بلیط ارزان هواپیما ایلام را از کجا بخریم؟

سفر به ایلام یکی از شهرهای زیبای غرب کشور، در این روزها بیشتر از گذشته شده است. ایلام با واقع شدن در مناطق کوهستانی دسترسی سختی از دیگر شهرها به روش زمینی دارد. به همین دلیل سفر هوایی به این شهر در سالهای گذشته با رشد تکنولوژی رونق و رشد مناسبی را تجربه کرده است. سفر با هواپیما به ایلام در کنار سرعت و ایمنی بالا، هزینه بالایی هم دارد. در این میان دانستن مطالبی می‌تواند کمک کند تا مناسب‌ترین بلیط هواپیما ایلام را خریداری کنید. در این مقاله راهکارها و خطوط هوایی منتهی به ایلام را بررسی کرده و با هم بلیطی ارزان و مناسب خریداری می‌کنیم.

انواع بلیط هواپیما ایلام

برای سفر به ایلام به صورت هوایی انتخاب زیادی ندارید. در حال حاضر تنها بلیط هواپیما تهران ایلام و بلیط هواپیما مشهد ایلام موجود است. این شهر با داشتن فرودگاهی کوچک و تک بانده، فقط می‌تواند پروازهای شهر مشهد و تهران را پشتیبانی کند و به صورت فصلی سفرهای کمی به نجف اشرف داشته باشد. به علت کمبود تعداد پرواز، خرید بلیط هواپیما ایلام فقط به صورت سیستمی امکان پذیر است. شرکت های چارتر کننده به علت کوچک بودن فرودگاه و امکانات محدود اقدام به چارتر کردن ایرلاین در این مسیر نکرده‌اند. همچنین در طول هفته ۶۸ پرواز به مقصد ایلام از فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد و مهرآباد تهران به پرواز در می‌آید. بدیهی است در صورتی که بخواهید به ایلام بروید، بهتر است با برنامه قبلی و از ماه گذشته بلیط هواپیما ایلام را تهیه کنید.

انواع ایرلاین مسیر هوایی ایلام

در حال حاضر چهار شرکت هواپیمایی ایران ایر، ماهان، زاگرس و آسمان از دو شهر مشهد و تهران به سمت ایلام پرواز مستقیم دارند. این ایرلاین‌ها بسته به خدمات خود قیمت‌های مختلفی دارند. در بین ایرلاین‌ها، ماهان خدمات بهتری ارائه می‌دهد و هواپیمایی زاگرس و آسمان ارزانتر‌اند. همچنین تنها هواپیمایی آسمان از هر دو مبداء تهران و مشهد به ایلام پرواز دارد و هواپیمایی ماهان و ایران ایر از تهران و زاگرس تنها از مشهد به ایلام می‌رود.

کلاس پروازی مسیر هوایی ایلام

به علت تعداد کم پروازها و کوچک بودن باند پرواز فرودگاه ایلام، هواپیماهای بزرگ در این فرودگاه فرود نمی‌آیند. بنابراین در این مسیر تنها شاهد بلیط هواپیما با کلاس اکونومی هستیم. بلیط اکونومی هواپیمایی تابان با نام اکونومی پلاس در این مسیر عرضه می‌شود و خدماتی مانند بردن چمدان‌ها و یک وعده سبک را در مسیر به مسافران ارائه می‌دهد. مدت زمان پرواز از تهران به ایلام ۱ ساعت و از مشهد حدود ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه است و آنقدر طولانی نیست که در طول پرواز به مشکل برخورد کنید.

آژانس های ارائه کننده بلیط هواپیما ایلام

بلیط هواپیما ایلام را می‌توانید به صورت مستقیم از خود ایرلاین تهیه کنید. اما پیشنهاد ما این است که ابتدا بازه جستجو خود را گسترده‌تر کرده و در آژانس‌های هواپیمایی مانند: پته، علی بابا، فلای تودی، مستر بلیط و… هم جستجو کنید. درست است که بلیط سیستمی معمولا با قیمت ثابتی همراه است و تغییر قیمتی مانند بلیط چارتری ندارد، اما این وبسایت‌ها به علت فعالیت گسترده با ایرلاین‌های مختلف می‌توانند سفر را با قیمت پایین‌تری از ایرلاین بگیرند و این تخفیف را برای رضایت مشتری با آنها سهیم شوند.

