علت بلندی انگشت حلقه مردان از سبابه

زیست‌شناسان دانشگاه فلوریدای آمریکا موفق به کشف علت بلندتر بودن انگشت حلقه مردان از انگشت سبابه‌ آنها و عکس این موضوع در زنان شدند.

طبق یافته‌های این محققان، نسبت انگشت مردان و زنان به واسطه‌ی تعادل هورمون‌های جنسی در طول مراحل اولیه رشد جنینی تعیین می‌شود.

تفاوت‌ چگونگی تاثیر هورمون‌های مردان و زنان بر گیرنده‌ها، بر رشد انگشت‌ها تاثیرگذار است.

یافته‌های این پژوهش، یک تعبیر ژنتیکی برای آن دسته از تحقیقاتی که میان نسبت انگشت‌ها با صفاتی چون تعداد اسپرم‌ها، پرخاشگری، گرایش جنسی و همچنین قابلیت‌های ورزشی برای مشکلات سلامتی مانند درخودماندگی، افسردگی، حمله قلبی و سرطان سینه ارتباط برقرار کرده، فراهم می‌کند.

کشف این که رشد انگشت‌ها مستقیما توسط عملکرد گیرنده‌های آ‌ندروژن و استروژن کنترل می‌شود، این مطلب را تایید می‌کند که نسبت انگشت‌ها یک اثر مادام‌العمر محیط هورمون‌هاست.

نسبت انگشت، عملکرد هورمون‌های آ‌ندروژن و استروژن در زمان قبل از تولد را منعکس می‌کند.

محققان در آزمایش‌های خود بر روی موش دریافتند که انگشت‌های در حال رشد جنین‌های موش نر و ماده توسط گیرنده‌های هورمون‌های جنسی کنترل می‌شوند.

آنها با دنبال کردن رشد قبل از تولد جوانه‌ دست موش، اثرات علامت‌دهی ژنی هورمون‌های آندروژن – موسوم به تستسترون- و استروژن را کنترل کردند.

اساسا، آندروژن بیشتر، برابر با انگشت چهارم نسبتا بلندتر است و استروژن بیشتر، منجر به ظاهر زنانه می‌شود.

این بررسی‌ها نشان داد که چگونه این علامت‌های هورمونی، میزان تقسیم سلول‌های پیش‌ساز اسکلتی را کنترل می‌کند و این که استخوان‌های مختلف انگشت دارای سطوح متفاوتی از حساسیت به آ‌ندروژن و استروژن هستند.

در بسیاری از فرهنگ‌ها، انگشت حلقه نسبتا بلندتر در مردان، به عنوان نشانه‌ باروری در نظر گرفته می‌شود.

محققان هنگام مسدود کردن گیرنده‌های تستسترون، نسبت انگشت زنانه، هنگام افزودن تستسترون، نسبت‌های مردانه و هنگام افزودن استروژن نسبت‌های زنانه را به دست آوردند.

یافته‌های این تحقیقات می‌تواند به درک منشاء رفتارها و بیماری‌ها کمک کند.

منبع: ایسنا

امتیاز دهید: post
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. مهاجرت به کشور کانادا می گوید

    خسته نباشید مرسی به خاطر این وبسایت کاربردی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.