راه های تشخیص عطر زنانه از مردانه

0
(0)

تفاوت عطر زنانه و مردانه
عطر و ادکلن‌ها به طور کلی و صرف نظر از جنسیت به رایحه‌های خوشبویی اطلاق می‌شوند که مردان و زنان می‌توانند برای بهتر و بیشتر کردن بوی طبیعی خاص و به ویژه بدن خود از آن استفاده کنند. آن‌ها ترکیبات قدرتمند و شگفت انگیزی هستند که به بالارفتن اعتماد به نفس افراد کمک کرده و ظاهر شخص استفاده کننده را پسندیده‌تر می‌کند. عطر و ادکلن رایحه ها و نوت های معطر زیادی دارند و در صنعت مد به دو دسته زنانه و مردانه تقسیم شده اند. واقعیت این است که تا ۱۰۰ سال پیش چیزی به اسم عطر زنانه و مردانه وجود نداشته است. بعد از آن بود که صنعت بازاریابی و مد شروع به این تقسیم‌بندی کرد و با ایجاد تفاوت در بسته‌بندی، طراحی شیشه، رنگ و… این تفکر را به مصرف‌کنندگان القا کرد که عطرها و ادوکلن‌ها، مردانه و زنانه دارند؛ همین باعث شد که مردها و زن‌ها به صورت مشترک از یک عطر و ادوکلن استفاده نکنند و در هر خانه‌ای حداقل دو نوع عطر وجود داشته باشد. این خرید بیشتر همان چیزی است که صنعت بازاریابی و مد می‌خواهد.

تقسیم بندی عطرها برحسب غلظت عطر و ادوکلن
در عطرها همیشه رایحه های اصلی ترکیب نمی شوند بلکه سازندگان عطر به تقلید از بوهای طبیعی نظیر گل ها و هر بوی اصلی از طبیعت این رایحه ها را می سازند و سپس با دیگر اجزای موجود ترکیب می کنند و در نهایت بویی پدید می آورند که مکمل شخصیت زنان یا مردان باشد.

به طور کلی برای عطرها، پنج دسته‌بندی به نام‌های ادوفرش، ادوکلن، ادوتویلت، ادوپرفیوم و پرفیوم وجود دارد. هر چه از سمت راست به چپ برویم، غلظت اسانس آن‌ها بیشتر و در نتیجه به طور کلی زمان ماندگاری عطر و قدرت پخش بوی آن‌ها روی بدن بیشتر می‌شود. بدیهی است که قیمت آن‌ها هم بالاتر می‌رود.

انتخاب عطر بر اساس شخصیت و جنسیت
عطرهای زنانه بوی ملایمی ولطیفی مانند رایحه گل، میوه دارند و اغلب بوی شیرین دارند که بیانگر روح لطیفشان است. زنانه ها معمولاً ادوپرفیوم (EDP) هستند اما ادوتوالت زنانه وجود دارد مانند: ادوتوالت زنانه هات کوتور ژیوانشی (رایحه میوه ای) و ادوتوالت زنانه وری ایرزیستبل ژیوانشی (رایحه گل رز) و از طرفی ادوپرفیوم مردانه هم وجود دارد ولی تعدادشان خیلی کم است مثل ادوپرفیوم زریوس قرمز ژیوانشی (رایحه شرقی).

عطرهای مردانه دارای رایحه ای شدیدتر و تندتر متناسب با شخصیت مردانه دارند. عطرهای مردانه ها معمولا ادوتوالت (EDT) هستند و هیچگاه از بوی گل و میوه برای آن ها استفاده نمی شود و از میوه ها فقط رایحه مرکبات (مثل ژیوانشی موسیو) برای آقایان پسندیده است. ادوپرفیوم مردانه هم وجود دارد ولی تعدادشان اندک است مثل ادوپرفیوم زریوس قرمز ژیوانشی (رایحه شرقی).

عطرها و ادوکلن های زنانه شیشه های فانتزی با طرح های زیبا و رنگ روشن دارند که اغلب رنگ های آنان صورتی و بنفش است اما عطر و ادکلن های مردانه به رنگ های تیره و طرح های نازیبا هستند. یکی دیگر از تفاوت های ظاهری آنها این است که بر روی عطرها عبارات ‘for men’ یا ‘for women’ نوشته شده است و شما می توانید خیلی راحت به تفاوت آن ها پی ببرید.

نکته:
هیچ اشکالی ندارد که یک مرد از عطر زنانه و یک خانم از عطر مردانه استفاده کند و اگر مردی از یک رایحه های ملایم تر و زنانه استفاده نمود دلیل این نیست که او روحیات زنانه دارد. برخی خانم ها به دلیل اینکه عطر ادکلن های مردانه استفاده می کنند رایحه متمایزتر و شدیدتری نسبت به ادکلن های زنانه دارند آن ها برای خود انتخاب می کنند.

مطالب مرتبط:

از عطرهای جنس مخالف استفاده نکنید

آشنایی با عطرهای تابستانی

عطر مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

نکاتی که باید برای استفاده از عطر و ادکلن بدانید

این پست چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی یک ستاره کلیک کنید!

امتیاز مطلب 0 / 5. تعداد رای دهندگان: 0

تاکنون کسی رأی نداده است! اولین کسی باشید که به این مطلب رای می‌دهید

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.