تأثیر رنگ کابینت‌ها در دکوراسیون آشپزخانه

کابینت ها اولین وسیله ای هستند که در بدو ورود هر کس به درون آشپزخانه جلب توجه می کنند. کابینت ها ممکن است همه فضای دیوار و یا بخشی از فضای دیوار آشپزخانه شما را اشغال کنند از این رو باید در هنگام انتخاب رنگ و طرح کابینت دقت لازم را داشته باشید. رنگ ها می‌توانند ظاهر آشپزخانه را تغییر دهند و حس آن را متفاوت کنند. مثلاً می‌توان تاریک‌ترین آشپزخانه را با انتخاب رنگ مناسب به زیباترین آشپزخانه تغییر داد. البته توجه به وسعت فضای آشپزخانه برای انتخاب درست رنگ ها بسیار مهم است. استفاده از رنگ‌های مکمل و زیبا می‌تواند زیبایی مدل کابینت‌های انتخابی شما را بیشتر کند.

رنگ قرمز
رنگ قرمز فضای یک آشپزخانه سرد را به فضایی گرم و زیبا تبدیل می کند و به فضای خسته کننده آشپزخانه دلگیر انرژی می بخشد. این رنگ طرفدارن خاص خودش را دارد اگر می خواهید کابینت های آشپزخانه خود را با رنگ قرمز انتخاب کنید باید فضای آشپزخانه تان بزرگ باشد زیرا رنگ قرمز فضای آشپزخانه های کوچک را دلگیر و خسته کننده می کند.

رنگ آبی
برای کابینت ها با سبک کلاسیک رنگ آبی می تواند بهترین انتخاب باشد. رنگ آبی روشن می تواند نور را جذب کند بنابراین برای آشپزخانه هایی که همیشه گرم و پرنور هستند این رنگ کابینت آبی می تواند ایده مناسبی باشد.

رنگ چوبی
رنگ چوبی یا همان قهوه‌ای از انواع رنگ‌های پرطرفدار برای کابینت است؛ این رنگ زیبا می‌تواند فضای آشپزخانه شما را به محیطی مدرن و زیبا تبدیل کند. بهتر است که در انتخاب این رنگ تعادل را نگه دارید و از رنگ قهوه‌ای خیلی روشن یا تیره برای فضای آشپزخانه خود استفاده نکنید. قرار دادن گیاهان خانگی روی کابینت‌های چوبی، زیبایی و جذابیت دکوراسیون آشپزخانه و مدل کابینت شما را بیشتر می‌کند.

رنگ‌های روشن
انتخاب رنگ‌های روشن برای فضاهای کوچک مناسب است زیرا ظاهری مطلوب و ملایم به دور از شلوغی به فضا می‌دهد. این نوع از کابینت‌ها حس و حال مدرن بیشتری به فضای شما می‌دهند، رنگی آرامش بخش بوده و بشدت در کنار کانتر با رنگ مشکی یا قهوه‌ای زیبایی خود را نشان خواهد داد. این رنگ، مناسب برای تمامی فضاهای کوچک بوده و علاوه بر زیبایی، به بزرگتر دیده شدن فضا نیز کمک خواهد کرد.

رنگ سفید
رنگ سفید نمادی از تمیزی و بهداشت است و کسانی که علاقه به ظاهری تمیز و مدرن دارند بهتر است که از کابینت‌ها با رنگ سفید در درون آشپزخانه خود استفاده کنند. رنگ سفید به سبب ماهیت خنثی که دارد بخوبی با هر رنگی هماهنگ می‌شود و نور را بخوبی منعکس می‌کند و فضای آشپزخانه شما را نورانی‌تر می‌کند. اگر می‌خواهید کابینتی با طراحی مدرن داشته باشید بهتر است کابینت‌ها را با ترکیب رنگ سفید و چوب انتخاب کنید.

رنگ سیاه
یکی از مدرن ترین رنگ های کابینت سیاه است که به صورت براق و گلاس و گاهی اوقات با رنگ های روشن ترکیب می شود و به عنوان رنگ زیبایی برای کابینت ها مورد استفاده قرار می گیرد. اگر شما می خواهید که برای کابینت های آشپزخانه از رنگ سیاه استفاده کنید باید سایر رنگ های دکوراسیون داخلی منزل شما روشن باشد تا تعادل نسبی در فضای منزل تان بوجود آید. معمولا استفاده از رنگ مشکی در کابینت های گلاس و کابینت کلاسیک محبوبیت بیشتری دارد.

نکته:
نور آشپزخانه نیز از دیگر فاکتورهایی است که بر انتخاب شما تأثیر می‌گذارد. میزان نور آشپزخانه تا حد زیادی در انتخاب رنگ کابینت‌ها تعیین‌کننده است. اگر آشپزخانه دارای پنجره یا نورگیر مناسب است و فضای روشنی دارد، شما می‌توانید از رنگ‌های تیره‌تر هم برای انتخاب کابینت دلخواه خود استفاده کنید، اما اگر در فضای آشپزخانه‌تان پنجره‌ای نیست و احساس می‌کنید محیط آن تاریک است، بهتر است از رنگ‌های روشن کمک بگیرید تا فضا دلگیرتر از آن چه هست، نشود.

مطالب مرتبط:
چگونه به آشپزخانه خود نظم دهید؟

دکوراسیون آشپزخانه و دانش فنگ‌شویی

کاربرد رانر در دکوراسیون آشپزخانه

اشتباهات رایج در طراحی آشپزخانه

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.