میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی فرانسه

آیا در فکر انتخاب مقصد توریستی برای گذراندن ایام تعطیلات خود هستید؟ بهترین راهکار این است فرانسه را در لیست مکان‌های مورد علاقه خود برای سفر توریستی قرار دهید. فرانسه به دلیل تاریخ غنی، معماری خیره‌کننده و غذا‌های معروفش به شهرت رسیده است. در واقع، این کشور، مقصدی رویایی برای سفر و گذراندن اوقات فراغت محسوب می‌شود. برای اینکه سفر به این کشور را آغاز کنید، باید ویزای توریستی تهیه کنید. اما جهت دریافت ویزای گردشگری باید تمکن مالی لازم داشته باشید تا درخواست شما مورد تایید سفارت فرانسه قرار بگیرد. آیا میدانید میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی فرانسه چقدر است؟ در این مطلب، همه آنچه باید درباره این موضوع بدانید را برای شما تهیه کرده ایم.

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی فرانسه

ویزای توریستی فرانسه

جهت دریافت هر نوع ویزایی چه کاری، تحصیلی یا توریستی باید اسنادی را به سفارت کشور مقصد ارائه دهید. تمام این اسناد باید دارای ترجمه رسمی و مهر تأیید وزارت امور خارجه باشند. در غیر این صورت، سفارت، درخواست دریافت ویزای گردشگری را ریجکت خواهد کرد. در جدول زیر، لیستی از مدارک را برای شما تهیه کرده‌ایم:

مدارک لازم برای ویزای توریستی فرانسه

گواهی تمکن مالی

بیمه مسافرتی شینگن

مدارک هویتی مانند شناسنامه

۲ قطعه عکس جدید

پاسپورت

بلیط هواپیما

تمکن مالی؛ مهمترین شرط برای دریافت ویزای توریستی فرانسه

اگر قصد درخواست برای ویزای شینگن فرانسه را دارید، باید در حساب‌تان حداقل موجودی را داشته باشید. مقامات فرانسوی می‌خواهند از این موضوع اطمینان حاصل کنند که منابع لازم برای پرداخت صورت حساب‌های خود را در طی اقامت کوتاه مدت در این کشور دارید. بر اساس قوانین کمیسیون اروپا، اتباع ایرانی باید برای تأمین نیاز‌های خود در طی اقامت کوتاه در فرانسه تمکن مالی داشته باشند. این قانون در تاریخ ۱۹ ژوئن ۲۰۱۴ لازم الاجرا شد و از آن زمان باقی مانده است.

روش‌های اثبات تمکن مالی برای دریافت ویزای توریستی فرانسه

تمکن مالی برای دریافت ویزای توریستی فرانسه

هنگام آماده شدن برای درخواست روادید، اثبات تمکن مالی یکی از مواردی است که باید بسیار جدی بگیرید. مقامات به تمکن مالی اهمیت زیادی می‌دهند و آن را جزو شروط مهاجرت توریستی به فرانسه قرار داده‌اند. مقامات سفارت قصد اطمینان از این موضوع را دارند که قادر به پرداخت هزینه‌های اقامت و زندگی کوتاه مدت در فرانسه هستید. توانایی شما در زمینه نشان دادن تمکن مالی برای ویزای توریستی فرانسه ثابت می‌کند که آیا قادر به دریافت روادید هستید یا خیر؟! در این بخش، به بررسی روش‌های اثبات این موضوع می‌پردازیم.

  • صورت حساب بانکی

یکی از راه‌های اثبات کفایت مالی، اظهارنامه‌های بانکی شخصی شما است. صورت حساب بانکی برای دریافت روادید گردشگری فرانسه باید حداقل به سه ماه قبل مربوط باشد. صورت‌حساب باید سوابق مالی همه تراکنش‌های شما را نشان دهد و دارای مهر و امضاء باشد.

