سفر به مشهد در ماه مبارک رمضان (رپورتاژ آگهی)

0
(0)

سفر به مشهد در تمام زمان‌های سال آرزوی بسیاری از ایرانیان است و احساسات مذهبی پررنگ ایرانیان، این سفر را به پرمخاطب‌ترین سفر در ایران تبدیل کرده است. سالانه نزدیک به ۳۰ میلیون نفر زائر به مشهد سفر می‌کنند که این آمار باورنکردنی در ماه رمضان به اوج خود می‌رسد؛ چرا که تورهای مشهد در ماه رمضان فضایی کاملاً متفاوت با سایر زمان‌های سال دارند و زائران این موضوع را بهتر درک می‌کنند.

سفر به مشهد در ماه مبارک رمضان، از آن دست سفرهایی‌ست که علاقمندان بسیار زیادی دارد و عاشقان زیارت علی‌بن موسی‌الرضا از سراسر ایران خود را به این شهر می‌رسانند. اما شاید بسیاری از زائران هم نتوانند به آرزوی خود برسند و شاید به همین دلیل باشد که مشهد در ماه مبارک رمضان خلوت‌تر از ماه‌های دیگر می‌شود. مسلماً دلیل این اتفاق، محدود شدن تورهای مشهد نیست و دلیل مهم دیگری دارد.

دلیلی که بسیاری از گردشگران را از سفر به مشهد در ماه رمضان منصرف می‌کند، بدون شک الزام برای قصد ده روزه سفر در این ماه است. می‌دانیم که به منظور باطل نشدن روزه‌، قصد سفر در این ماه باید ۱۰ روزه باشد و این نکته‌ای‌ست که فی‌نفسه کارمندان را از لیست مسافران مشهد خط می‌زند! عجیب نیست که اکثر همراهان تور مشهد در ماه مبارک رمضان، افراد پابه‌سن‌گذاشته‌تر و بازنشستگان هستند.

اما نکته‌ای که نباید از آن غافل شد، تورهای ارزان مشهد در ماه رمضان هستند؛ قیمت تور مشهد در ماه رمضان بسیار افت می‌کند و با این حال تمام پروازها به حال سابق انجام می‌شوند و مسافران مشهد می‌توانند گاه با یک سوم قیمت ماه‌های دیگر از پروازهای مشهد بهرمند شوند. این مهم تأثیر شگرفی بر قیمت تورهای مشهد خواهد گذاشت و موقعیت بسیار خوبی را برای کسانی که علاقمند به سفر ارزان به مشهد هستند فراهم می‌کند.

از طرفی، هتل های مشهد هم که در ماه مبارک رمضان مخاطبان کمتری دارند، دست به اقداماتی برای جذب مسافران می‌زنند که بدون تعارف، تمام آن‌ها به سود مسافران مشهد تمام خواهند شد. تخفیف‌های خوبی در انتظار مسافران رمضانی مشهد خواهد بود و رزرو هتل‌های مشهد برای ۱۰ شبانه‌روز، این تخفیف‌ها را افزایش خواهند داد. البته مراکز اقامتی دیگری هم در مشهد وجود دارد که تقریباً اکثر مسافران مشهد از آن‌ها اطلاع دارند. این مراکز که هتل‌آپارتمان‌ها، سوئیت‌ها و انواع و اقسام خانه‌ها را شامل می‌شوند هم در ماه رمضان قیمت‌های بسیار مطلوبی را به عنوان اجاره در نظر می‌گیرند و زائران امام رضا (ع) را از اندیشه در مورد چند و چون قیمت‌ها و امکانات اقامت، بی‌نیاز می‌سازند.

بهتر است گردشگران بدانند که سفر به مشهد در ماه رمضان، حال و هوای بسیار غریبی دارد و صحن و سرای اما هشتم شیعیان پر از احساساتی ناشناخته و ناب است. مطمئناً این احساسات را عاشقان آن حضرت بهتر درک می‌کنند. تمام شرایط برای سفر به مشهد در ماه رمضان استثنایی است؛ پس اگر توانایی ۱۰ روز بریدن از فضای روزمره‌تان را دارید، شک نکنید که مشهد مقدس بهترین انتخاب خواهد بود.

این پست چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی یک ستاره کلیک کنید!

امتیاز مطلب 0 / 5. تعداد رای دهندگان: 0

تاکنون کسی رأی نداده است! اولین کسی باشید که به این مطلب رای می‌دهید

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.