فیس بوک و اثرات آن

0
(0)

برخی محققان، فیس‌بوک را به عنوان فعالیتی که عادت را شکل می دهد تعریف کرده و اظهار می دارند کاربرانی که زمان زیادی در این سایت صرف می کنند افرادی هستند که در زندگی احساس خوشبختی کمتری می کنند.

محققان دانشگاه گوتنبرگ اظهار داشتند که بسیاری از کاربران فیس‌بوک به محض اینکه کامپیوتر خود را روشن می کنند وارد سایت فیس‌بوک می شوند و این رفتار می تواند به یک اعتیاد تبدیل شود. همچنین افراد و گروه های کم درآمد و دارای تحصیلات کمتر بیش از سایرین در معرض این خطر قرار دارند.

براساس گزارش دیلی میل، بیش از ۸۵ درصد از کاربران اظهار می دارند که آنها روزانه از فیس‌بوک استفاده می کنند و نیمی نیز اظهار داشته اند که به محض روشن شدن کامپیوتر خود وارد فیس‌بوک می شوند. ۲۵ درصد از کاربران اظهار می دارند که اگر نتوانند به طور مرتب وارد فیس‌بوک شوند احساس ناخوشایندی دارند.

این تحقیق سوئدی از یک هزار نفر ۱۸ تا ۷۳ ساله انجام شده و بعد تاریک این شبکه اجتماعی را نشان می دهد.

لیف دنتی دانشجوی دکترای روانشناسی دانشگاه گوتنبرگ اظهار داشت که فیس‌بوک به عادت ناخودآگاه در برخی از افراد تبدیل شده است. اکثر شرکت کنندگان در این تحقیق اظهار داشتند که با بازشدن صفحه مرورگر اینترنتی خود وارد فیس‌بوک می شوند، رفتاری که پس از تکرار به یک اعتیاد تبدیل خواهد شد.

در این تحقیق مشخص شدکه زنان ۸۱ دقیقه و مردان ۶۴ دقیقه در روز وقت خود را درفیس بوک سپری می کنند.

منبع: مهر

این پست چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی یک ستاره کلیک کنید!

امتیاز مطلب 0 / 5. تعداد رای دهندگان: 0

تاکنون کسی رأی نداده است! اولین کسی باشید که به این مطلب رای می‌دهید

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.