20 زن موفق سال 2011 در رتبه بندی سالانه

1. آیرین روزن فلد، 58 ساله، مدیر شرکت محصولات کرفت. او سال گذشته دومین رتبه را به خود اختصاص داده بود. آیرین با تصمیمی که امسال گرفت موفقیت بزرگی به دست آورد! او شرکت کرفت را به دو شرکت تقسیم کرد. حرکتی برخلاف روش سابق اش برای گسترش شرکت. هنوز تصمیم جدیدی در مورد پستش نگرفته اما تصمیم دارد هم چنان مدیر باقی بماند.

آیرن روزن فلد

2. ایندرا نویی، 55 ساله و مدیر شرکت پپسی که سال گذشته رتبه اول را به دست آورده بود. از نگاه نویی، پپسی در میان محصولات غذایی جایگاه خاصی پیدا می کند. سرمایه این شرکت قرار است از 10 میلیارد ریال در سال 2010 به 30 میلیارد دلار در سال 2020 برسد. ولی نویی به این خاطر که از داد و ستد نوشابه در آمریکای شمالی دست برداشته است، مورد انتقاد قرار گرفت.

ایندرا نویی

3. پاتریشیا ورتز، 58 ساله، مدیر شرکت آرکر دنیل میدلند، سال گذشته سومین رتبه را به خود اختصاص داده بود. محصولات کشاورزی مثل دانه ها، ذرت و گندم فروش مالی 2011 او را بسیار افزایش دادند و این را مدیون تقاضای بالا برای این محصولات است. مسوول سابق حسابداری و مدیر اجرایی محصولات روغنی، این محصولات را در مناطق در حال پیشرفت مثل آمریکای جنوبی هم ارایه داد. هدف او از این کار تاسیس کارخانه گازوییل زیستی در برزیل و ایجاد تسهیلات دانه های سویا در پاراگوئه است.

4. الن کول من، 55 ساله، مدیر شرکت دوپونت. از ماه می که کارش را تغییر داد 4/6 میلیارد دلار از شرکت دنیسکو (تولیدکننده محصولات مواد غذایی دانمارکی) به دست آورده است. او شرکت دارویی خود را بیشتر به سمت غذا و مواد غذایی سوق داد. تحلیل گران اعتقاد دارند که 99 درصد سرمایه گذاری سهام در بازار هم برگشته است.

5. آنجلا برلی، 50 ساله، مدیر شرکت ول پوینت. سال گذشته رتبه چهارم را داشت. وی مالک شرکت بیمه درمانی است که 34 میلیون نفر را تحت پوشش قرار داده (یعنی یک نهم کل آمریکایی ها). حالا او قصد دارد وارد خدمات درمان سالمندان هم بشود و با این افزایش مشتری، سود بیشتری به دست بیاورد.
آنجلا برلی

6. آندریا جانگ، 53 ساله، مدیر شرکت محصولات آوون، سال گذشته هم همین رتبه را داشته. آوون در 125 سالگی خود، فروش اش به 11 میلیارد دلار رسیده است. سرمایه گذاری در خارج از کشور باعث دو رقمی شدن فروش اش در اکثر مناطق شد. جانگ 21 سال است که مدیریت آوون را برعهده دارد، وی باسابقه ترین مدیر زن در میان 500 شرکت گروه فورچون است.
آندریا جانگ

7. جینی رومتی، مدیر اجرایی و فروش و بازاریابی شرکت آی بی ام، 54 ساله که نسبت به سال گذشته یک رتبه ارتقا پیدا کرده است. رومتی ممکن است مدیرعامل بعدی بیگ بلو شود. او بازاریابی را هم سال پیش به سمت های خود اضافه کرد. این حرکت باعث شد که او یکی از دو کاندیدای مدیریت فعلی (به جای سالم پالمیسانو پس از بازنشستگی) است.

8. اورسلا برنز، 53 ساله، مدیر شرکت زیراکس. سال گذشته رتبه 9 را در این فهرست به خود اختصاص داده بود. او سال گذشته به بزرگ ترین قرارداد شرکت که به مبلغ 4/6 میلیارد دلار و با ای سی اس (خدمات پیشرفته ارتباطی) بود، دست یافته و افزایش سود 25 درصدی را فراهم آورد. این قرارداد که سر و صدای بسیاری از سرمایه گذاران را به همراه داشت، مهم ترین بخش روش جدید برنز برای رشد کارش بود.

اورسلا برنز

9. مگ ویت من، 55 ساله مدیر شرکت هولت– پاکارد. او امسال دوباره به این فهرست برگشته است. در سپتامبر، کاندیدای فرمانداری کالیفرنیا، به عنوان مدیر شرکت هولت– پاکارد که یکی از بزرگ ترین شرکت های فناوری آمریکا است، شد. اگرچه پیشرفت او، به خاطر قدرت اوست ولی همه منتظرند تا ببینند آیا او می تواند نظم را به هیات مدیره اش برگرداند یا خیر.

10. شری لین مک کوی، 52 ساله، معاون مدیرعامل و کمیته اجرایی شرکت جانسون اند جانسون. سال پیش رتبه 12 را از آن خود کرده بود. در دسامبر، شرکت جانسون اند جانسون کار پردردسر و بزرگ درمان را برعهده گرفت و 60 هزار کارمند را سرپرستی می کرد. بیل ولدون، مدیر این شرکت ابراز امیدواری کرد که شری لین جانشینش شود.