خرید ارزان بلیط هواپیما اردبیل

قیمت بلیط هواپیما ایلام

در تیرماه ۱۴۰۳ قیمت بلیط هواپیما ایلام از تهران حدود ۹۰۰ هزار تومان است. این بلیط از مبداء مشهد بین بازه ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تا ۱ میلیون ۵۰۰ هزار تومان متغیر است. قیمت بلیط هواپیما ایلام نسبت به دیگر نقاط کشور بسیار پایین‌تر و مقرون به صرفه است. در مسیر مشابه بلیط هواپیما تهران به تبریز حدود ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان برآورد می‌شود.

بهترین زمان سفر به ایلام

این شهر که در منطقه‌ای کوهستانی قرار دارد و توسط رشته کوه زاگرس احاطه شده در فصل بهار و تابستان هوای معتدل و خوبی دارد. در این فصل ایلام سرشار از جاذبه‌های طبیعی و آبشارهای فصلی است. همچنین مکان‌های تاریخی این شهر در این دو فصل دیدنی‌تر و زیباتر است. در فصل زمستان سرمای زیاد اجازه دیدن همه مناطق بکر ایلام را به شما نمی‌دهد و فصل مناسبی برای گردشگری در این شهر نیست. البته دقت داشته باشید که ارزان‌ترین فصل سفر با هواپیما به ایلام زمستان و پاییز است.

استرداد بلیط هواپیما ایلام

با توجه به آنکه بلیط ایلام به صورت سیستمی ارائه می‌شود، می‌توانید به راحتی از قوانین استرداد بهره‌مند شوید. بلیط‌های سیستمی قوانین مشخص و واضحی در خصوص استرداد دارند و در صورتی که از سفر منصرف شدید و حتی به پرواز نرسیده‌اید و جا مانده‌اید، امکان پرداخت بخشی از هزینه به شما امکان‌پذیر است. استرداد بلیط هواپیما ایلام بسته به زمان باقیمانده برای پرواز و ایرلاین متغیر است و بین ۳۰ تا ۸۰ درصد هزینه کل بلیط به عنوان جریمه امکان کسر شدن دارد. همچنین برخی ایرلاین‌ها این امکان را دارند که تا ۱ الی ۲ ساعت بعد از خرید، در صورت کنسلی، بدون کسر وجه پول شما را بازپس دهند. همچنین در آژانس‌های هواپیمایی آنلاین، نیازی به مراجعه حضوری برای اطلاع از کنسلی ندارید و به سادگی با چند کلیک می‌توانید هزینه پرداختی را در فاصله ۷۲ ساعت کاری پس بگیرید.

بلیط هواپیما رفت و برگشت ایلام

در صورتی که بازه زمانی سفر شما مشخص شده است، می‌توانید بلیط هواپیما را به صورت رفت و برگشت تهیه کنید. این خرید می‌تواند خیال شما را از نحوه بازگشت راحت کند و در طول سفر نیازی به چک کردن مداوم سایت‌ها برای خرید بلیط هواپیما ندارید. همچنین بیشتر تخفیف آژانس‌ها روی سفرهای رفت و برگشت است. در واقع خرید بلیط هواپیما به صورت رفت و برگشت دو مزیت مهم دارد، اول آنکه استرس بلیط برگشت را از شما می‌گیرد و دوم آنکه قیمت آن از بلیط‌های رفت و برگشت به صورت مجزا کمتر است.

کلام پایانی

سفر به ایلام با هواپیما دیگر به سختی گذشته نیست. در آینده نزدیک با گسترش فرودگاه ایلام، امکان سفرهای داخلی از مبداء های گوناگون و همچنین سفرهای بین المللی فراهم خواهد شد و این ترمینال به زودی به بهره برداری می‌رسد. تجربه شما از سفر با هواپیما به ایلام چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.