بررسی رفتار غذایی مرسوم ایرانی از زاویه علمی

بررسی رفتار غذاییسایت پارسینه در مطلبی با بررسی عادت غذایی ایرانیان امروز آن را « همانند دیگر ابعاد زندگی آنها، ملغمه‌ای از سنت و مدرنیسم» خوانده و نوشته است: « این رفتار غذایی که نه از مواهب سنت برخوردار است و نه از منافع غذاهای مدرن، و البته معایب و آفتهای هر دو را هم دارد، باعث شده است بیماری‌های قلبی، عروقی، گوارشی و بدن‌های چاق ارمغان آن برای ایرانیان باشد.»

به گزارش قشم دیلی نوشتار زیر، به بررسی رفتار غذایی مرسوم ایرانی از زاویه علمی و عمدتا طب سنتی پرداخته است.
۱- زرشک پلو با مرغ و باقلا پلو با ماهی
هر دوی این غذاها، بسیار سرد هستند و به مرور زمان در صورت مصرف زیاد، غلظت خون ایجاد و مقدار زیادی اخلاط نابجا و مضر بلغم و سودا در بدن تولید می‌کنند. ماهی، مرغ، برنج، زرشک، باقلا، روغن نباتی همگی سرد و بلغم‌زا هستند. حال اگر همراه این غذاها، سالاد، ماست یا ترشی هم مصرف شود، مشکل چند برابر خواهد شد. در صورت مصرف چنین غذاهایی، حتما باید ادویه‌ها و مواد غذایی گرم مثل فلفل سیاه، زنجبیل، آویشن، سیاه دانه، عسل، کنجد و خرما مصرف کنید.

۲- خوردن ماست و دوغ همراه با غذاهای گوشتی
مصرف همزمان ماست و غذاهای گوشتی، یکی از ممنوعات طب سنتی به حساب می‌آید. طبق گفته حکما، مصرف همزمان ماست با غذاهای گوشتی علاوه بر اینکه تولید بلغم می‌کند، موجب فساد گوشت در معده و در برخی موارد بروز لک و پیس می شود.

۳- حذف سبزی از سفره و جایگزینی سالاد
طبع اغلب سبزی ها گرم است و به هضم غذا بسیار کمک می کنند. سبزیها سرشار از مواد معدنی و ویتامین هستند. همچنین به علت دارا بودن فیبر، مانع یبوست می‌شوند. اما سالاد بر خلاف سبزی، طبع سردی دارد و هضم غذا را (برخلاف تصور مردم) مختل می‌کند.

نکته: بهترین ماده برای شستشو و ضدعفونی کردن سبزی، سرکه و نمک دریاست.

۴- خوردن زیاد عدسی
عدس غذایی سودازاست و مصرف زیاد آن موجب بروز و افزایش غلظت خون می شود. اما متاسفانه امروزه شاهد هستیم که به علت تبلیغات زیاد در رابطه با خون‌ساز بودن عدس، مردم سایر حبوبات را کنار گذاشته‌اند و عدس را بیش از سایر حبوبات مصرف می‌کنند. در طب سنتی بر مصرف نخود بسیار تاکید شده است. نخود دارای خاصیت سم‌زدایی، افزایش توان جنسی، افزایش حافظه، تقویت قلب، خون سازی، استخوان‌سازی، جلوگیری از سفیدشدن موها و دهها خاصیت دیگر است.

نکته ای در رابطه با مصرف نخود: برای کاهش مشکل نفخ معده در زمان مصرف نخود، بهتر است آن را ۱۲ ساعت قبل از طبخ خیس کنید و سپس آب آن را دور بریزید.

۵- مصرف پنیر به تنهایی و در وعده صبحانه
مصرف پنیر به تنهایی بسیار مضر و بلغم زاست. خوردن پنیر به تنهایی و در وعده صبحانه، فرد را دچار رخوت، و بی حالی و کندی در یادگیری و کاهش تمرکز ذهن می‌کند.

