس است. در هنگام استفاده از این ماسک‌ها مطمئن شوید هیچ زخمی بر روی صورتتان نیست.

ماسک سفیدکننده صورت آلوئه ورا

۶. ماسک سفیدکننده آلوئه ورا

ماسک آلوئه ورا دارای اثر سفیدکنندگی و کاهش‌دهندگی اختلال هیپرپیگمانتاسیون و یا لکه‌های تیره است که رنگ اصلی صورت شما را بازیابی کرده و حفظ می‌کند. هایپرپیگمانتاسیون (hyperpigmentation)، لکه‌های سیاهی است که بر اثر نور خورشید به وجود می‌آیند. همچنین اثر خنک‌کنندگی آلوئه ورا به بازسازی سلول‌های جدید و بافت سلولی پوست کمک خواهد کرد و پوست سالمی را به شما می‌بخشد. الوئه ورا می‌تواند لکه‌های تیره پوستی را روشن‌تر کند و شرایط کلی پوست را بهبود ببخشد.

• ماسک آلوئه ورا:
برای استفاده از ماسک الوئه ورا کافی است بخش ژله‌ای گیاه آلوئه ورا را برش داده و آن را بر روی پوستتان مالش دهید و سی دقیقه صبر کرده و سپس آن را با آب سرد بشویید. این کار را حداقل دو بار در روز و به مدت دو هفته ادامه دهید. درصورتی‌که به گیاه آلوئه ورا دسترسی ندارید می‌توانید ژل آن را از داروخانه‌ها تهیه کنید.

۷. ماسک سفیدکننده پاپایا

پاپایا میوه‌ای است که در بیشتر درمان‌های خانگی زیبایی به کار گرفته می‌شود. این میوه یک ماسک سفیدکننده صورت است که می‌تواند به روشن‌تر شدن پوست صورت کمک کند. پاپایا حاوی مواد سفیدکننده طبیعی است و مواد مغذی درون آن باعث سلامت پوست می‌شود. این میوه به عنوان لایه‌بردار نیز عمل کرده و تیرگی پوست را از بین می‌برد.

• ماسک میوه پاپایا:
قسمت داخلی میوه را بر روی صورتتان بمالید و اجازه دهید خشک شود. سپس صورتتان را با آب سرد بشویید. این کار را هرروز انجام دهید تا پوست درخشانی داشته باشید.

• ماسک پاپایا و آب‌لیمو:
پوره میوه پاپایا را با مقدار آب‌لیمو مخلوط کرده و بر روی صورت و گردن خود ماساژ دهید. این مواد را نیم ساعت بر روی صورتتان نگه‌دارید و این کار را هفته‌ای یک بار انجام دهید تا با تغییرات شگفت‌انگیز بر روی پوست و رنگ پوستتان، شما را غافلگیر کند.

ماسک سفیدکننده صورت زردچوبه

۸. ماسک زردچوبه برای سفید شدن پوست

زردچوبه یک ماده طبیعی برای بهبود رنگ پوست است. این ماده کمک می‌کند تا ملانین پوست در حد نرمال به وجود بیاید. علاوه بر این خواص ضد باکتریایی زردچوبه برای سلامتی پوست بسیار مفید است.

• ماسک زردچوبه و شیر:
برای تهیه این ماسک مقداری شیر را با زردچوبه مخلوط کرده و خمیر را روی صورتتان بگذارید و اجازه دهید خشک شود و در نهایت با آب گرم بشویید. انجام روزانه این ماسک باعث روشن شدن پوستتان می‌شود.

• ماسک روغن بادام +زردچوبه+ آب‌لیمو:
برای تهیه این ماسک دو قاشق چای‌خوری روغن بادام را با نصف قاشق چای‌خوری زردچوبه و یک قاشق چای‌خوری آب‌لیمو مخلوط کرده و بر روی صورتتان قرار دهید و ۲۰ تا ۲۵ دقیقه صبر نمایید تا خشک شود و در نهایت آن را با آب گرم بشویید.

۹. ماسک خیار برای روشن شدن پوست

خیار کلاژن سازی پوست را تحریک می‌کند و باعث تقویت آن خواهد شد. اثر خنک‌کنندگی خیار باعث می‌شود تا پوست روشن‌تری داشته باشید. این ماسک سفیدکننده صورت برای انواع پوست‌ها مناسب است.

• ماسک خیار:
برش‌های خیار را روی قسمت‌های تیره‌تر پوست قرار دهید و چند دقیقه صبر کنید و سپس پوستتان را آب‌کشی نمایید. این کار را دو بار در روز انجام دهید.

• خیار و عسل:
خیار رنده شده را با مقداری عسل مخلوط کرده و بر روی صورت بگذارید. ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید و سپس با آب سرد بشویید و دو بار در روز آن را تکرار کنید.

۱۰. ماسک سفیدکننده جو دو سر

یکی از بهترین مواد برای تحریک و ایجاد سلول‌های پوستی استفاده از جو دو سر است که علاوه بر سفید کردن، پوست را نرم می‌کند.

• ماسک جو دو سر و گوجه‌فرنگی:
جو دو سر را با آب گوجه‌فرنگی مخلوط کرده و بر روی صورتتان بگذارید و ۲۰ دقیقه صبر کنید و در نهایت با آب سرد بشویید. هرروز از این ماسک استفاده نمایید.

• ماسک جو دو سر+ زردچوبه+ آب‌لیمو:
مواد فوق را مخلوط کرده و روی صورتتان بگذارید تا خشک شود. سپس با آب ولرم بشویید.

پوست سالم و رنگ روشن و شفاف یکی از فاکتورهای زیبایی پوست است که برای رسیدن به آن باید تلاش کنید. استفاده از انواع ماسک سفیدکننده صورت تنها در صورت متداوم بودن و با صبر و حوصله و دقت به نتیجه خواهد رسید.

منبع: How to Lighten Skin Naturally

امتیاز دهید: post
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.