  • فیش حقوقی

ارائه فیش حقوقی برای افرادی که با کارفرما کار می‌کنند، پروسه‌ای اجباری است. شما به عنوان متقاضی مهاجرت توریستی به فرانسه باید فیش حقوقی خود را برای سه تا شش ماه گذشته ارسال کنید. فیش حقوقی، میزان درآمد خالص شما را در هر ماه نشان می‌دهد.

حداقل موجودی بانک برای ویزای توریستی فرانسه

آیا می‌دانید که در حساب بانکی‌تان باید برای دریافت ویزای شینگن چه مقدار موجودی داشته باشید؟ حداقل میزان موجودی حساب بانکی برای دریافت ویزای شینگن فرانسه به چند شرط بستگی دارد. شما باید حداقل ۱۲۰ یورو در حساب بانکی‌تان داشته باشید تا بتوانید به عنوان توریست در فرانسه مدتی را بگذرانید. اما در صورتی که متقاضی قصد رزرو محل‌های اقامت کوچکتری را داشته باشد، هزینه‌ها تا تقریباً ۶۵ یورو کاهش پیدا می‌کند.

شرایط لازم برای دریافت ویزای توریستی

دریافت ویزای توریستی

در صورتی که شرایط زیر را دارید، می‌توانید برای ویزای توریستی فرانسه درخواست دهید. این شرایط عبارتند از:

  • شهروند کشور‌های دیگر هستید و برای ورود به خاک فرانسه نیاز به روادید دارید.
  • به منظور گردشگری، دیدار با خانواده و دوستان یا گذراندن اوقات فراغت خود قصد دارید که سفر به فرانسه را آغاز کنید.
  • این قصد را ندارید که به مدت بیشتر از ۹۰ روز در فرانسه اقامت داشته باشید.
  • از تمکن مالی برای ویزای توریستی فرانسه بهره‌مند هستید و می‌توانید از خودتان و همراهیان‌تان حمایت کنید.
  • بیمه مسافرتی با حداقل ۳۰۰۰۰ یورو برای هزینه‌های پزشکی و بازگشت به کشور دارید.

حداقل تمکن مالی ویزای شینگن

حداقل تمکن مالی برای ویزای توریستی فرانسه، همان هزینه‌ای است که باید برای اقامت و تامین زندگی در منطقه شینگن کنار بگذارید. حداقل تمکن مالی نشان می‌دهد که دارای بودجه لازم جهت حمایت از خودتان هستید، بدون اینکه به کمک کشور میزبان نیازی داشته باشید. برای سفر به هر یک از کشور‌های عضو منطقه شینگن، حداقل تمکن مالی متغیر است. اما در کل، این مبلغ باید به اندازه‌ای باشد که نیاز توریست‌ها به رزرو محل اقامت، تهیه غذا و سایر هزینه‌های ضروری را تأمین کند. میزان بودجه و تمکن مالی به مدت، هدف از سفر و هزینه‌های استاندارد زندگی در کشور مقصد بستگی دارد.

سخن آخر

در این مطلب سعی کردیم که شما را با تمکن مالی برای ویزای توریستی فرانسه بیشتر آشنا کنیم. در واقع، گواهی اثبات تمکن مالی یکی از مدارک مهمی است که باید در هنگام درخواست برای اخذ ویزا پیوست کنید. عدم تمکن مالی در ریجکتی بسیاری از پرونده‌های سفر توریستی نقش دارد. مقامات فرانسه به تمکن مالی اهمیت زیادی می‌دهند و گردشگر باید قادر به تأمین هزینه از نظر دولت این کشور باشد. اگر درباره تمکن مالی برای ویزای توریستی فرانسه، نحوه دریافت روادید و… سؤالی ذهن‌تان را درگیر کرده است، می‌توانید از النورا elenoora راهنمایی بگیرید. از آنجایی که مبلغ تمکن مالی هرساله و با گذشت زمان تغییر می‌کند، باید جهت کسب اطلاعات دقیق‌تر از وکلای حقوقی کمک دریافت کنید.

امتیاز دهید: post
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.