تشابه انسان با خوراکی‌ها

قدرت پروردگار در ذره ذره عالم نمایان است. ما انسان ها اگر به هر چیزی که مخلوق خداوند است دقت کنیم می توانیم پی به این قدرت ببریم. پس بیاییم به آنچه در اطراف مان است با دقت بیشتری نگاه کنیم. موارد زیر شاید نمونه های ساده ای باشند که هر روز با آنها سرو کار داریم ولی کمتر به آنها توجه می کنیم:

هویج حلقه شده شبیه چشم انسان است؛ مردمک و عنبیه. تحقیقات نشان می دهد که مصرف هویج باعث افزایش جریان خون در عملکرد چشم می شود.

وقتی گوجه فرنگی را از وسط دو نیم می کنید چهار خانه قرمز رنگ می بینید که دقیقا مثل قلب هستند یعنی گوجه فرنگی نیز مانند قلب از چهار بخش مجزا تشکیل شده است. امروزه تحقیقات نشان داده که گوجه فرنگی خون را تصفیه می کند.

حبه های انگور نیز روی خوشه شبیه قلب هستند و هر دانه آن شبیه سلول های خونی. تحقیقات اخیر دانشمندان نشان داده که انگور برای حیات قلب بسیار مفید است.

مغز گردو شبیه مغز انسان می باشد؛ نیم کره راست و نیم کره چپ، قسمت بالای مغز و پایین مغز. حتی چین خوردگی ها و پیچیدگی های آن هم شبیه کورتکس مغز می باشد. در حال حاضر می دانیم که گردو ۳۶ مرتبه اعصاب پیام رسان به مغز را گسترش می دهد.

نویسنده: راحیل خدادادی
منبع: نسیم آرامش

امتیاز دهید: post
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.