نگاهی گذرا به خوبی ها و مضرات کیوی

کیوی مریم شیرمستی، کارشناس تغذیه؛ ایسنا: کیوی یکی از مهمترین میوه‌هایی است که در فصل پاییز در دسترس است و به دلیل محتوای بالای ویتامین C برای تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مفید است. استحکام لثه و کاهش کلسترول، اسید اوریک و تری‌گلیسیرید از دیگر اثرات مصرف کیوی است و اگر کیوی بعد از غذا مصرف شود می‌تواند به هضم غذا کمک کند. همچنین آنتی اکسیدان موجود در کیوی می تواند از انواع سرطان ها خصوصا سرطان دستگاه گوارش پیشگیری نماید.
دانه‌های سیاه کیوی به دلیل فیبر بسیار بالایی که دارند برای افرادی که دچار یبوست هستند نقش ملین دارد و استفاده از آن قبل از خواب می تواند به حرکات دودی دستگاه گوارش کمک کند.
مصرف دو عدد کیوی متوسط در روز معادل یک واحد میوه با ۶۰ کالری انرژی است، البته مصرف زیاد از حد کیوی می‌تواند برای دستگاه گوارش مشکلاتی ایجاد کند.
مصرف کیوی برای کودکان زیر یکسال توصیه نمی‌شود؛ همچنین این میوه ممکن است حساسیت زا باشد. در تب سنتی کیوی میوه‌ای صفرابر است و به همین دلیل مصرف زیاد آن برای افرادی که سنگ صفرا دارند توصیه نمی‌شود. علاوه بر اینها، مصرف کیوی با پوست برای دستگاه گوارش مناسب نیست و اگرچه توصیه می شود اکثر میوه‌ها با پوست مصرف شوند، اما این برای میوه‌هایی است که پوست نازک و نرم دارند.

مطالب پیشنهادی

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نزد مامحفوظ است و منتشر نمی شود.