حراج وسایل منزل به علت مسافرت و راهنمای حراج لوازم منزل

حراج وسایل منزل به علت مسافرت؟!

مهاجرت کردن و نقل مکان از یک شهر یا کشور، به شهر یا کشور دیگر سخت است و به سرمایه نیاز دارد؛ شما مجبور می‌شوید تمام وسایل و خانه‌تان را حراج کرده و به پول نقد تبدیل کنید. درصورتی‌که وقت کافی نداشته باشید؛ نمی‌توانید این وسایل را با قیمت مناسبی بفروشید و ضرر می‌کنید. بنابراین اگر قصد سفر دارید و می‌خواهید هر چه زودتر وسایل خانه‌تان را با بهترین قیمت به فروش برسانید؛ بهتر است از نکات و راهنمایی‌های زیر استفاده کنید. امروزه افراد زیادی وجود دارند که توانایی خرید وسایل جدید را نداشته و به دنبال خرید وسایل دسته دوم هستند و بابت خرید آن پول خوبی پرداخت می‌کنند.

۱. دلیل فروش و حراج وسایل خانه‌تان را بیان کنید

مردم اصولاً از خرید وسایل دسته دوم و حراجی هایی که این کالاها را به فروش می رسانند؛ ترس و ابا دارند. بخصوص اگر قرار باشد برای آن‌ها، پول زیادی پرداخت کنند؛ بنابراین در آگهی فروش خود و یا به‌صورت زبانی، دلیل فروش وسایلتان را بگویید. اینکه شما به علت مهاجرت و مسافرت قصد فروش وسایلتان را دارید؛ این دید را در خریدار به وجود می‌آورد که این وسایل سالم هستند و فروشنده تنها به اجبار آن‌ها را می‌فروشد و خراب بودن وسایل دلیل فروش آن‌ها نیست. در این صورت با اطمینان بیشتری این وسایل را می‌خرند و پول زیادتری پرداخت خواهند کرد.

۲. وسایل را تمیز کنید و درصورت نیاز آن‌ها را تعمیر کنید

در فرایند فروش وسایل خانه شما با دو نوع وسیله طرف هستید
• وسایل خانه که سالم هستند.
• وسایل خانه که سالم نیستند و به اندکی تعمیر نیاز دارند.
برای فروش وسایل، شما می‌توانید با اندکی تعمیرات و تمیز کردن وسایل را با قیمت مناسب‌تری بفروشید. این کار وقت زیادی از شما نمی‌گیرد. مثلاً روکش مبل‌ها را بشویید و یا از لکه بر روی فرش استفاده کنید؛ اینترنت یک منبع خوب و موثق برای یادگیری تعمیرات و بازسازی وسایل در مدت‌زمان کم است. بهتر است قبل از سفر زمان بیشتری را صرف این کار کنید و در نتیجه وسایلتان را با قیمت بهتری بفروشید.

حراج وسایل منزل
برای حراج وسایل منزل سایتهای دیوار و شیپور گزینه مناسبی محسوب می شوند.
۳. از برنامه‌های کاربردی در این زمینه استفاده کنید

امروزه برنامه‌های کاربردی بر روی سیستم‌عامل‌های گوشی همراه نصب می‌شوند که شما می‌توانید به راحتی عکس وسایل دسته دوم خود را با مشخصات و قیمت مورد نظرتان بر روی آن‌ها قرار دهید تا خریداران با شماره شما تماس گرفته و این وسایل را بخرند. برنامه‌های کاربردی مانند دیوار، شیپور، رو به نو، نمونه‌های ایرانی خوبی برای این کار هستند. در این فرایند سعی کنید که عکس‌های خوب و با کیفیتی ثبت کنید و توضیحات و شرح وسایل نیز با دقت و با صداقت کامل نوشته شود.

۴. از وب سایت‌های معتبر برای فروش کالاهای دسته دوم استفاده کنید

علاوه بر برنامه‌ها، وب‌سایت‌های معتبری نیز به تازگی راه اندازی شده‌اند که کار خرید و فروش کالاهای دسته دوم را انجام می‌دهند؛ قبل از استفاده از این وب سایت‌ها از مجوزها و اعتبار نامه‌های آن‌ها مطمئن شوید و سپس به عضویت آن‌ها در آمده و وسایلتان را به فروش برسانید.

