خواص سرکه سیب در طب سنتی

سرکه سیب محبوب ترین سرکه در جامعه بهداشت جهانی است و از این سرکه برای کمک به انواع مشکلات بهداشتی استفاده می کنند، در مطلب زیر خواص سرکه سیب بیان شده است، با ما همراه باشید:

خواص سرکه سیب

۱. میزان قند خون را تنظیم می کند
توانایی سرکه سیب برای حفظ قند طبیعی یکی از بهترین مزایای سرکه سیب است. در یک مطالعه، مصرف سرکه سیب باعث کاهش میزان قند خون به میزان ۳۱ درصد شد. سرکه سیب ممکن است حساسیت به انسولین را افزایش دهد. انسولین هورمونی است که مسئول حمل و نقل قند از خون به بافت است و می تواند به عنوان سوخت استفاده شود. این هورمون وظیفه کنترل قند خون در بدن را به عهده دارد.

۲. سرکه سیب به کاهش وزن کمک می کند
اخیرا متخصصین سلامت برای کاهش وزن سرکه سیب را پیشنهاد می کنند. در حقیقت، یک مطالعه نشان داد که مصرف سرکه سیب عموما مصرف کل کالری را تا ۲۷۵ کالری در طول روز کاهش می دهد. اما این به این معنا نیست که برای کاهش وزن تنها می توانید سرکه سیب مصرف کنید بلکه باید از ترکیب آن با یک رژیم غذایی سالم و شیوه زندگی فعال استفاده کنید.

۳. کلسترول را کاهش می دهد
کلسترول یک ماده چربی شکل است که در شریان ها ایجاد می شود و باعث انسداد جریان خون در شریان ها می شود. در نتیجه قلب را تحت فشار قرار می دهد و باعث افزایش فشار خون می شود. سرکه سیب می تواند با کمک به کاهش سطح کلسترول، سلامت قلب را ارتقا دهد. علاوه بر مصرف سرکه سیب در رژیم غذایی راه های دیگری برای کاهش سریع کلسترول وجود دارد از جمله: کم کردن میزان مصرف شکر و کربوهیدرات های تصفیه شده.

خواص سرکه سیب
مصرف سرکه سیب عموما مصرف کل کالری را تا ۲۷۵ کالری در طول روز کاهش می دهد

۴. سلامت پوست را بهبود می بخشد
سرکه سیب تنها بر سلامت داخلی تاثیر نمی گذارد؛ بلکه مطالعات نشان داده شده است که سرکه سیب برای درمان آکنه و کاهش زخم ها نیز مفید است. سرکه سیب به خاطر خواص ضد باکتری آن شناخته شده است و در برابر بسیاری از باکتری های مضر موثر عمل می کند. سرکه سیب همچنین حاوی اجزای خاصی مانند اسید استیک، اسید لاکتیک، اسید بنچنیک و اسید سیتریک است که همه آنها مانع رشد باکتری ها می شوند.

۵. فشار خون را کاهش می دهد
فشار خون بالا یک عامل خطرناک برای بیماری های قلبی است و باعث می شود عضله قلب در طول زمان ضعیف شود. سرکه سیب میزان فشار خون را متعادل می کند و به حفظ سلامت قلب کمک می کند. سایر روشهای طبیعی برای کاهش فشار خون شامل افزایش مصرف منیزیم، پتاسیم، افزایش مصرف فیبر، تغییر نمک و غذاهای فرآوری شده است.

۶. علائم ریفلاکس اسید را کاهش می دهد
بیماری ریفلاکس معده، وضعیتی است که توسط بازگشت اسید از معده به مری به وجود می آید و باعث سوزش سر دل، خلط و تهوع می شود. اگر این مورد برای شما اتفاق افتاد حتما سرکه سیب مصرف کنید، نوشیدن سرکه سیب ممکن است به کاهش علائم ریفلاکس معده کمک کند.

منبع: properties of apple cider vinegar

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.