پرهزینه ترین فیلم‌های تاریخ سینما تا ماه آوریل ۲۰۱۳ میلادی

فیلم «جان کارتر» جدیدترین محصول شرکت والت دیزنی ۲۰۱۳ با هزینه‌ای بالغ بر ۳۰۰ میلیون دلار، عنوان پرخرج‌ترین فیلم تاریخ سینما را به خود اختصاص داده است.

«جان کارتر» محصول کمپانی «والت دیزنی»، یک درام تخیلی است که به حضور یک سرباز کهنه‌کار آمریکایی در مریخ می‌پردازد. این فیلم به کارگردانی «آندرو استانتون» و با فیلم‌نامه‌‌ای از خودش ساخته شده است‌. «جیم موریس»، از خالقان آثاری چون «وال‌ـای» و «موش سرآشپز» با همکاری «کالین ویلسون»، از سازندگان بخش‌های انیمیشن «آواتار» و «جنگ دنیاها»، ساخت بخش‌های انیمیشن این پروژه را برعهده خواهند داشت. پیش‌بینی می‌شود فیلم «جان کارتر» که هم‌اکنون در برخی از سینماهای جهان روی پرده است به سوددهی نرسد و به‌عنوان یک شکست تجاری برای والت دیزنی به شمار آید.

به گزارش توتال فیلم، «دزدان دریایی کارائیب؛ پایان دنیا» محصول سال ۲۰۰۷ از تولیدات شرکت دیزنی با بازی «جانی دپ» نیز با ۳۰۰ میلیون دلار در رتبه‌ی دوم قرار دارد. سومین فیلم از مجموعه فیلم‌های «دزدان دریایی کارائیب» است که همانند دو فیلم دیگر در ژانر تخیلی، کمدی و ماجراجویانه ساخته شده است. «گور وربینسکی» کارگردان و «جری بروکهایمر» تهیه‌کنندگی آن را بر عهده داشتند. شرکت والت دیزنی به دلیل استقبال زیاد مردم جهان از این مجموعه فیلم، قسمتی را در پارک‌های «دیزنی‌لند» به این فیلم اختصاص داد.

فیلم «هابیت» جدیدترین کار «پیتر جکسون» نیز با ۲۷۰ میلیون دلار هزینه‌ی تولید در رتبه‌ی سوم این جدول قرار گرفته‌ است. «هابیت‌»ها گونه‌ای از موجودات تخیلی در رمان‌های تالکین هستند که در سرزمین میانه زندگی می‌کنند. آنها اولین‌بار در کتاب «هابیت» تالکین مطرح شدند. شخصیت اصلی این داستان، «بیلبو بگینز» – یک هابیت- است که دچار ماجراهایی می‌شود. در این فیلم هابیت‌ها موجوداتی کوچک توصیف شده‌اند که نصف قد انسان را دارند، لباس‌هایی به رنگ روشن می‌پوشند، کفش به پا نمی‌کنند و پاهایشان پوشیده از موهای ضخیم و مجعد است. از نظر اخلاقی، تالکین هابیت‌ها را موجوداتی خوشرو، خوش خوراک و به دور از ماجراجویی توصیف می‌کند.

انیمیشن «ژولیده» که در سال ۲۰۱۰ میلادی توسط کمپانی دیزنی با هزینه‌ای بالغ بر ۲۶۰ میلیون دلار تولید شد، به همراه «مرد عنکبوتی ۳» محصول ۲۰۰۷ با ۲۵۸ میلیون دلار هزینه و همچنین «دزدان دریایی کاراییب: امواج بیگانه» محصول ۲۰۱۱ با ۲۵۰ میلیون دلار هزینه، «ظهور شوالیه‌ی تاریکی» محصول ۲۰۱۲ با هزینه‌ای در حدود ۲۵۰ میلیون دلار رتبه‌های چهارم تا هفتم پرخرج‌ترین آثار سینمایی را به خود اختصاص داده‌اند.

فیلم‌های «هری‌پاتر و شاهزاده‌ی دورگه» (۲۰۰۹) با ۲۵۰ میلیون دلار، «آواتار» (۲۰۰۹) با ۲۳۷ میلیون دلار، «بازگشت سوپرمن» (۲۰۰۶) با ۲۳۲ میلیون دلار، «ذره‌ای آرامش» (۲۰۰۸) با ۲۳۰ میلیون دلار، «دزدان دریایی کاراییب: قفسه‌ی مرد مرده» (۲۰۰۶) با ۲۲۵ میلیون دلار، «مردان سیاه‌پوش ۳» (۲۰۱۲) با ۲۱۵ میلیون دلار، «مردان مجهول: ایستگاه آخر» (۲۰۰۶) با ۲۱۰ میلیون دلار و «رابین هود»(۲۰۱۰) با ۲۱۰ میلیون دلار دیگر فیلم‌های پرهزینه‌ی تاریخ سینما محسوب می شوند.

منبع: ایسنا

امتیاز دهید: post
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.