نکات مهم در استخدام مشاغل حوزه IT

با وجود اینکه امروزه حفظ شغل در صنعت IT به پروسه‌ای بسیار سخت تبدیل شده و شرکت‌های IT با گستره وسیعی از نامزد‌ها برای استخدام روبه‌رو هستند، هنوز هم امکان موفقیت شغلی و استخدام در این حوزه وجود دارد. با توجه به این نکته که محیط کاری برای استخدام به‌شدت تغییر کرده است، شاید بتوان با دانستن چند نکته ساده زیر شانس خود را برای استخدام افزایش داد.

رقابت‌پذیرتر باشید
عرصه تجارت اکنون آموخته است که استخدام و آموزش افراد پروسه‌ای بسیار هزینه‌بر است، از این رو شرکت‌ها برای انجام مصاحبه‌های استخدامی حداقل ۳۰ درصد بیش از نیاز خود را دعوت کرده و حتی به مدت ۱۸ ماه آنها را مورد آزمایش قرار می‌دهند تا شرایط را رقابت‌پذیرتر کرده و بتوانند از این میان بهترین فرد را برای شرکت خود استخدام کنند.

صبور باشید
بسیاری از شرکت‌ها اکنون مراحل دیگری به روند استخدام خود افزوده‌اند به‌گونه‌ای که در روند استخدام گاه سه الی چهار مصاحبه انجام می‌شود. بنابراین اگر دوباره به مصاحبه دعوت شدید به جای یکه‌خوردن آرامش خود را حفظ کنید و اطمینان داشته باشید که گروه استخدام از دیدن شما خرسند می‌شود.

آمادگی خود را حفظ کنید
مانند گذشته اکنون نیز داشتن یک رزومه مناسب و آگاهی از تکنیک‌های مصاحبه می‌تواند نقش اثرگذاری در استخدام شما داشته باشد. از سوی دیگر شرکت‌ها برای اجتناب از هرگونه استخدام نامناسب تلاش می‌کنند تا نزدیک‌ترین رزومه‌ها به پروژه را برای مصاحبه‌های بعدی انتخاب کنند و در مراحل بعدی از امتحانات تخصصی و روانی سخت استفاده کرده و بهترین استعداد و توانایی را جذب کنند.

انعطاف‌پذیر باشید
برخی موسسات تلاش می‌کنند با استخدام فردی با قابلیت‌های گسترده و به‌کارگیری وی در نقش‌های مختلف صرفه‌جویی اقتصادی کنند. از این رو انتخاب افرادی در اولویت قرار خواهد گرفت که مهارت زیادی در انجام گستره وسیعی از نقش‌ها دارند. پس انتظار نداشته باشید تا محدوده مشخصی برای فعالیت شما تعیین شود.

مطالب پیشنهادی

نظرتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نزد مامحفوظ است و منتشر نمی شود.