احمدرضا عابدزاده، بهترین دروازه بان تاریخ فوتبال ایران شد

برنامه نود دوشنبه شب  ۳۰ شهریور ۱۳۹۴ در یک مسابقه یا نظرسنجی، اقدام به طرح سوال پیامکی درباره بهترین دروازه بان فوتبال ایران بعد از انقلاب کرد.

عادل فردوسی پور بر اساس معیارهایی که اعلام کرد و یکی از مهمترین آنها تعداد بازی گلرهای ملی پوش ایران بعداز انقلاب بود، چهار گزینه را بعنوان نامزدهای کسب عنوان بهترین دروازه بان ایران و قرارگرفتن درون دروازه تیم منتخب فوتبال کشورمان طی ۳۶سال اخیر، انتخاب و معرفی کرد.

در این نظرسنجی پیامکی که با استقبال هواداران فوتبال مواجه شد و بعد از مدتها تعداد اس ام اس های برنامه نود را بالا برد، عابدزاده به انتخاب بینندگان میلیونی این برنامه سنگربان برتر فوتبال ایران لقب گرفت.

احمدرضا که در هر دو تیم قرمز و آبی بازی کرده، در حالیکه بیش از یک میلیون و ششصد پیامک به برنامه نود ارسال شده بود، ۵۸ درصد آرای کل را به خود اختصاص داد و با حدود بیست درصد بیشتر از مرحوم ناصر حجازی و با اختلاف بهترین گلر فوتبال ایران شد.

از آنجا که در بین گلرهای پیش از انقلاب نیز کسی پیدا نمی شود که محبوبیت عابدزاده را داشته باشد، می توان این نتیجه را به کل تاریخ ۱۰۳ ساله فوتبال در ایران تعمیم داد.

مطالب پیشنهادی
یک نظر
  1. ...

    مثل عابدزاده نداشتیم و نداریم و نخواهیم داشت… افسوس که آسیب دید و مجبور شد صحنهء فوتبال را ترک کند. در روز بازی با ستارگان جهان در ورزشگاه آزادی (۶ شهریور ۱۳۹۴) پایش درد می کرد و می لنگید، با این حال به زمین آمد و بازی کرد، همین مردانگی ها عابدزاده را محبوب قلب ها کرد.

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نزد مامحفوظ است و منتشر نمی شود.