خواص مصرف ژله

ژلهژله یا لرزانک، آب میوه پخته شده در شکر حاوی ژلاتین که در هوای سرد منعقد می‌شود. در حال حاضر ژله بیشتر به صورت پودر ژله یافت می شود که باید آن را با آب سرد و گرم مخلوط و در یخچال منعقد کرد. ژله در اکثر مهمانی ها سرو می شود و خواص بسیاری هم دارد که در اینجا به چند نکته از آن اشاره می کنیم.

برای پوست خیلی خوب است: 

ژله حاوی آمینواسیدهای طبیعی است که برای پوست خوب است. ژله به بازسازی سلولهای جدید بدن کمک کرده و از پیدایش علائم پیری پوست جلوگیری می کند.

برای عملکرد کاهش و افزایش وزن خوب است: 

ژله کالری کمی دارد در نتیجه برای دست یافتن به وزن ایده آل مناسب است. ژله برخلاف دیگر محصولات شیرین، قند آن بسیار بالا نیست.

سیستم ایمنی بدن را ارتقاء می دهد: 

ژله از کربوهیدرات و ویتامین B غنی است. به افزایش ایمنی بدن کمک کرده و خیلی از افراد ترجیح می دهند بعد از جلسات ورزشی و یا در زمان افسردگی ژله بخورند.

برای سلامت مو خوب است: 

ژله منبع غنی اسید فولیک است. برای سلامت مو مفید بوده و از نازک شدن و ریزش مو جلوگیری می کند.

به کاهش کلسترول بد کمک می کند: 

ژله به کاهش کلسترول بد یعنی LDL کمک کرده و سطح کلسترول خوب بدن را افزایش می دهد. ژله به جلوگیری از خطر بیماری های قلبی کمک می کند.

برای التهاب و ورم مفاصل خوب است: 

ژله از ژلاتین طبیعی تهیه شده است که می تواند نرمی مفاصل را افزایش داده و از التهاب و ورم مفاصل جلوگیری کند. ژله تورم ناشی از درد مفاصل را هم کاهش می دهد.

باعث کاهش استرس می شود: 

آمینواسیدهای ضروری در ژله می تواند استرس را کاهش داده و همچنین می تواند نشانه های ضعیف افسردگی در زنان را کاهش دهد.

ناهنجاری های پوست را کاهش می دهد: 

ژله رده هایی از اینوزیتول و نیاسین دارد که از برخی از ناهنجاری های پوستی جلوگیری می کند. مصرف مکرر ژله به کاهش ناهنجاری هایی نظیر آکنه را کاهش می دهد.

مطالب پیشنهادی

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نزد مامحفوظ است و منتشر نمی شود.