۵. از شبکه‌های اجتماعی کمک بگیرید

شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک و اینستاگرام اگرچه برای خرید و فروش وسایل به وجود نیامده‌اند؛ اما می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند. خوبی این نرم‌افزارها در این است که وقتی شما پستی در زمینه فروش وسایل خانه‌تان منتشر می‌کنید؛ می‌توانید از دوستانتان بخواهید این پست را به اشتراک گذاشته و یا در استوری خود قرار دهند. در این صورت به‌صورت پلکانی افراد بیشتری پست شما را مشاهده کرده و آگهی شما را می‌بینند و شما شانس بیشتری برای فروش وسایل خانه‌تان دارید.

۶. آدرس دقیق خانه‌تان را برای فروش وسایل اعلام کنید

در این صورت خریدارانی که به محل سکونت شما نزدیک‌تر هستند؛ به دلیل مسائلی مانند رفت‌وآمد و مشاهده کالاها از نزدیک، برای خرید وسایل شما تمایل بیشتری نشان می‌دهند.

۷. نحوه انتقال و جابه‌جایی وسایل را ذکر کنید

بسیاری از خریداران به دلیل حمل‌ونقل و یا دور بودن از محل آگهی از خرید منصرف می‌شوند. شما می‌توانید هزینه حمل‌ونقل را تقبل کرده و با پرداخت هزینه‌ای بیشتر، شانس خرید وسایل و سود کلی از معامله‌تان را بالاتر ببرید. البته این کار برای خرید و فروش چند وسایل به‌صورت هم‌زمان به‌صرفه است و شما نمی‌توانید برای فروش تک‌تک وسایلتان آن‌ها را به درب خانه خریداران بفرستید؛ این کار بسیار زمان‌بر است.

حراج وسایل منزل
سعی کنید برای حراج وسایل منزل به اندازه کافی اطلاع‌رسانی کنید.
۸. قیمت دقیق و تمایلتان برای تخفیف را در آگهی ذکر کنید

در انتها آگهی حراج، قیمت دقیق را ذکر کرده و تمایلتان برای تخفیف را بیان کنید. اینکه تا چه میزانی می‌توانید تخفیف بدهید؛ قیمت بالا و غیرواقعی باعث می‌شود تا وسایلتان به‌سرعت به فروش نرسد.

۹. برای تعیین قیمت مناسب آگهی‌های مشابه را بررسی کنید

برای تعیین یک قیمت مناسب می‌توانید آگهی‌های مشابه را بررسی کنید. اگر قیمت شما بیش‌ازاندازه بالا باشد؛ وسایل خانه به‌زودی به فروش نمی‌رسد و اگر قیمت خیلی پایین باشد؛ ممکن است ضرر کنید.

۱۰. عنوان آگهی را خیلی جذاب بنویسید

در نوشتن آگهی حراج خود خلاق باشید. به‌جای نوشتن آگهی به‌صورت ” فروش یک یخچال قدیمی”، بهتر است آن را به‌صورت ” یک یخچال کار کرده تمیز با قیمت مناسب” منتشر کنید. عنوان “حراج وسایل منزل به علت مسافرت” خیلی کلی است؛ دقیق‌تر بنویسید.

۱۱. مشخصات محصول را کامل بنویسید

شما می‌توانید مشخصات دقیق وسایل خود را از اینترنت پیدا کرده و آن را در آگهی‌تان کپی کنید. علاوه بر این مشخصات ظاهری محصول باید به دقت شرح داده شود؛ مثلاً برای فروش یک میز ارتفاع عرض و وزن آن اهمیت دارد. در این صورت خریدار می‌تواند متناسب با فضای خانه‌اش این میز را بخرد.

۱۲. شماره تماس معتبر داشته باشید

به‌منظور ارتباط خریداران و پرسش و پاسخ‌های احتمالی شما باید از یک شماره تماس در آگهی‌تان استفاده کنید که این شماره همیشه در دسترس و روشن باشد و با حوصله به تمام تماس‌ها پاسخ دهید.

۱۳. به سمساری بروید

یکی دیگر از راهکارهایی که می‌توانید وسایل خانه‌تان را بفروشید مراجعه به سمساری‌ها است. این فروشگاه‌ها وسایل با ارزش و دسته دوم شما را با قیمت مناسب از شما خریداری می‌کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.