مزایای تغییر شغل در سال جدید

0
(0)

اگر دوست دارید در زندگی کاری‌تان تغییری ایجاد کنید اول سال فرصت خوبی است. مخصوصاً کسانی که از شغل‌شان زیاد راضی نیستند سال جدید را می‌توانند با شغل جدید آغاز کنند و حسابی نو شوند. داشتن شغلی که دوستش دارید باعث می‌شود انرژی مضاعفی برای سال جدید داشته باشید و بسیاری از مشکلاتی که در سال گذشته با آن سر و کله زدید از بین برود. اگر برای این کار مردد هستید با خواندن این نکات دیگر می‌توانید مطمئن شوید:

۱- شغل جدید، یکنواختی را می‌شکند. در واقع باید سعی کنید امسال با سال گذشته متفاوت باشد و تغییر شغل بخوبی می‌تواند این تفاوت را ایجاد کند. با پذیرش شغل جدید و با پذیرفتن چالش‌های جدید و ایجاد هدف‌های جدید و حتی محیط کاری و همکاران تازه می‌توانید یکنواختی را بشکنید.

۲- همانطور که سر فرانسیس بیکن گفت: “دانش قدرت است.” یادگیری یک مهارت جدید یا مقداری از اطلاعات به شما کمک می کند تا به هر خواسته قلبی تان دست یابید زیرا شما اطلاعات برای انجام کار خواهید داشت که یک جسارت بزرگ در زندگی شخصی و حرفه ای است. علاوه بر این، آموختن مبارزه با سختی، ذهن شما را تهییج میکند و به شما اجازه می دهد تا آن دانش را دراختیار دیگران به اشتراک بگذارید. شروع یک کار جدید به شما این شانس را می دهد که به واسطه اینکه از شما انتظار می رود به یک سیستم جدید وارد شوید و مهارت های مختلفی برای موفقیت در کارتان آموزش میبینید، اطلاعات جدیدی را بدست آورید.

۳- شاید سال گذشته به‌دلیل اینکه شغل‌تان آنقدرها مورد علاقه‌تان نبوده و از آن ناراضی بوده اید نتوانسته اید علایق و استعدادهایتان را بخوبی کشف کنید، اما تغییر شغل که تغییر بسیار مهم و بزرگی محسوب می‌شود می‌تواند کمک کند علاقه‌های تازه‌ای در خودتان پیدا کنید و حتی بعد از مدت‌ها ببینید در زمینه‌ای که فکرش را نمی‌کردید استعداد دارید. انگیزه‌ای که شغل تازه به شما می‌دهد این مسیر را برایتان راحت‌تر می‌کند و شما با ذهنی بازتر و علاقه‌ای بیشتر می‌توانید به استعدادهایتان برسید. البته همه اینها در صورتی است که شغل جدیدتان مورد علاقه‌تان و همان باشد که می‌خواهید نه اینکه روالی مثل سال قبل را طی کنید.

۴- زمانی که شما کار جدیدی را شروع می کنید مجبور می شوید با گروه جدیدی از مردم آشنا شوید و تعامل داشته باشید که بی‌نهایت فرصت در اختیارتان می گذارد. البته این تصور ممکن است در ابتدا دلهره آور باشد اما ملاقات با افراد جدید یکی از بهترین راه ها برای رشد شخصی و حرفه ای است. دلیلش این است که تعامل با افراد جدید شما را در معرض افکار و ایده های جدید قرار میدهد، کمک می کند تا مهارت های ارتباطی تان را ارتقاء بدهید، لیست منابع تان را بسازید و به مشتریان بالقوه معرفی شوید.

۵- در شغل جدید با افراد تازه آشنا می‌شوید، همکارانی پیدا می‌کنید که می‌توانید از آنها و همکاری‌تان نکات تازه‌ای یاد بگیرید. شاید اولش کمی دلهره آور باشد اما همکاری افراد جدید یکی از بهترین راه‌ها برای رشد شخصی و حرفه‌ای است چون تعامل با افراد جدید شما را در معرض افکار و ایده‌های جدید قرار می‌دهد و کمک می‌کند تا مهارت‌های ارتباطی‌تان را بالا ببرید.

۶- اعتماد به نفس بسیارمهم است زیرا به شما می تواند کمک کند برای ایجاد موفقیت در کار و همچنین درآمدتان و ترقی و پیشرفت شما را در آینده به دنبال خواهد داشت. همچنین در زندگی شخصی، بسیار جذابتر به نظر می رسید. هنگامی که شما به یک کار جدید روی می آورید باید روی اعتماد به نفس تان کار کنید باید یک لباس رسمی (جهت تأثیرگذاری) برای مصاحبه به تن کنید؛ باید آنچه را که به خوبی قادر به انجام آن هستید توضیح دهید و در نهایت، باید ژست ها و توانایی هایی را که تمرین کرده اید برای آنها به نمایش بگذارید.

این پست چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی یک ستاره کلیک کنید!

امتیاز مطلب 0 / 5. تعداد رای دهندگان: 0

تاکنون کسی رأی نداده است! اولین کسی باشید که به این مطلب رای می‌دهید

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.