غده پاراتیروئید، وظیفه تنظیم کلسیم و فسفر بدن و جذب آنها را به عهده دارد. این غده کلسیم و فسفر را با یکدیگر و در کنار هم می‌شناسد، بنابراین در زمانی که ماده غذایی حاوی کلسیم را مصرف می کنیم، بایستی همراه آن نیز فسفر مصرف کنیم، در غیر این‌صورت، غده پاراتیروئید، فسفر را از مغز برمی‌دارد که موجب کند ذهنی می‌شود.

بهترین زمان مصرف پنیر، وعده شام و به همراه مصلاحات آن (گردو، زیره، سیاه دانه و آویشن)است. زیرا زمان بیشترین میزان ترشح توسط غده پاراتیروئید در هنگام شب است.

نکته: گردو و همچنین بادام باید در زمان مصرف شکسته شوند، زیرا در برخورد طولانی مدت با هوا، اکسید می‌شوند و خاصیت اولیه خود را ندارند.

نکته: بادام نباید با پنیر مصرف شود زیرا موجب فساد در معده می‌شود و گوارش را با مشکل رو برو می‌کند و عامل مهمی در تشکیل سنگ کلیه و مثانه محسوب می شود.

۶- حذف سرکه از غذا
حذف سرکه یکی از ظلم‌هایی است که توسط گروهی از پزشکان دامن زده شده است با این عنوان که سرکه برای اعصاب مضر و سبب زخم معده می‌شود. در صورتی که رازی، رساله‌ای تحت عنوان رساله سرکه دارد که هزار خاصیت برای سرکه بیان کرده است.

سرکه در طب سنتی یک حمل کننده (Carrier) محسوب می‌شود و حمل کننده ماده‌ای است که داروها را برای مصرف به اعضای مورد نیاز می‌رساند.

(نکته: عسل هم یک حمل کننده بسیار مهم به حساب می آید)

طبق تحقیقات، سرکه در کاهش کلسترول، چربی و قند خون، نقش بسزایی دارد. همچنین سرکه سبب گشاد شدن عروق و بهتر شدن جریان خون می‌شود؛ به هضم غذا کمک می‌کند و صفرابُر و ضدعفونی‌کننده است و موجب از بین رفتن رسوبات و املاح مضر است.

نکته: طبیعت سرکه سرد است و افراد بلغمی و سوداوی باید در مصرف آن دقت کنند. چنانچه افراد سردمزاج در مصرف سرکه (بدون مصلحات) زیاده روی کنند، ممکن است موجب افت فشارخون و بی‌حالی شود؛ بنابراین افراد سرد مزاج باید سرکه را با عسل و یا شیره خرما مصرف نمایند.

۷- تنوع خواری و مصرف اقلام متعدد در یک وعده غذایی
این شیوه غذا خوردن، موجب به هم خوردن تنظیم گوارش و بسیار مضر است. زمانی که چند ماده غذایی متنوع را در یک وعده میل می کنید، آنزیمهای هاضمه دچار سردرگمی و اختلال و هضم غذا ناقص خواهد شد. زیرا مواد غذایی متفاوت، زمان هضم متفاوتی با یکدیگر دارند. در نتیجه از ترکیب این مواد، اخلاط فاسد در بدن تولید می‌شود.

۸- وعده غذایی ظهر
از نظر طب سنتی وعده غذایی ظهر، مضر است و بلغم و سودا را در بدن زیاد می‌کند و سبب غلظت خون می‌شود. ترک وعده نهار موجب تقویت ایمنی بدن، تناسب اندام، حفظ تعادل مزاج و رفع بیماریها می شود.

گرم‌ترین زمان در طول روز، ظهر است که بهترین کار در آن ساعات، سردکردن بدن است، نه خوردن غذا. در طب سنتی توصیه شده انرژی بدن در زمان ظهر از خواب قیلوله تامین شود.

