ورزش هایی برای کاهش عصبانیت

0
(0)

خشم و عصبانیت مانند غم و شادی، اضطراب، ترس و لذت یک احساس درونی فرد نسبت به شرایط است. اما عصبانیت اگر بیش از اندازه باشد علاوه بر اینکه سلامتی فرد را به خطر می اندازد باعث ناراحتی و آزار دیگران هم می شود. بنابراین بهتر است این احساس ناخوشایند را ازبین ببریم. یکی از راههای ازبین بردن عصبانیت ورزش کردن است و کمک می کند انرژی های منفی به انرژی مثبت تبدیل شود. در این مطلب قصد داریم شما را با ورزش هایی آشنا نماییم که در زمان عصبانیت بسیار مفید می باشند.

۱. بوکس
ضربه زدن به کیسه بوکس کالری زیادی می سوزاند و برای فرو نشاندن عصبانیت مناسب است. پیشنهاد می‌شود که ۶ تا ۱۰ بار در هر ست به کیسه بوکس ضربه بزنید تا انرژی منفی شما تخلیه شود.

۲. وزنه زدن:
وزنه زدن باعث ایجاد آرامش می‌شود و افسردگی را دور می‌کند. سعی کنید به هنگام وزنه زدن کمر را صاف نگه دارید. عضلات شکم را منقبض کنید. وزنه را در سه تا چهار ست با ۶ تا هشت تکرار بلند کنید.

۳. استفاده از توپ پزشکی:
توپ پزشکی را با عضلات منقبض و کمر صاف بلند کنید. توپ را بالا برده و محکم به زمین بکوبید. مراقب باشید که توپ با صورت شما برخورد نکند. بهتر است در سه تا چهار ست ۱۰ تا ۲۰ بار توپ را به زمین بزنید.

۴. دویدن بر روی شیب:
بعد از دویدن شما روحیه بهتری پیدا می کنید. می‌توانید بر روی تردمیل و در حالت شیب بدوید. تا آنجا که می‌توانید سریع بدوید. می‌توانید در دوره‌های کوتاه مدت و با استراحت‌های ۶۰ تا ۶۰ ثانیه‌ای دویدن را انجام دهید.

منبع: ایسنا

این پست چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی یک ستاره کلیک کنید!

امتیاز مطلب 0 / 5. تعداد رای دهندگان: 0

تاکنون کسی رأی نداده است! اولین کسی باشید که به این مطلب رای می‌دهید

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.