فوتبال در خدمت انسانیت

«آلفونسو گارسیا»، پسر ۲۲ ساله سرطانی، با حضور در ورزشگاه «نیوکمپ» قلب میلیون‌ها اسپانیایی‌ها را تسخیر کرد.

گارسیا که با شبکه فوتبال «پونتو پلوتا» گفتگو می‌کرد از مبارزه خود با تومور بدخیمی سخن گفت که ۱۲ سال است با آن دست به گریبان است و تا به حال ۹ بار او را تا پای مرگ برده است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سان، پزشکان دو ماه قبل به او گفتند که فقط چند ساعت دیگر زنده می ماند اما آلفونسو علم را به چالش کشید و چند روز قبل در دیدار تیم‌های بارسلونا و آتلتیک بیلبائو در جایگاه VIPنیوکمپ نشسته بود.

آلفونسو پس از بازی به رختکن تیم بارسلونا رفت و با مسی و دیگر بازیکنان بارسا که هواداران بیمار خود را حمایت می‌کنند گفتگو کرد. آلفونسو گفت: داستان من از آن زمان آغاز شد که بدترین خبر را به من دادند. دکترها تصویر سیاهی از من کشیدند و گفتند دیگر هیچ کاری نمی شود کرد ولی من به مادرم گفتم چنانچه مُردم دوست دارم که خاکستر مرا نزدیک ورزشگاه نیوکمپ به هوا بپراکنید. مادرم هر کاری از دستش بر می‌آمد انجام داد تا من بتوانم با بازیکنان بارسلونا ملاقات کنم.

ماریا مادر آلفونسو با مقامات باشگاه بارسلونا تماس گرفت و آنها از پسرش دعوت کردند تا برای تماشای دیدار این تیم به ورزشگاه بیاید. آلفونسو به همراه خانواده‌اش از مادرید به بارسلون سفر کرد و مسی داخل زمین به او خوشامد گفت. بعد از اینکه بارسلونا آن دیدار را با نتیجه ۲ بر صفر برنده شد ساندرو راسل، رئیس باشگاه، شخصاً او را به رختکن بارسلونا برد.

مسی که خودش در زمان کودکی با بیماری دست و پنجه نرم می‌کرد و سال های سال تحت درمان‌های پرمشقت بود به سوی آلفونسو آمد، با او صحبت کرد و عکس انداخت.

آلفونسو گارسیا

آلفونسو گفت: لئو در حالی که حوله‌ای به دوش داشت به طرفم آمد و با آغوشی پر از عشق مرا در بر گرفت. رویای من با ملاقات مسی محقق شده است. کسی که وقتی بچه بوده مشکلات بسیاری داشته است اما بر آنها فائق آمده و در جایی قرار گرفت که الان هست. تمام بازیکنان بارسلونا انسان‌های جالبی هستند. من با «کارلس پویول» و «ایساک کوئنکا» صحبت کردم. آنها از من خواستند که قوی باشم و سلامتی خود را هرچه سریع تر باز یابم. من هم گفتم بله تلاش می کنم چون می‌خواهم زنده بمانم.

سپس مهم‌ترین لحظه آلفونسو از راه رسید؛ زمانی که او با اریک آبیدال بازیکن سرطانی بارسلونا ملاقات کرد. این بازیکن ملی‌پوش فرانسوی به تازگی با پیوند کبد بر سرطان خود غلبه کرده است.

آلفونسو ادامه داد: من با آبیدال صحبت کردم. هیچکس نمی داند که او چه شرایطی نسبت به من دارد. من از او خواستم که هرچه سریع تر بهبودی خود را بازیابد و برایش سلامتی آرزو کردم. اریک از من درباره شیمی درمانی پرسید و گفت خدا به هر دوی ما کمک کند تا سلامتی خود را بازیابیم. اریک فوق‌العاده بود. ماریا مادر آلفونسو گفت: هر کسی از باشگاه بارسلونا که در دعوت پسر من به این بازی نقش داشت بداند که من تا ‌آخر عمرم به او فکر خواهم کرد. دو ماه قبل پزشکان به من گفتند که به خانواده ات زنگ بزن زیرا پسر تو شب را نخواهد دید اما من هنوز او را در کنار خود دارم. او برای مدت دو روز در کما به سر برد اما هنوز مبارزه می‌کند. من برای پسرم دعا می‌کنم همینطور که برای آبیدال دعا می کنم. هرگز گفتگوی این دو را فراموش نخواهم کرد. آلفونسوی شجاع با چشمانی پر از اشک قول داد که برای زندگی‌اش مبارزه کند. او گفت: ‌اکنون که رویای من به واقعیت پیوسته می‌توانم در آرامش بمیرم.

امتیاز دهید: post
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.