11. سفرا کتز، 49 ساله، مدیر شرکت اراکل. او سال گذشته هم همین رتبه را به دست آورده بود. کتز در مقام مدیر اجرایی شرکت توانسته 80 قرارداد را که بیش از 43 میلیارد دلار ارزش داشت، در عرض 6 سال به پایان رساند. در ماه آوریل او عنوان “مدیر ارشد امور مالی” را نیز از آن خود کرد، و دو ماه بعد اولین سه ماهه 10 میلیارد دلاری شرکت را اعلام کرد.

12. شریل سند برگ، 42 ساله، رییس ارشد عامل فیس بوک. سال پیش رتبه 16 را در این فهرست داشت. درآمد آگهی های این شرکت ارتباطی تقریبا به 4 میلیارد دلار در 2011 رسید و این را مدیون مدیر خوش فکر فیس بوک است. سندبرگ هم چنین عضو هیات مدیره دیزنی و استارباکس هم هست و به عنوان یکی از رهبران طرفدار حمایت از کار زنان، فعالیت می کند.
شریل سند برگ

13. آن سویینی، 53 ساله، یکی از روسای شبکه های ارتباطی دیزنی و تلویزیون ABC است که سال گذشته رتبه 15 را از آن خود کرده بود. سویینی، شماره یک فهرست قدرتمندترین زن های دیزنی ست که سال گذشته 8 شبکه ABC را به نام خود کرد و آنها را راه اندازی کرد. اوایل امسال هم قراردادی با کیتی کوریک امضا کرده است.

14. کرول می رویتز، 57 ساله مدیرعامل شرکت های TJX. شاید قیمت متوسط محصولات پایین باشد اما در سال 2011 فروش اش 8 درصد افزایش یافته و به مبلغ 9/21 میلیارد دلار رسیده است. از 2007 که می رویتز مالکیت این شرکت را به دست آورده است، سهام آن 104 درصد عودت داده شده است.

15. اوپرا وینفری، 57 ساله، مدیرعامل اون و هارپو. سال گذشته رتبه 6 این فهرست را به خود اختصاص داده بود. امسال وقتی هارپو ضعیف شد. وینفری به عنوان مدیرعامل به سمت شبکه جدیدش «اون» سوق پیدا کرد. او در سال 2012، با بیست آگهی دهنده جدید قرارداد بست اما برنامه ها و شوهایش از نفوذش کاست.

اوپرا وینفری

16. جن فیلدز، 56 ساله، مدیر مک دونالد آمریکا. او در سال گذشته جزو 20 نفر اول این فهرست نبوده است. فیلدز به عنوان رییس بزرگ ترین فست فود که 14 هزار رستوران را تحت نظر دارد، در سال 2011، در اولین سال خود در این مقام 2 درصد افزایش درآمد داشته است. این فرد باسابقه مک دونالد، برنامه استخدام بزرگ مک دونالد در آوریل را هم برعهده داشته است و 62 هزار نیروی جدید را به کار گرفت.

17. ابیگیل جانسون، 49 ساله، معاون مدیرعامل. سال گذشته رتبه بیست و یکم را از آن خود کرده بود. فیدلیتی اینوست منتز، بزرگ ترین شرکت خدمات مالی است که هنوز در مورد جانشین مدیرعامل فعلی آن تصمیمی گرفته نشده است ولی جانسون که سال گذشته سرمایه ای معادل 3/5 تریلیون دلار را نظارت می کرد، شاید بتواند در جایگاه پدر 81 ساله اش (مدیرعامل این شرکت) که در بهار کناره گیری می کند، جلوس کند.

ابیگیل جانسون

18. سوزان، 50 ساله، معاون مدیرعامل بلک راک. او سال گذشته جزو 20 نفر اول این فهرست نبوده است. سال گذشته وگنر (یکی از موسسین بلک راک) فروش سهام بانک آمریکا و سهمی از PNC را برعهده گرفت. او هم چنین بر درآمد آخر سال 2009 سرمایه گذاران بارکلیزرا نظارت می کرد که سهم بسیار بزرگی در دوبرابر کردن سود آن داشت.

19. شارلین بگلی، 44 ساله، رییس همیشگی شرکت جنرال الکتریک. پس از این که شرکت را سازماندهی دوباره کرد، بیش از 6/8 میلیارد دلار در سال 2010 به دست آورد. او این مساله را به جف ایمیت مدیرعامل این شرکت گزارش داد و 39 هزار نیرو جذب کرد.
شارلین بگلی

20. دنیس موریسون، 57 ساله، مدیرعامل کمپل سوپ. وی اولین سالی است که وارد این فهرست شده است. این مدیرعامل تازه کار در بسیاری از شرکت های کالاهای مصرفی مثل پی اندجی، کرفت، پپسی، نابیسکو و نستله کار کرده است و پیش از این که به درآمد 7/7 میلیارد دلاری در آگوست دست پیدا کند، به عنوان مدیرعامل شرکت کمپل سوپ شناخته شد.

دنیس موریسون
منبع: خلاقیت

مطالب پیشنهادی

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نزد مامحفوظ است و منتشر نمی شود.