پنج راه طبیعی برای بهبود حساسیت

علاوه بر استفاده از درمان های مرسوم و معمول و پیروی از توصیه های پزشک معالج راهکارهای ارائه شده می تواند در کنترل حساسیت های فصلی بسیار موثر باشد. مصرف انتی هیستامین تنها راه مقابله با آلرژی های فصلی نیست. راه های طبیعی هم برای کنترل این ناراحتی وجود دارد که عبارتند از:

۱- خانه خود را بازبینی کنید. اگرچه کمی دور از ذهن است اما محیط های کوچک داخلی می توانند اغلب برای حساسیت شما مضرتر از محیط های طبیعی بیرون باشد. خانه با داشتن مبلمان و بالش های پوشیده شده از انداوع پارچه، مواد چوبی و پنجره هایی که برای صرفه جویی در انرژی مهر و موم شده اند در نتیجه تبادل هوا بین داخل و خارج بسختی صورت می گیرد و همچنین فضاهای گرم و نمناک مانند معدنی از منابع حساسیت زا عمل می کنند. تحقیقات نشان می دهند که فضا های داخلی می توانند تا ۱۰ برابر بیشتر از محیط های خارجی آلوده باشد و شدید تر هم تاثیر بگذارند و این درحالی است که ما ۹۰ درصد وقتمان را در فضا های داخلی و بسته می گذرانیم. بنابراین بررسی تمام مواد به کار رفته برای پیدا کردن منابع حساسیت زا و پاک سازیشان اهمیت زیادی دارد (محل خواب، فرش، محل های مرطوب و فیلترهای هوا محل های احتمالی هستند).

۲- غذای مناسب مصرف کنید. عادت های اشتباه غذایی می تواند مشکل ساز باشد و مشکل موجود را هم بد تر کند. درست غذا خوردن می تواند بسیاری از مشکلات مربوط به سلامت مانند آسم و حساسیت را بهبود بخشد. مطالعات بسیاری نشان داده اند که مواد شیمیایی قوی بنام انتی اکسیدان در میوه ها و سبزیجات، گردو و دانه ها و چای سبز و سایر غذا ها و نوشیدنی ها یافت می شوند و به مبارزه با عوامل التهابی در بدن کمک می کنند که عامل مهمی در کنترل حساسیت هستند. اما این پیشنهاد برای افرادی که به غذای خاصی حساسیت دارند توصیه نمی شود.

۳- اضافه وزنتان را از بین ببرید. چاقی و اضافه وزن را با بسیاری از بیماری های قلبی و افزایش احتمال سرطان مرتبط دانسته اند.

۴- استراس خود را کاهش دهید.

۵- درمان معمول حساسیت را با درمان های کمکی تکمیل کنید. زمانی که از انتی هیستامین معمول برای درمان استفاده می شود چهار عاملی که نام برده می‌شوند می توانند اثرات حساسیت را تسکین دهند. ۱- نوشیدن یک فنجان چای نعنا فلفلی و یا بابونه هر شب قبل از خواب ۲- استفاده از جایگزین‌های گیاهی، برگ خشک پیچک و یا عصاره کاج ۳- مصرف روزانه اکیانسه هر دو هفته یکبار ۴- مصرف روزانه مالتی ویتامین و یا جایگزین های معدنی که محتوی منیزیم، سلنیوم، ویتامین C، ویتامین E و تمام ویتامین های خانواده B باشند توصیه می شود.

منبع: روزنامه مردمسالاری

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.