۹- عدم مصرف صحیح آجیل
آجیل برای کاهش چربی، غلظت خون، سلامت قلب، سلامت کبد و افزایش کارکرد مغز بی نهایت مفید و لازم است. طبق تحقیقات مصرف روزانه یک مشت آجیل، بین ۵ تا ۱۵ سال به طول عمر انسان می افزاید. مصرف حداقل ۷ عدد بادام در روز (البته به شرطی که به صورت تازه از پوست درآید) در جهت پاکسازی کبد و تقویت استخوانها، رشد قدی اطفال و افزایش ضریب هوشی و حافظه توصیه شده است.

بهترین نوع آجیل، چهار مغز گردو، بادام، فندق و پسته است که ۴ برابر گوشت انرژی دارد و تمام ۲۰ نوع پروتئین مورد نیاز بدن را تامین می کند. توصیه می شود این مغزها را هفته ای یک بار به صورت پودر درآورید و در یک ظرف در بسته نگهداری نمایید.

افراد صفراوی بایستی در مصرف آجیل احتیاط کنند.

۱۰- مصرف‌نکردن صحیح ادویه
باور غلط و مصطلح دیگر مضر بودن ادویه برای کبد است. تنها مورد احتیاط ادویه، افراد صفراوی هستند.

مصرف ادویه با غذا موجب فعال شدن کبد و کارکرد منظم دستگاه گوارش خواهد شد. اکثر ادویه‌ها خاصیت دارویی و درمانی دارند. به طوری کلی ادویه باعث تعدیل بلغم اضافی معده و رطوبتهای نابجای دستگاه گوارش می‌شود. مصرف مداوم و بلند مدت ادویه ، بلغم و سوداری نا به جای بدن را کاهش داده و در تخفیف و درمان بیماریهای ناشی از بلغم و سودا بسیار موثر است. بیماری هایی مثل آرتروز، درد مفاصل، نفخ معده، کاهش حافظه، صرع، شب ادراری، عفونتهای زنانه، افسردگی و …

۱۱- مصرف میوه همراه با غذا
مصرف میوه با غذا سوء هاضمه و اخلاط فاسد تولید می‌کند و موجب تباه شدن معده می‌شود. تنها دو میوه زیتون و انار، مجوز مصرف با غذا را دارند. جالب است که بدانیم مصرف آنها به تنهایی از دیدگاه طب سنتی مناسب نیست و مضر شناخته شده است.

بهتر است میوه‌ها به تنهایی و در وعده جداگانه‌ای مصرف شوند. و در هر وعده غذایی تنها یک نوع میوه (به دلیل متفاوت بودن زمان هضم مواد غذایی مختلف) که البته باید به فصل و کاملا رسیده (کال نباشد) میل شود. به عنوان مثال در یک وعده نباید همزمان از سیب و پرتقال استفاده شود.

میوه‌ها فیبر دارند و مانع یبوست می شوند. همچنین موادی سرشار از ویتامین محسوب می‌شوند.

نکته: شیر هم یک غذا محسوب می‌شود، بنابراین مصرف میوه با آن ممنوع است و مصرف میوه با شیر، معده را تباه می‌کند. به عنوان مثال شیر و موز.

۱۲- مصرف نکردن مصلحات غذایی
هر غذایی در طب سنتی دارای چندین مصلح است. مصلح ماده غذایی است که در اصلاح و تعدیل عوارض جانبی احتمالی آن غذا موثر خواهد بود. مصلح هضم غذا را بهتر و خواص و فوائد و میزان اثرگذاری غذا را در بدن و ارگانهای مربوطه مضاعف می‌کند.

در تغذیه سنتی ایرانیان، مصرف مصلحات به طور کامل رعایت می‌شده است. کمتر غذا و میوه‌ای دیده می‌شده که بدون مصلح مصرف شود. متاسفانه امروز اغلب این مصلحات کنار گذاشته شده و همین سبب کاهش کم و کیف در جذب و هضم غذا خواهد شد.

۱۳- استفاده از اقلام و غذاهای وارداتی
اکثر این غذاها یبوست‌زا هستند و از نظر طب سنتی، یبوست مادر تمام بیماری‌هاست. همچنین تمامی این غذاها توسط کارخانه ها تولید می‌شوند و کارخانه‌ها برای افزایش زمان ماندگاری محصولات خود به این محصولات مواد نگهدارنده شیمیایی اضافه می‌کنند. از جمله ماکارونی، پیتزا، پفک، سوسیس، کالباس، بیسکویت ها، شکلات ها و ….

۱۴- ایستاده غذا خوردن
خوردن غذا به صورت ایستاده موجب افزایش سودا در خون شده و ایجاد غلظت در خون می‌کند.

۱۵- مصرف زیاد سالاد اولویه سالاد اولویه جزء غذاهای بسیار سرد و بلغم‌زاست.
لذا باید با ادویه‌های گرم نظیر فلفل و آویشن، مصرف شود. همچنین استفاده از سس مایونز در این غذا به علت دارا بودن مواد شیمیایی کُربات و سُربات، در خون ایجاد مسمومیت کرده و سرطان‌زاست.

۱۶- تندتند غذا خوردن
غذا باید کاملا جویده شده و به آرامی خورده شود. سریع خوردن غذا سبب ترشح ناقص آنزیم‌های گوارشی شده و هضم را مختل می‌کند. فراموش نشود، در صورتی که هضم به هر دلیلی ناقص صورت گیرد، خلط فاسد و نابجا در بدن تولید می‌شود. ۱۷- مصرف غلط ماست با اسفناج مصرف ماست با اسفناج به دلیل تشکیل اگزالات کلسیم، مولد تشکیل سنگ کلیه و مثانه است، اما امروز به وفور مصرف می‌شود. مصلح ماست و اسفناج، زعفران و گردوست.

– اقلام و اغذیه‌های مضر و خطرناک
روغن نباتی و نوشابه. (سالم‌ترین و پرخاصیت‌ترین نوشیدنی سنتی ایران شربت سرکه انگبین است.)

سس مایونز، گوشت گاو و گوساله به مقدار زیاد. ( بوعلی‌سینا، ۱۶ بیماری مهلک را به مصرف گوشت گاو و گوساله مرتبط می‌داند که اولین آن سرطان و دوم مالیخولیا (معادل اسکیزوفرنی امروز) وسوم بواسیر (هموروئید) است.)

پیتزا و همبرگر. پیتزا و همبرگر را می توان در منزل و به کمک مواد سالم تهیه کرد. می توان برای تهیه خمیر از آرد سبوس دار و همچنین از گوشت چرخ کرده گوسفندی استفاده کرد.

پفک و چیپس؛ به جای استفاده از تنقلات صنعتی می توان از تنقلات سالمی چون نخود و کشمش، انجیر، برنجک و گندم برشته، انواع مغزها (پسته، بادام، فندق، تخمه کدو)، انواع برگه‌ها (برگه هلو، برگه زرد آلو) استفاده کرد.

ماکارونی، ماکارونی با آرد سفید صفر (بدون سبوس) تهیه می‌شود که فاقد ارزش غذایی است. ماکارونی حاوی گنوتن صنعتی (جهت خشک کردن رشته‌های ماکارونی) است که متاسفانه مقدار آن از حد مجاز بین‌المللی، بیشتر گزارش شده است. گنوتن صنعتی سرطان‌زاست و یبوست و زخم‌های روده‌ای ایجاد می‌کند. برنج سفید؛ برنج سفید که پرمصرف‌ترین ماده سفره ایرانی شده است، بسیار مضر است! برنج سودازاست و خون را به شدت غلیظ می‌کند. برنج یبوست‌زاست و یبوست مادر تمام بیماری‌هاست. برنج موجب بروز سُده یا انسداد در مجاری ادراری، کانال نخاعی، انسداد عروقی، ایجاد سنگ صفرا و سنگ کلیه می‌شود.

منبع: سایت پارسینه

مطالب پیشنهادی

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نزد مامحفوظ است و منتشر نمی شود.